Renault Espace 2,2 benzin

Dlouhodobý provoz Renaultu Espace popisují dnešní zkuženosti uživatele.
RECENZE UŽIVATELŮ, 18.12.06 | 00:00
hodnocení článku 0.0 b / 0x
vaše hodnocení: 0 b.
z naší nabídky:
Renault Espace
Značka:Renault
Model:Espace
Typ:2,2 benzín
Bližší označení:J 117
Karoserie:kombi, VAN, MPV, SUV
Obsah motoru:2,2
Palivo:benzín
Rok výroby:1990
Typ řazení:manuální
Najeto km při koupi:118 000
Najeto km nyní:150 000
Koupen jako:ojetý
Jak dlouho vůz využívám:7 roků
Průměrná spotřeba:záleží, jak kdo má těžkou nohu
Předchozí vozidlo:Opel Kadett

Dobrý den, chtěl bych se podělit taky o své zkušenosti se svým vozem. Nejsem mechanik, ze začátku jsem auto daval do opravy místnímu mechanikovi, ale po delším čase mi začal pomáhat otec s výměnou uvedených dílů. V současné době se o svůj vůz starám sám. Pokud jste schopní, mužete si některé náhradní dily vyměnit sami, pokud ne, tak musíte k mechanikovi.
Vůz jsem zakoupil jako ojetý v jednom ostravském autobazaru, v té době stál 79 000 Kč. Při koupi jsem zjistil vadu v uložení zadního kola a po dohodě s majitelem mi dal slevu 5 000 Kč na výměnu - byl vadný náboj. Jelikož auto mělo ABS, tak náhradní díl stál asi okolo 5 000 Kč, za výměnu jsem dal 1 000 Kč. Jinak bylo auto zcela v pořádku, mělo najeto asi 150 tisíc kilometrů, bylo po výměně rozvodů, kladek.
Nechal jsem vyměnit olej, svíčky a kabely, což není nijak nákladné. Vůz jsem využíval pro firemní účely, byl tedy denně v provozu. S vozidlem jsem měl několik havárií a můžu říct, že bezpečnost nade vše, nic se naštěstí nestalo, k opravě stačil laminát, kit a lak. To je výhoda tohoto auta, neboť je to celolaminátová karoserie. Tim pádem máte ušetřené náklady za výměnu rezavých dilů.
S autem jsem neměl žadné technické problémy, najel jsem 200 tisíc kilometrů za 3 roky. Pouze jsem měnil pneu, oleje, filtry, svíčky, čepy - 4 kusy, jinak běžné díly na výměnu. Jak měl vůz najeto 380 tisíc km, odešlo relé pro přívod benzínu, relé stálo asi 350 Kč. Ve 430 tisících mi to začalo brát více oleje, než je zdrávo, a tak jsem se rozhodl udělat GO motoru, jelikož jsem s tímto vozem byl nadmíru spokojen. S opravou mi pomohl můj otec, náhradní díly stály přibližně 25 000 Kč. Trvalo to asi týden. Poté cca za 30 tisíc km nehoda, totálka.
Pořídil jsem si znovu tento vůz z Německa, měl najeto 124 tisíc km, se servisní knížkou. I tento vůz jsem úžival bez problému až do další havárie. Nebyla to moje vina, Tatra 815 byla trochu větší, znovu totálka. Výhodou tohoto auta je delší předek a tím i bezpečí.
Opět následovala cesta do Německa pro stejný vůz, ten měl najeto 118 tisíc km, se serviskou. Auto bylo před výměnou řemenu, kladek apod., nechal jsem vyměnit, co šlo. Tedy rozvody, svíčky, kabely, veškeré těsnění (i pod hlavou). Oprava včetně náhradních dílů stála 11 000 Kč. Mám teď najeto 150 tisíc km bez jakéhokoliv problému.
Na autě jsem si vyměnil pružiny (5 000 Kč) a tlumiče (asi 4 500 Kč) za sportovní, auto se v zatáčkach chová o hodně lépe a nenaklání se tolik. Co se týká brzd, sériové jsem vyměnil za lepší, stály 7 500 Kč - sportovní. Olej používám plnou syntetiku a měním ji co 15 tisíc km. Sedadla jsem vyměnil za jiné, nebavilo mě neustálé utahování úchycení sedadla, stalo se mi, že otočný systém praskl!
Čeká mě jestě výměna spojky - díly 5 500 Kč za celou sadu. Zjistil jsem, že ceny některých originálních náhradních dílů jsou levnější, než druhovýroba, a tak si předem zjistěte cenu dílu. Pro srovnání: sada spojky v originále cca 5 500 a druhovýroba 7 500 Kč.
Se spotřebou u tohoto vozu je to takhle: pokud jezdíte podle předpisů, auto po městě bere 10 litrů, dálková jízda 7,8 litrů, ale pokud máte těžkou nohu, není problém, aby si auto vzalo 15 i více litrů.
Pokud se rozhodnete ke koupi tohoto vozu, přeju hodně šťastných kilometrů bez nehody!

KladyZápory
  
  
  
  
  

Spolehlivost
1
 
Provozní náklady
3
 
Cena náhradních dílů
3
 
Dostupnost náhradních dílů
1
 
Koupili byste si automobil od stejné značky znovu? určitě ano

Názor odborníka serveru Tipcars.com – Jan Kos

U Vámi popisovaného vozu se jedná o první generaci Renaultu Espace. Ta se vyráběla v letech 1984 až 1991 a dnes je v nabídce již jeho čtvrtá generace. Tenkrát se jednalo o zcela přelomový model a Renault, tak jako již mnohokrát před tím, i potom, prokázal, že mu rozhodně nechybí invence. V podstatě se jednalo o konkurenta Chrysler Voyager první generace, který zazanmenal v USA obrovský úspěch. Také Espace byl v Evropě poměrně úspěšný, ikdyž vzhledem ke konzervativní klientele si takovou oblibu, jako jeho americký protějšek nezískal. Espace se dodnes vyrábí v továrně firmy Matra, která proslula výrobou sportovních vozů, hlavně se třemi sedadly v jedné řadě a motorem uloženým před zadní nápravou (Matra Simca Bagheera a jeho nástupce Talbot Matra Murena). Matra měla velké zkušenosti s konstruováním karoserií z panelů, vyráběných z plastů, které jsou lepeny na prostorový rám, což Renault u Espace využil. Co se týče bezpečností při nárazu, ta je poplatná době vzniku vozidla. Tzv. přesazený nárazový test (Offset crash test) se ještě vůbec nedělal a jedinou normou pro posuzování bezpečnosti při kolizi, byla bariérová zkouška podle předpisu EHK číslo 12. Byl to vlastně náraz vozidla celou přídí do pevné překážky rychlostí 48 km/h. Budem-li se bavit o spolehlivosti, tak se nelze divit, že majitel na voze vyměnil mnoho komponentů, od podvozku počínaje, přes díly motoru až třeba interiérem konče. Bohužel mi u tohoto typu nejsou známy žádné charakteristické závady. Pouze komůrkový vznětový motor trpí vysokým tepelným namáháním hlavy válců, což může vyústit až v její prasknutí, zejména při přehřátí, což se díky netěsnostem chladicího systému může stát celkem snadno. Nbízí se také otázky, zda má vůbec smysl takto starý vůz opravovat, když náklady, i na malou opravu, snadno přesáhnou zůstatkovou hodnotu vozu, která se u takové-to ojetiny nachází až na samém dně cenového žebříčku.
hodnocení
brzdy
3
design
2
dílenské zpracování
2
dynamika motoru
1
jízdní komfort
2
ovladatelnost
1
prostornost
1
pružnost motoru
2
řazení
2
řízení
1
sedadla
4
spotřeba
3
výhled z vozu
2
zavazadelník
1
celkové hodnocení - průměr:
1.92
Toto hodnocení je subjektivním dojmem autora testu, který hodnotí automobil s přihlédnutím k vozům srovanatelné třídy.
Uděluje se známka od 1 (výborné) do 5 (nedostatečné).


1/2
2/2


nahoru

kontakt - naši partneři - práce s cookies

Copyright © 2005–2017 EBM system s.r.o. | technická podpora

TOPlist