Renault: Captur se prodává dobře

Malé crossovery se těší stále větší oblibě. Kombinace vozů různých kategorií má zatím slibnou budoucnost.
AKTUALITY, 28.03.14 | 12:00
hodnocení článku 5.0 b / 1x
vaše hodnocení: 0 b.
z naší nabídky:
Renault Captur

Crossovery segmentu B představují velmi mladý trh, který vzniknul v roce 2010 s příchodem Nissanu Juke. Na evropském trhu nyní představují crossovery 8 % celkových prodejů v třídě malých vozů. Segmentu vévodí ze 74 % hatchbacky, zatímco jednoprostorové vozy představují necelých 11 % a vozy kombi o něco více než 5 %. Kupé a kabriolety zaujímají společně zbylá 2 %. V Evropě představovaly v roce 2012 crossovery roční objem řádově 257 tis. vozů. Minulý rok se podíl crossoverů téměř zdvojnásobil na 14%, zájem o jednoprostorové automobily pomalu klesá.

TIP: Renault nabízí limitovanou edici Capturu

Slušné prodejní výsledky zaznamenal Renault se svým crossoverem Captur. Loni se ho po celém světě prodalo celkem 93 841 kusů. V Česku si od května minulého roku našel 327 zákazníků. Téměř 60% z nich si vybralo Captur v nejvyšší výbavě Dynamique 120 s dvouspojkovou automatickou převodovkou EDC. Čtvrtina zákazníků zvolila motorizaci 1,2 TCe a tři pětiny z nich si odvezli vůz s dvoubarevnou karoserií.

Renault Captur, který měl svoji premiéru v květnu minulého roku, vychází ze stejnojmenného konceptu. Jedná se o spojení vozů MPV, SUV a klasického hatchbacku. Captur je spolu s Cliem reprezentantem nového designérského směru značky."na prvním místě je spokojený čtenář"


nahoru

kontakt - naši partneři - práce s cookies

Copyright © 2005–2017 EBM system s.r.o. | technická podpora

TOPlist