Policie ČR jezdí v BMW i8 za čtyři miliony korun

Exkluzivní supersporty v policejních službách už nejsou výsadou pouze Dubaje či Moskvy. Na českých dálnicích můžete narazit na BMW i8. Už před měsícem navíc Policie převzala jedenáct elektromobilů i3. Ale nemusíte se bát, daňového poplatníka to nestojí ani korunu, auta jsou totiž bezplatně zapůjčena na omezenou dobu a dostali i bezplatnou kartu na dobíjení.
AKTUALITY, 18.05.17 | 12:00
hodnocení článku 4.0 b / 1x
vaše hodnocení: 0 b.
z naší nabídky:
BMW i8
Škoda Octavia, Superb, Volkswagen Passat a Hyundai ix35 – to jsou nejčastější modely, které používá Police ČR. Teď k nim přibyl i jeden exkluzivní supersport BMW i8. Už v dubnu pak policisté převzali jedenáct městských elektromobilů i3. Deset i3 jsou čisté elektromobily s dojezdem kolem 200 km, jedna má navíc tzv. prodlužovač dojezdu REX, což je spalovací motor dobíjející průběžně akumulátory a zajišťující dojezd až 350 km. Právě tento jediný kousek bude jezdit spolu s dalšími dvěma v pražských ulicích, kde se s ohledem na šetrnost vůči životnímu prostředí využijí zejména v parcích a jiných přírodních oblastech v Praze 6 a 7, jako je například Šárecké údolí, Stromovka, Vrchlického sady a podobně. V případě potřeby ale vozidla poslouží také při velkých bezpečnostních opatřeních v historickém centru metropole.


Vraťme se ale k BMW i8. Pokud ho chcete potkat, musíte vyrazit na Moravu. „Zapůjčené luxusní vozidlo mohou řidiči již od zítřejšího dne vídat na dálnicích v Jihomoravském kraji, kde bude využíváno policisty z dálniční policie,“ říká ředitel Krajského ředitelství Jihomoravského kraje plk. Leoš Tržil. Pokud už začínáte skřípat zuby, proč máte platit Policii tak drahé auto, tak vězte, že podobně jako v případě i3 za tento automobil v hodnotě 4 miliony korun Policie nezaplatila ani korunu. Dostala ho k bezplatnému používání na půl roku nebo 20 000 km, podle toho, co nastane dřív.


Na rozdíl od i3 má ale plné policejní vybavení, tedy i majáky. Fungovat bude zřejmě hlavně jako prevence, do pronásledování pirátů silnic se s ním asi policisté pouštět nebudou. Třeba už jenom vzhledem k ceně vozu a strachu z toho, kdyby ho někdo poškodil. Každopádně asi jen málokteré auto by mu dokázalo ujet, protože je to hodně schopný sporťák. Jde o plug-in hybridní model spojující přeplňovaný zážehový tříválec 1,5 l pohánějící kola zadní nápravy s elektromotorem vpředu s celkovým výkonem 266 kW (362 k). A vzhledem k nízké hmotnosti 1485 kg asi nepřekvapí, že na stovku zrychlí za pouhých 4,4 s.


O smysluplnosti použití čistě elektrických i3 v městech asi není pochyb, elektromobily používají policisté po celém světě. O nasazení i8 ale pochybuji. Proč? Marketing, PR? Co jiného. Co si o tom myslíte vy, měla by si policie taková auta v budoucnu pořídit? Zajímá nás váš názor.

1/8
2/8
3/8
4/8
5/8
6/8
7/8
8/8


nahoru

kontakt - naši partneři - práce s cookies - marketingové podmínky

Copyright © 2005–2018 EBM system s.r.o. | technická podpora

TOPlist