Range Rover Sentinel vás ochrání i před bombami

Už obyčejný Range Rover je neuvěřitelné auto, do jiných tříd jej však posouvá oddělení SpecialVehicleOperations (SVO) Land Roveru. Za částku lehce přes 13 milionů korun totiž koupíte malý tank na kolech.
AKTUALITY, 19.09.15 | 00:00
hodnocení článku 0.0 b / 0x
vaše hodnocení: 0 b.
z naší nabídky:
Land Rover

Bojíte se o sebe nebo své blízké? Chcete je vozit v autě, které jen tak něco nezastaví? Jednou z možností by pro vás mohl být nový obrněný Range Rover Sentinel. Odolá mimo jiné balistickým střelám VR8, protipancéřovým zápalným střelám ráže 7,62 mm a posádku ochrání také proti výbuchu až 15 kg trinitrotoluenu (TNT) nebo granátů DM51 pod podlahou a nad střechou.

Jak je to možné? Vždyť na první pohled Sentinel vychází z Range Roveru Autobiography a stejně schopný je i v terénu. První dojem však klame a možná je to i účel. Základ vozu tvoří šestidílná pancéřovaná buňka pro cestující vyrobená ze superpevné oceli. Okna nejsou ze skla, ale z vícevrstvého tmavého laminátu, přes který je z vozu normálně vidět.

Land Rover Sentinel Mezi další ochranné prvky patří výfuk s ochranou před nepovolenou manipulací, samozacelovací palivová nádrž, záložní akumulátor a dělené dobíjení. Připlatit si lze za hasicí systémy pod podlahou a v motorovém prostoru, sirénu, nouzová světla a soustavu vnějších reproduktorů ke komunikaci s okolím z bezpečí vozu. Boční okno u řidiče v sobě má deseticentimetrový otvor například pro předávání dokumentů.

V případě defektu pneumatiky v nepřátelském prostředí lze díky samonosným vložkám v pneumatikách pokračovat dál v jízdě. Když byste měli smůlu a veškerá tato výbava neochránila auto před poruchou nebo nehodou, cestující mohou z auta uniknout pomocí nouzového únikového systému za zadními sedadly.

Land Rover Sentinel Vyzbrojením auto logicky muselo dost přibrat na váze, výrobce však nebyl konkrétní a váhu stroje neprozradil. Potvrdil pouze instalaci silnějších kotoučových brzd s vnitřním chlazením o průměru 380 mm vpředu a 365 mm vzadu.

O pohon se potom stará kompresorový třílitrový šestiválec s výkonem 340 koní, s nímž spolupracuje speciálně nastavený osmistupňový automat.
Pokud máte nejméně 13, 3 mil. Kč, Land Rover Sentinel může být váš. Automobilka nabízí také program školení řidičů."originální stav ojetin je lepší než tuning"
1/6
2/6
3/6
4/6
5/6
6/6


nahoru

kontakt - naši partneři - práce s cookies

Copyright © 2005–2017 EBM system s.r.o. | technická podpora

TOPlist