Renault Espace 3,0 dCi po šesti letech provozu

Pro auto jsem jel 150 km od místa bydliště až po několika telefonických informacích. Na první pohled pěkný, nezničený a čistý vůz a ......teď to začalo.
RECENZE UŽIVATELŮ, 06.04.09 | 12:00
hodnocení článku 3.0 b / 3x
vaše hodnocení: 0 b.
z naší nabídky:
Renault Espace
Značka:Renault
Model:Espace
Typ:3,0 Dci
Bližší označení:privileg
Karoserie:MPV
Obsah motoru:3,0
Palivo:nafta
Rok výroby:2003
Typ řazení:automat
Najeto km při koupi:182000
Najeto km nyní:195000
Koupen jako:ojetý
Jak dlouho vůz využívám:1/2 roku
Průměrná spotřeba:8,5
Poruchy:po vychytání drobností žádné
Předchozí vozidlo:Škoda OctaviaRenault Espace se stal modelem vybraným po mnoha dnech pátrání a pročítání ohlasů jiných řidičů a hlavně majitelů MPV a přes varování lidí, kteří Renaulta nemají, jsme se rozhodli Espace koupit. Rozhodujícím kritériem byla rovněž cena do 250 000 a rok 2003. Pro auto jsem jel 150 km od místa bydliště až po několika telefonických informacích. Na první pohled pěkný, nezničený a čistý vůz a ......teď to začalo. Bazarník do telefonu tvrdil, že je auto bez škrábanců, v perfektním stavu, serviska, první majitel, prostě jako nové - až na těch 160 000 km. Na místě jsem zjistil, že je odřený pravý roh nárazníku + blatník. Reakce? "To musel někdo odřít tady a teď' , na tachometru byl stav 182 000 km. Reakce "pardon asi jsem se upsal'. Přes veškeré i jiné drobné omyly byl tento vůz pořád ještě favoritem mezi ostatními a tak po dohodnuté slevě 5000Kč jsem odjel k domovu. Druhý den jsem měl domluvenou prohlídku v servisu u kamaráda s následnou výměnou kapalin a jelikož to mělo být až k večeru, tak jsem jel auto přihlásit. Ještě chci dodat, že v bazaru jsem zkontroloval olej i vodu a vše bylo ok. Do servisu jsem nedojel, na křižovatce a při popojíždění v koloně mě během mžiku vyletěla voda a jelikož tekla přes motor, tak jsem měl saunování zdarma. Následoval odtah do autorizovaného servisu, oprava hadice za 4000 a písemné potvrzení o tom, že motor fouká do vody a případná oprava je minimálně za 50 000 Kč.

Vlastníte vůz značky Renault? Podělte se zde s ostatními o své dojmy a zkušenosti.

Nebudu popisovat, jak při prvním telefonátu jsem se stal pro bazarníka otravou, co si vše zavinil sám, kdoví kolik jsem s tím autem najel a že určitě chci bazar jen okrást a proto se se mnou už vůbec nebude bavit. Na vlastní kůži jsem se přesvědčil, jak se stal beránek vlkem a to je i slabé slovo. Vozidlo bylo asi dva měsíce odstaveno a já i můj právník jsme se pokoušeli danou situaci řešit. Bohužel bazarník s nikým nekomunikuje a poštu nepřebírá a tak po uplynutí potřebné doby k právním úkonům jsem odtáhl vozidlo do servisu a tam jej za 14 dní opravili. Další měsíc jsem vychytal mouchy, jako špatný ventilek v kole, vadná pojistka u baterie a drnčící ovladač střechy. To vše do 1000 Kč. Mým největším překvapením bylo super jednání v autorizovaném servisu u Relaultu a moje veškeré obavy o cenách za prováděné práce v aut. servisu se příjemě nepotvrdily. Doufám že ten servis který navštěvuji já, není jen vyjímkou, ale posuďte sami: seřídit světla, přeházet kola z důvodu ojetí pneu a následné seřízení ohledně kontroly tlaku, servisní prohlídka před zimou - (v akci), zjištění a odstranění závady v osvětlení vnitřku, kompletní zjištění stavu vozidla na moji žádost s doklady + 2x kafe a umytí vozu zvenčí + vyluxování vnitřku to celé za neskutečných 820 Kč i s DPH. Doufám, že ostatní renolťáci mají taky takový servis a pokud ne tak zajeťe tam kam já.
Na závěr chci jen dodat: S bazarem probíhá soudní jednání, auto nám opravili za 40 000 a od té doby mám najeto přes 10 000 km a....nic je to pohoda, velký relativně tichý 3l. šestiválec se spotřebou 9l město, a 7,7 mimo dálnici, na dálnici ve 130-140 spotřeba 8,2l nafty.

KladyZápory
prostorný vůz i pro velké lidi poměrně drahý servis
pohodlí a prostorový pocit bezpečí kratší interval výměny kapalin
tichý motor dobrý automat  
velká výbava za nízkou pořizovací cenu  
  

Spolehlivost
2
 
Provozní náklady
2
 
Cena náhradních dílů
3
 
Dostupnost náhradních dílů
1
 
Koupili byste si automobil od stejné značky znovu? určitě anohodnocení
brzdy
1
design
1
dílenské zpracování
1
dynamika motoru
1
jízdní komfort
1
ovladatelnost
2
prostornost
1
pružnost motoru
2
řazení
1
řízení
2
sedadla
2
spotřeba
3
výhled z vozu
1
zavazadelník
1
celkové hodnocení - průměr:
1.42
Toto hodnocení je subjektivním dojmem autora testu, který hodnotí automobil s přihlédnutím k vozům srovanatelné třídy.
Uděluje se známka od 1 (výborné) do 5 (nedostatečné).
nahoru

kontakt - naši partneři - práce s cookies

Copyright © 2005–2017 EBM system s.r.o. | technická podpora

TOPlist