První snímky Fordu Ka po faceliftu

AKTUALITY, 10.02.05 | 00:00
hodnocení článku 5.0 b / 1x
vaše hodnocení: 0 b.
z naší nabídky:
Ford Ka

Letitý průkopník nového designu „New-Edge“ u Fordu, model Ka, prošel lehkým faceliftem a zaznamenal několik vylepšení. První Ka přijelo k zákazníkům už v roce 1996, jeho dosavadní výdrž je tedy obdivuhodná.

Ford Ka 2005Průkopník nových myšlenek a stylů to nemá nikdy zcela jednoduché. Ford Ka se od svého vypuštění statečně vrhl do boje, překonal prvotní nedůvěru a trpělivě sbíral jedno srdce motoristického fanouška za druhým. Dnes je jasné, že se automobilce odvaha vyplatila a s nebojácným designem Fordu Ka rozhodně nešlápla vedle. Miniautomobil se stal populární zejména u žen a ani dnes nelze říct, že by káčko příliš ztrácelo ze své tvarové přitažlivosti.

TIP: Redakční test Fordu SportKa

Ford Ka 2005Změny exteriéru nejsou pro nové Ka nijak výrazné, v nabídce přibudou další dvě barvy nárazníků (šedá Grey a ocelová Steel), které mohly být do této doby buď černé nebo v barvě karoserie. Další změnou jsou nová šestipaprsková kola z lehkých slitin, v interiéru pak zaujme zmodernizovaná přístrojová deska před spolujezdcem, která nabízí kromě odkládací zapuštěné schránky i pod ní umístěnou uzamykatelnou přihrádku.

Modernizace malého Ka zahrnuje i cyklovač předních stěračů s proměnlivou intenzitou, automatické spuštění zadního stěrače při zařazení zpátečky a současně spuštěných předních stěračů, nebo také vnitřní osvětlení s pozvolným stmíváním při zavření dveří.

I když je Fordu Ka už devět let, stal se v loňském roce nejúspěšnějším minivozem na britském trhu s podílem 43 procent ve své kategorii. Koupilo si ho 46 000 zákazníků, což v celkovém součtu od počátku prodeje v roce 1996 činí přes půl milionu majitelů na britských ostrovech.1/4
2/4
3/4
4/4


nahoru

kontakt - naši partneři - práce s cookies

Copyright © 2005–2017 EBM system s.r.o. | technická podpora

TOPlist