Renault Laguna 1,8i - zkušenosti majitele po 162 tis. km

Pohodlné a uživatelsky přívětivé auto na dlouhé cestování i po horších silnicích. Ne příliš vhodná svou velikostí do měst.
RECENZE UŽIVATELŮ, 02.07.12 | 12:00
hodnocení článku 0.0 b / 0x
vaše hodnocení: 0 b.
z naší nabídky:
Renault Laguna
Značka:Renault
Model:Laguna
Typ:Laguna Mk.I.
Bližší označení:ABS, 2xAirBag, Klimatronix, zrcátka vyhřívaná, el.ovládaná, přední­ okna el.,
Karoserie:kombi, VAN, MPV, SUV
Obsah motoru:1783
Palivo:benzí­n
Rok výroby:1997/11
Typ řazení:manuální­
Najeto km při koupi:94000
Najeto km nyní:162000
Koupen jako:ojetý
Jak dlouho vůz využívám:3 roky
Průměrná spotřeba:9,6
Poruchy:Podsvity palubní­ desky
Předchozí vozidlo: 

Má Laguna RT GrandTour 1,8 8V RSi byla vyrobena v listopadu 1997, do provozu šla v březnu 1998 v Drážďanech. Po zakoupení měla na tachometru 94 tis. km. Opotřebení sedaček, motoru i podvozkových dílů tomu odpovídalo…

Vzhledem k tomu, že mám kompletní dokumentaci auta, vím že bylo bourané s promáčknutím kapoty a vyměněn spodní díl předního nárazníku, změněn motor na 1,8RS (Clio 1,8 Sport) a vyměněny tlumiče. Pneu používám v létě Bravuris 195/60x15 a v zimě Semperit WinterGrip 185/65x14 - vlastnosti obou jsou vzhledem k ceně velice dobré, je na nich ale znát rychlejší opotřebení, než by nastalo při použití širších pneumatik.

Obecně: Pohodlné a uživatelsky přívětivé auto na dlouhé cestování i po horších silnicích. Ne příliš vhodná svou velikostí do měst. Posilovač s progresivním účinkem je ve městě velice účinný, při vyšších rychlostech snižuje dost výrazně účinek posilování - výborné! Brzdy originální a dobré, dostatečné i v horách, nové (Brembo/Textar) jsou skvělé! Kladně hodnotím velký a dobře přístupný kufr. Po sklopení zad. sedaček je zde na délku 200 cm. Trochu vysoká je spotřeba, ale to je daň za výkonnější motor, než je v sérii a plné využívání jeho schopností…

Údržba: Každých 15 km výměna oleje, filtrů - během této doby doliji 1 litr oleje. Při výměně sezonních pneumatik proběhne kontrola geometrie, kapalin, zavěšení, atd.

Po koupi následovala výměna rozvodového i drážkového řemene a kladek, svíček a kapalin. Při 150 tis. km výměna drážkového řemene, svíček, předních brzdových kotoučů a destiček, tyček řízení, všech kapalin. Přechod na stěrače Bosch AirFlow - doporučuji!

Byly také vyměněny světlomety za čiré z modelového roku 98, které jsou se žárovkami H7. Ty zaručují dostatečné osvětlení i při rychlé jízdě - já osobně svítím celý život (cca od 1965) celoročně a s Lagunou za ujetých 60 tis. km. byla spálena jen jedna H7!
Minulá zima ji prověřila i v mrazech -27°C a nebyl jediný zásadní problém, jen jsem se musel naučit klimatizaci nastavit tak, aby se nemlžila okna při plném obsazení a -22°C.
Pro porovnávače: Passat Kombi99 je v interiéru delší, má menší kufr, Peugeot 406 Kombi 99 je menší ve všech rozměrech, Mondeo je kratší ale širší… Octavia je srovnatelná s Méganem, nikoliv s Lagunou... Další mé auto bude Laguna Mk.III (nejradši 2,0T) i když její záď zdaleka není tak dobře vyřešena, jako Mk.I.KladyZápory
Pohodlí Spotřeba
Prostor Drahé dí­ly
Jízdní komfort Rychlejší­ opotřeebení­ pneumatik (značka)
Pružnost a výdrž motoru  
Spolehlivost  

Spolehlivost
1
 
Provozní náklady
2
 
Cena náhradních dílů
4
 
Dostupnost náhradních dílů
1
 
Koupili byste si automobil od stejné značky znovu? urÄŤitÄ› anohodnocení
brzdy
2
design
1
dílenské zpracování
2
dynamika motoru
2
jízdní komfort
1
ovladatelnost
1
prostornost
1
pružnost motoru
2
řazení
2
řízení
1
sedadla
2
spotřeba
4
výhled z vozu
2
zavazadelník
1
celkové hodnocení - průměr:
1.71
Toto hodnocení je subjektivním dojmem autora testu, který hodnotí automobil s přihlédnutím k vozům srovanatelné třídy.
Uděluje se známka od 1 (výborné) do 5 (nedostatečné).


1/9
2/9
3/9
4/9
5/9
6/9
7/9
8/9
9/9


nahoru

kontakt - naši partneři - práce s cookies

Copyright © 2005–2017 EBM system s.r.o. | technická podpora

TOPlist