Renault Espace - i jedenáct let staré auto může sloužit

Cena odpovídala momentálním možnostem. Ještě než jsem se stačil rozkoukat, odešla vodní pumpa a ukazatel rychlosti.
RECENZE UŽIVATELŮ, 01.07.09 | 12:00
hodnocení článku 0.0 b / 0x
vaše hodnocení: 0 b.
z naší nabídky:
Renault Espace
Značka:Renault
Model:Espace
Typ: 
Karoserie:MPV
Obsah motoru:2,0
Palivo:benzín
Rok výroby:1998
Typ řazení:manuální
Najeto km při koupi:140 000 (možná)
Najeto km nyní:200 000 (možná)
Koupen jako:ojetý
Jak dlouho vůz využívám:2 roky
Průměrná spotřeba:10 - 12
Poruchy:klepání přední nápravy
Předchozí vozidlo:Seat Alhambra

Po 7 letech se mi v roce 2007 doslova rozpadl pod rukama Seat Alhambra 1,9 tdi (koupený nový v ČR, pravidelně servisovaný). Narychlo a nouzově jsem koupil v bazaru benzínový Renault Espace 2.0, r. v. 1998. Zvenčí i uvnitř jako by právě vyjel z továrny, původní lak bez škrábnutí (podle CEBIA bylo auto v roce 2005 poškozené krupobitím, tak možná pojištovna v Německu zaplatila nový originální lak), na tachometru asi 140 000 (ale podle ohmataného volantu - bůvíkolik skutečně). Cena byla přijatelná momentálním možnostem. Ještě než jsem se stačil rozkoukat, odešla vodní pumpa a ukazatel rychlosti. Pumpa byla řešitelná okamžitě, dokoce i v sobotu odpoledne na okraji Jihlavy za přijatelné peníze, bez ukazatele rychlosti se jezdit dá (cena za čidlo údajně kolem 3000). Od té doby dva roky jen běžná údržba - rozvody, pneu, olej, filtry, destičky, tyčky, výměna žárovek, čištění spínačů světel, ucpané trysky ostřikovačů, uklepaný kabel od lambda sondy apod. - prostě věci, které se dělají nebo můžou stát na každém autě. Spotřeba je vyšší (10 - 12), ale auto jezdí, jezdí a jezdí, je to nezmar, snese i hrubší zacházení, naložení těžkým nákladem až po střechu a výfuk až na zemi. V podstatě zcela bezproblémový tahoun všeho a za všech okolností. Jedinou závadou je klepání na předním pravém kole při motoru v tahu a jízdě přes nerovnosti. Nikdo s tím nechce mít nic společného (do značkového servisu nejezdím), tyčky to nejsou a nikde žádná zjevná vůle.
Pohodlí je naprosto úžasné, variabilita prostoru k nezaplacení, sedadla se lehce přemisťují a vyndávají - chvíli slouží jako nákladní auto, chvíli jako komfortní minibus. Dovnitř se vejdou dvě až tři kola bez nutnosti je rozebírat nebo povolovat řidítka a k tomu náklad na čtrnáctidenní dovolenou. Klima by sice mohla být výkonnější, ale v našich podmínkách to není zas až taková tragédie. Výborný nápad jsou černé zatahovací záclonky na oknech, současně s tónovanými skly - do zaparkovaného auta není zvenčí prakticky vůbec vidět ani úplně zblízka. Rezne přední okraj přední kapoty (jediný plechový díl), ale doufám, že neprorezne úplně, dokud auto asi za rok neprodám. I ve vysoké rychlosti je Espace stabilní, dobře se ovládá a na všechny strany je dobře vidět. Design je nadčasový a ve stříbrné metalíze auto s alu-disky vypadá reprezentativně i po jedenácti letech.
Až se budu za rok rozhodovat pro další auto (asi už desáté), novější model Renaultu Espace, nebo pokud možno Grand Espace, bude opět velmi vážný kandidát. Byla to zatím jedna mých z nejlepších investic do auta: pro srovnání nový Seat Alhambra za milión se po sedmi letech úplně rozpadl a nepočítaje desetitisíce (a možná i víc) za opravy, v posledním roce vychází jeho amortizace na 140 000 ročně. Starý Espace stál 140 000 a po dvou letech v podstatě bez investic je stále ve stejném stavu. Takže jediná výhrada na závěr je spotřeba, jinak toto auto nemá vážnější chybu.

Vlastníte vůz značky Renault? Podělte se zde s ostatními o své dojmy a zkušenosti.

KladyZápory
prostornost vysoká spotřeba
spolehlivost  
design zvenčí i uvnitř  
přijatelná cena ojetiny  
  

Spolehlivost
1
 
Provozní náklady
3
 
Cena náhradních dílů
3
 
Dostupnost náhradních dílů
2
 
Koupili byste si automobil od stejné značky znovu? určitě anohodnocení
brzdy
2
design
1
dílenské zpracování
1
dynamika motoru
3
jízdní komfort
1
ovladatelnost
1
prostornost
1
pružnost motoru
3
řazení
2
řízení
1
sedadla
1
spotřeba
5
výhled z vozu
1
zavazadelník
1
celkové hodnocení - průměr:
1.71
Toto hodnocení je subjektivním dojmem autora testu, který hodnotí automobil s přihlédnutím k vozům srovanatelné třídy.
Uděluje se známka od 1 (výborné) do 5 (nedostatečné).
nahoru

kontakt - naši partneři - práce s cookies - marketingové podmínky

Copyright © 2005–2018 EBM system s.r.o. | technická podpora

TOPlist