Policejní Superby 3.6 FSI V6 - dobrá volba?

Dálniční oddělení Policie České Republiky včera dostala posilu v podobě flotily sedmi vozů ŠKODA Superb 3,6 FSI V6, které budou sloužit k hlídkové službě na dálničních tazích v jednotlivých krajích ČR.
AKTUALITY, 11.12.13 | 10:00
hodnocení článku 1.0 b / 1x
vaše hodnocení: 0 b.
z naší nabídky:
Škoda Superb

Flotila sedmi vozů ŠKODA Superb v karosářském provedení liftback a nejvýkonnější variantě, tedy se šestiválcovým motorem 3.6 FSI o výkonu 191 kW (260 k), pohonem všech kol a automatickou šestistupňovou převodovkou DSG, byla v úterý 10. prosince 2013 předána dálničním oddělením Policie České Republiky v sedmi krajích. Automobily předal osobně pan Ing. Bohdan Wojnar, člen představenstva ŠKODA AUTO zodpovědný za řízení lidských zdrojů, za přítomnosti plk. Mgr. Tomáše Tuhého, náměstka policejního prezidenta pro vnější službu, a plk. Ing. Tomáše Lercha, ředitele služby dopravní policie. Vozy budou sloužit jako hlídkové a stíhací na dálnicích po celé České republice.

Ke zrychlení z nuly na 100 km/h stačí šestiválcové limuzíně 6,4 s a ve zrychlování může pokračovat až k hranici 250 km/h. Vzhledem k tomu, že většina i těch nejvýkonnějších automobilů má na tuto hranici nastaven omezovač rychlosti, zůstává jen velmi málo vozů, které by policejnímu speciálu dokázaly uniknout. Díky pohonu všech kol, využívajícímu mezinápravovou spojku Haldex, má řidič dostatek trakce i za zhoršených povětrnostních podmínek.

Nad rámec běžně dostupných výbavových prvků bylo do všech vozů nainstalováno policejní vybavení, nezbytné pro výkon jejich služebních úkolů. V první řadě jde samozřejmě o skrytá výstražná LED světla (tzv. majáky) vpředu a vzadu, spolu se dvěma červenými diodovými displeji za předním i zadním sklem vozidla, které umožňují zobrazit předprogramované nápisy. Dále je vůz vybaven radiostanicí systému PEGAS Integrovaného záchranného systému ČR, GPS přijímačem, systémem Emergency System Data Recorder se záznamem pohybu vozidla a stavových hlášení VRZ, hledacím přenosným světlometem a potřebnou elektroinstalací a kabeláží. Zároveň byly namontovány i další nezbytné prvky výbavy, jako je druhá baterie nebo držáky na policejní vybavení v prostoru posádky.
Samostatnou kapitolu pak tvoří technika pro zjišťování a záznam dopravních přestupků, tvořená policejní kamerou se záznamem rychlosti vozidla PolCam PC 2006 a radarem RAMER AD-9C. Tato zařízení jsou v majetku Policie České Republiky a nebyla součástí dodávky, nicméně jejich montáž byla provedena smluvními partnery společnosti ŠKODA AUTO a vozidla byla dodána ve stavu plně připraveném ke služebnímu nasazení.

Připojujeme vybrané ohlasy z facebooku:

P.M.: "Auta jsou to krásný a kvituju, že český dálnice budou místo Passatů brázdit "český" škodovky. Jediný co nechápu, proč je ke stíhání aut na dálnici třeba Superb??? Pokud jde o zrychlení, 3 desetiny vteřiny rozdílu Octavie RS jsou už naprosto zanedbatelný, Nová Octávka je už taky příjemně velký auto a cenový rozdíl 320 tisíc na na autě není zanedbatelný (resp. mít za 2 superby 3 RSka)!"

M.V.: "Myslím, Ze pokud by PČR dala nabídku i nějaké jiné značce, tak každá sleví. Třeba BMW taky nedává Policii vozy jako běžnou cenu. Takže pokud jste v Supech někdy jeli, což si myslím, že asi ne, nepsali by jste jak je to super auto, jak je lepší jak Passat R36. Je tam obrovský rozdíl. I Passat není nic moc. Mám kluky co slouží na úseku u Jihlavy a pohrál si snima borec s Imprezou, pač ta má podvozek úplně jinde. To auto musí držet a né jen komfortně tlumit a odskakovat při ostré jízdě."

M.V.: "Me se fakt libi jak tady pulka lidi keca ze se neda jet 160.ze na to dalnice nejsou, A kdo tolik jede tak je dementni... a ze vysoka rychlost je pricina nehod.a nebo ze auta pulka aut sou stary vraky.jezdim usti praha, mam octu 2. A pokazdy kdyz to de jedu 190, a to jenom proto.ze vic uz to proste nejede. A je spousta lidi.ktery se mi nalepej do vetrnyho stinu a letej se mnou. A nebo kdyz si reknu dneska pojedu jen 150....tak me predjizdej prazsky fabie 1.2htp,sluzebaky a i blby tranzity... a naopak nehody sou proto ze vetsina lidi jede 130 a dojedou typka kterej jede 100 a vic proste ne.a pak se ho kazdej snazi predjet. Komu se moje rzchlost nelibi.a nesouhlasi tak se treba pomiňte.ale ze zkusenosti tak jezdi hodne lidi. A moje i spousta jinejch aut, tuhle rzchlost v pohode jedou bez obav ze na aute neco upadne nebo se rozbije.kazdej kdo se o svy auto stara tak vi co si s nim muze dovolit..."

M.J.: "Já bych s tou 160 taky souhlasil, alespoň bych se nemusel bát že mě někde změří... Logika, že když je povoleno 130 tak pojedu 160, a když je povoleno 160 pojedu 200 je podle mě dost blbá Kdo chce jezdit 200, tomu je jedno jaký je limit a prostě 200 pojede..."

Připojte se k diskusi na našem facebookovém profilu: https://www.facebook.com/tipcars"na prvním místě je spokojený čtenář"
1/2
2/2


nahoru

kontakt - naši partneři - práce s cookies

Copyright © 2005–2017 EBM system s.r.o. | technická podpora

TOPlist