Pohodlí, spotřeba, prostor a cena do 240 tis. Kč?

Dotaz

Dobrý den,
r
áda bych se zeptala, jaké auto byste doporučili pokud požaduji především tyto parametry:
  • cena do 240.000
  • najeto do 100.000 Km
  • čím nižší spotřeba, tím lépe
  • na cestování pohodlně pro dva dospělé, dvě děti a dva psy (do kufru), tzn. větší zavazadlový prostor
Děkuji
Krej
číková
PORADNA, 16.04.10 | 00:00
hodnocení článku 0.0 b / 0x
vaše hodnocení: 0 b.

Odpověď

Vaše požadavky jsou jasné. Autem vás jezdí mnoho jedinců najednou a ti chlupatí mají navíc specifické požadavky na svůj přepravní prostor.

Z vlastní zkušenosti vím, že už jeden velký pes potřebuje velký (zejména do výšky) kufr kombíka. Potřebuje si totiž pohodlně sednout a koukat z okýnka nebo lehnout a přitom k němu člověk občas potřebuje přidat i nějaký ten náklad. Když jsem jezdil sám nebo s kamarády, míval jsem limuzínu. S rodinou a se psem dnes potřebuji kombíka a to nejlépe hodně velkého. Nemám rád, když mi schází kus místa na něco veledůležitého, jako třeba autochladnička s pivkem, bez které se na vícedenním rodinném výletě jednoduše neobejdete.
Citroen C5 breakr.v. 2005Vždy jsem měl rád vozy francouzské provenience, zejména pak Citroëny. A právě mezi Citroëny naleznete jeden z nejvyváženějších rodinných vozů dneška, kterým je model C5 Break. O technice Citroënu C5 jsem v poradně již psal. Vzhledem k Vašemu zadání, které zní: „pohodlí, velký zavazadlový prostor a čím nižší spotřeba, tím lépe“, jste u Citroënu C5 na té nejlepší adrese. Pohodlí obstarávají jednak skvěle provedené sedáky a dostatek místa i vzadu, ale zejména hydropneumatické odpružení. Motory HDI jsou dlouhodobě hodnoceny jako vysoce spolehlivé a úsporné. Agregát 1,6HDI, který sdílí C5ka s dalšími vozy, jako jsou Ford Focus či Volvo V50, je skvělou volbou. S poměrně těžkou C5kou se statečně popere a přitom se spotřebou se vejdete klidně do 6l nafty na 100km. Dobrou volbou je i motor 2,0HDI, který má delší tradici než 1,6ka a pověst téměř nesmrtelného motoru. Spotřebu má jen o něco vyšší. Citroën C5 Break se dá dnes pořídit z let 2005-2007 a nájezdem do 150tis.km za ceny od 180-250tis.Kč.
Ford Mondeo II (r.v. 2005)Další velmi dobrou volbou by byl Ford Mondeo, který skýtá snad největší vnitřní prostor pro posádku i zavazadla ve své třídě. Ford Mondeo II. generace má velmi vyspělý podvozek, který vám zajistí vysokou míru pohodlí a zároveň vynikající jízdní vlastnosti v mezních situacích. Se spolehlivostí je to již trochu horší, i když já osobně ze své praxe řadím Mondeo mezi velice spolehlivé vozy. Problematické bývají pouze diesely s vyšším kilometrovým nájezdem nad cca 150tis.km. Proto bych v případě Mondea doporučil pro rodinné ježdění benzínovou variantu s objemem 1,8l nebo klidně i 2,0l. Při klidném stylu jízdy se dá jezdit s oběma motory za 7-9l benzínu na 100km. Navíc neřešíte téměř žádné problémy jako u dieselu typu porouchané vstřikování nafty, opotřebený dvouhmotový setrvačník, upečené turbo a podobně. Je potřeba podotknout, že benzínová Mondea se špatně shání. Většina nových vozidel se totiž po příchodu dieselu TDCi prodává právě s ním. Ale jak se říká, kdo hledá najde.
Citroen Berlingo r.v. 2006Do třetice vám nabídnu opět Citroëna a sice Berlingo. Nebo vlastně Peugeot Partner, jak kdo bude chtít. Jedná se o automobil vzešlý původně z užitkové dodávky, který se velmi rychle stal doslova rodinným hitem. Je to totiž docela mrštné autíčko s malým půdorysem, ale vnitřní prostor je zejména díky velké výšce a šířce přímo geniální. Ve vaší sestavě by vám určitě vyhověl a je to poměrně jednoduchý automobil, na kterém se toho moc nerozbíjí. Na druhou stranu své „dodávkové geny“ nezapře, takže o pohodlí, které poskytují výše zmíněné kombíky zde nemůže být řeč. Pokud však jezdíte spíše kratší trasy a často parkujete ve městě, mohl by vám vyhovovat nejlépe. I do těchto vozů se montují motory 1,6 a 2,0HDI od koncernu PSA s výkonem 66kW. Na Berlingo to bohatě stačí, nicméně při jízdě vyšší rychlostí se projeví vysoká stavba karoserie a tedy i vyšší odpor vzduchu. To ve výsledku znamená o něco nižší dynamiku a vyšší spotřebu. Počítejte kolem 7-8l nafty na 100km. Při couračkách kolem města to bude ještě méně. Pro Berlingo či Partnera by hovořila i cena, neboť automobilů v rodinné úpravě naleznete ve vaší cenové relaci poměrně mnoho z let 2006-2007. Při troše hledání a shánění možná i z roku 2008 a nájezdem do 50 tis.km. Takže prakticky zánovní automobil.
Nezapomeňte na důkladné prověření aktuálního stavu vybraného vozu odborníkem. Ve vašem případě bych předtím doporučil vzít všechny členy rodiny a vyrazit do nějakého většího bazaru, kde budou mít vámi hledané modely k dispozici a vyzkoušet si je v praxi. Docela by mě potom zajímalo, jak se bude prodejce tvářit, až mu dva hafani budou vysvětlovat, že ten kufr je prostě malej, vrrrr.Autor: Aleš Zich
1/8
2/8
3/8
4/8
5/8
6/8
7/8
8/8


nahoru

kontakt - naši partneři - práce s cookies - marketingové podmínky

Copyright © 2005–2018 EBM system s.r.o. | technická podpora

TOPlist