Renault Laguna 1,9 dCi a občasný úbytek výkonu

Úbytek výkonu u tohoto automobilu se děje nahodile a nepravidelně. Většinou při větším zatížení při jízdě do kopce.http://usef.ebmsystem.com/scripts/epip.php?p=/usef//source/magazin/ed.php&vlang=&Lang=cz&p1=1&id_hesla=91&ver=1342430935&par_dif=ed_cz&cu_pr=R2&p2=/usef/gzip_data/
TECHNICKÁ PORADNA, 29.05.09 | 00:00
hodnocení článku 0.0 b / 0x
vaše hodnocení: 0 b.
Autor dotazu:Marek Horáček
Značka, model:Renault Laguna
Bližší označení:1,9 dci
Rok výroby:7 / 2002
Palivo:nafta
Výkon v kW:88 kw - 6 rychlostí
Kód motoru:F9Q C 7
Popis závady:kolísání tahu motoru při zrychlování ( chvilkové zakolísání ) , nejvíc se projevuje na 2 rychlostní stupeň .

Nesvítí žádná závada na diagnostice a ani žádná kontrolka diagnostiky . Pokud nedojde k poklesu tahu, motor krásně zrychluje od 1200 ot až po téměř 4800 otáček . Jsou dny kdy závada - mžitkový pokles tahu motoru se téměř neprojeví a dny kdy dochází k závadě téměř při každém zrychlení . Na autě vše jinak funguje bezvadně a mám dlouhodobou spotřebu 5,4 litru nafty . Prosím o pomoc . Děkuji .
Kód chyby určené na diagnostice: 
Typ diagnostického přístroje: 
Kroky učiněné pro odstranění chyby + následky: 


Odpověď: tento typ závady je celkem běžný. U nových typů motorů ať už je to benzín nebo diesel je čím dál více snímačů a akčních členů, které hlídají dokonalý chod motoru. Je to dáno zpřísňujícími nároky na emise. Čili možných příčin těchto závad může být hned několik. Samozřejmě krok číslo jedna je "napíchnout" automobil na diagnostický přístroj někde v servise, kde po vyčtení chyb jsme hned moudřejší. Pokud diagnostika žádnou chybu v motorové řídící jednotce motoru nenajde, což se stává málo kdy, musíme postupně vyloučit několik aspektů. Je jasné, že závada je nahodilá, čili projevuje se jen někdy. Pokud by to byla špatná váha vzduchu, nebo lambda sonda tak by se taky závada projevovala pravidelně. Myslím si, že závada bude někde na turbosystému. Může být špatný ventil tlaku v sacím potrubí, špatné nebo prodřené podtlakové vedení a nebo zanesené lopatky u turba. Chyba může být i někde na snímačích ovšem to by se muselo proměřit buď pomocí diagnostiky nebo osciloscopu. Začal bych ovšem tím turbosystémem. S něčím podobným sem se setkal u Alfy Romeo 2,4 JTD. Sem tam prostě upadal tah motoru a bylo to zaneseným turbem. U Renaultů je navíc turbo trošku více náchylnější a často turba odchází.

Odstranění závady: po zjištění příčiny, tedy jestli je to snímač, tak určitě výměna tohoto dílu. Cena těchto snímačů je pár stovek. Pokud to je turbem, tak buď nechat repasovat, ovšem s tím nemám moc dobré zkušenosti a nebo vyměnit za nové a tam už je cena mnohem vyšší, většinou tak od 15 000 Kč.

nahoru

kontakt - naši partneři - práce s cookies - marketingové podmínky

Copyright © 2005–2018 EBM system s.r.o. | technická podpora

TOPlist