Renault Laguna 1.9 dCI - zhodnocení věrného zákazníka značky

Renault Laguna je dle mého názoru spolehlivé auto.
RECENZE UŽIVATELŮ, 10.07.12 | 12:00
hodnocení článku 4.0 b / 1x
vaše hodnocení: 0 b.
z naší nabídky:
Renault Laguna
Značka:Renault
Model:Laguna
Typ:1.9 dCI
Bližší označení:130k
Karoserie:kombi, VAN, MPV, SUV
Obsah motoru:1900
Palivo:nafta
Rok výroby:2006
Typ řazení:manuální
Najeto km při koupi:0
Najeto km nyní:32000
Koupen jako:nový
Jak dlouho vůz využívám: 
Průměrná spotřeba:6.8
Poruchy:žádné
Předchozí vozidlo:Renault Laguna

Ke kvalitě vozu Renault bych chtěl říct následující. Hovořím pouze o modelu Laguna. Jezdím již 11-rokem vozy Renault Laguna - 3x Laguna 2.0 benzin, nyní Laguna Grandtour 1.9 dCi 130k. Jezdím každý den, zima, léto. Auta mají pravidelný servis. Renault Laguna je dle mého názoru spolehlivé auto. Vždy se divím, když čtu na netu nějaké negativní diskuze o kvalitě a spolehlivosti. Na Laguně se mi vždy líbil design zvenku i zevnitř. Vždy jsem ji 'přitvrdil' 17' koly a se všemi auty jsem jezdil spíše sportovně. Po diskuzi se známými, kteří měli auta jiných značek si myslím, že je na tom Laguna dobře. Jedinou nevýhodou je cena při následném prodeji. Např. teď je skutečně dole. Na druhou stranu lze novou nebo předváděcí Lagunu získat poměrně levně. Poruchy nebo nespolehlivost Renaultu přičítám jejich snaze o inovaci. To, že jsem měl kartu místo klíče už dávno v kapse a některé jiné značky ani dnes neví, o co jde, hodnotím jednoznačně pozitivně. Dnes mám v autě komunikační a navigační systém Carminat, který plně využívám. A sedím v autě, které je v dané třídě nesrovnatelné s ostatními. Na druhou stranu mi zkušený technik řekne, že o to více je možných závad. Já se ale pouze usmívám. S tímto přístupem sedíme dnes na stromech :-). Zažil jsem i závady, ale ty měly i ostatní známí se všemi značkami. Já tvrdím, že Renault (jako asi každé jiné auto) po faceliftu je naprosto spolehlivé auto! Popis mých závad za 10 let je následující:
Laguna I - zažil jsem nějakou opravu topení - Renault ji prováděl zdarma jako výrobní vadu. Laguna I facelift - zde jsem neměl jedinou závadu. Další vlastník to říkal ještě po roce a půl. Laguna II 2.0 IDE Dynamic - spolehlivý vůz, který mě vždy překvapil zrychlením od 160km/hod nahoru. Laguna II facelift 1.9 130k Grandtour - s navigačním a komunikačním systémem Carminat - cestovním komfort s tímto autem je úžasný. Vzhledem k tomu, že je to auto po faceliftu, nepředpokládám žádné problémy. S autem komunikuji - hlasem, joystickem, auto pozná má oblíbená místa, zahraje melodii při dojezdu domů, výborné je spojení s telefonem. Uvnitř je auto skutečně na úrovni.
U Laguny platí, že pokud s ní jezdíte sportovně, měníte častěji brzdové destičky. Pravdou je, že po 3 letech mi vždycky vadilo vrzání někde vzadu, když jsem na auto zatlačil směrem dolů. U dřívějších modelů byl rez na výfuku.
V každém časopise čtu, že Laguna má slabší řazení (vůli při volbě rychlosti). Asi ano, ale když s Lagunou jezdíte, tak to prostě nevnímáte, řadíte přesně a více nepotřebujete. Pokud si koupíte Lagunu po faceliftu - nemůžete koupit špatně.

KladyZápory
design cena při prodeji
interier brzdové destičky při sportovní jízdě
motor  
  
  

Spolehlivost
1
 
Provozní náklady
2
 
Cena náhradních dílů
3
 
Dostupnost náhradních dílů
1
 
Koupili byste si automobil od stejné značky znovu? určitě anohodnocení
brzdy
1
design
1
dílenské zpracování
2
dynamika motoru
1
jízdní komfort
1
ovladatelnost
1
prostornost
1
pružnost motoru
1
řazení
2
řízení
2
sedadla
1
spotřeba
2
výhled z vozu
1
zavazadelník
1
celkové hodnocení - průměr:
1.28
Toto hodnocení je subjektivním dojmem autora testu, který hodnotí automobil s přihlédnutím k vozům srovanatelné třídy.
Uděluje se známka od 1 (výborné) do 5 (nedostatečné).


1/2
2/2


nahoru

kontakt - naši partneři - práce s cookies - marketingové podmínky

Copyright © 2005–2018 EBM system s.r.o. | technická podpora

TOPlist