Renault Espace - jak odstranit klepání na přední nápravě?

Pokud je motor v tahu - pod plynem, při přejíždění nerovností se od pravého přednío kola ozývá výrazné 'kovové' bouchání. Tyčky byly vyměněny, nikde žádná zjevná vůle není.
TECHNICKÁ PORADNA, 30.06.09 | 00:00
hodnocení článku 0.0 b / 0x
vaše hodnocení: 0 b.
Autor dotazu:Martin Novotný
Značka, model:Renault Espace
Bližší označení:2.0
Rok výroby:1998
Palivo:benzín
Výkon v kW: 
Kód motoru: 
Popis závady:Pokud je motor v tahu - pod plynem, při přejíždění nerovností se od pravého předního kola ozývá výrazné 'kovové' bouchání. Tyčky byly vyměněny, nikde žádná zjevná vůle není.
Kód chyby určené na diagnostice: 
Typ diagnostického přístroje: 
Kroky učiněné pro odstranění chyby + následky: 

Odpověď: toto je celkem strohý popis dané závady. Pokud řekneme od pravého předního kola, tak to může být všechno uložení co tam je, včetně pohonu kol. Pokud píšete, že tyčky stabilizátoru byly vyměněny, tak ty můžeme rovnou vyloučit. A pokud píšete, že je to kovové bouchání a projevuje se jen při jízdě pod plynem tak bych se možná zaměřil na poloosu a klouby poloosy. Nejprve bych však vyloučil další věci, které s tím mohou mít něco společného. A jako první bych důkladně zkontroloval veškeré uložení, protože problém nemusí být v tom, že je uložení špatné, ale také v tom, že o něco naráží přímo na karoserii automobilu. V tom případě někde musí být obouchané místo, které je třeba najít. Pokud to tak není a jste si jistí, že uložení je v pořádku tak už mě napadá jen problém v poloose. Ta může být buď křivá, ale to by se asi projevovalo i vibracemi této poloosy a nebo může být špatný kloub poloosy a ten někde při záběru mlátí. Asi bych doporučoval zajet na test zavěšení, kde Vám automobil rozkmitají a poznají tak jestli je problém v zavěšení a nebo někde jinde, takto si aspoň eliminujete šíři možných příčin této závady. Když na to člověk použije logické myšlení tak to mohou být jen díly, které se nějak pohybují a jsou v něčem uložené a bouchají o nějaký díl karoserie. Takže určitě jak jsem již psal, udělat důkladnou prohlídku těchto uložení a pohonu. Není zas tolik věcí, co mohou toto způsobovat. Tyto typy závad nám diagnostika neodhalí a většinou na to musíme jít opravdu zdravým rozumem a nebo svěřit automobil do rukou autoservisu, kde Vám určitě poradí a příčinu závady najdou i odstraní.nahoru

kontakt - naši partneři - práce s cookies

Copyright © 2005–2017 EBM system s.r.o. | technická podpora

TOPlist