Renault Laguna 1,9 dTi slouží i po 200 tis. km.

Když jsem hledal velké rodinné auto, vůbec mě nenapadlo, že by to mohla být Laguna a už vůbec ne Renault. V mém blízkém okolí, ba dokonce ani na internetu, se zrovna na Renault moc chvály nedoslechnete.
RECENZE UŽIVATELŮ, 05.12.11 | 00:00
hodnocení článku 0.0 b / 0x
vaše hodnocení: 0 b.
z naší nabídky:
Renault Laguna
Značka:Renault
Model:Laguna
Typ: 
Bližší označení:1.9 dTi
Karoserie:kombi
Obsah motoru:1870
Palivo:nafta
Rok výroby:2000
Typ řazení:manuální
Najeto km při koupi:130000
Najeto km nyní:200700
Koupen jako:ojetý
Jak dlouho vůz využívám:3
Průměrná spotřeba:5
Poruchy:momentálně žádné
Předchozí vozidlo:Opel Astra

Při procházení autobazarem jsem prošel kolem velkého množství různých kombíků, SUV a dalších. Ovšem Laguna mi tak nějak ihned padla do oka. Její design je i po téměř 18 letech pořád vcelku zajímavý.
Následně jsem si ji projel. S mými 203 cm výšky, jsem byl velice mile překvapen, že sedadlo řidiče nemusím posouvat úplně nadoraz dozadu a i tak se za mě někdo (ne tak vysoký) poskládá. Pocit ze samotného posezení je asi takový, jako když skočíte do peřin. Sedáky, i když jsou měkké, jsou velice pohodlné a v zatáčkách vás dokážou přidržet.
Co se týká motorizace, jednoznačně jsem byl pro nafťáka. Objem 1.9dTi mi přišel se svými 72kW na poměrně lehký (1 385 kg) vůz jako dostačující a doufal jsem že bude také spolehlivý. Jak se časem ukázalo, víceméně jsem měl pravdu. Výkon postačuje na běžné přibližování a i při plném naložení se auto dokáže slušně pohybovat. Ano, není to žádný závoďak, jde o rodinné auto s průměrnou spotřebou kolem 5l/100km nafty. A proto není potřeba během pěti vteřin uhánět sto kilometrovou rychlostí a na dálnici ujíždět policistům 200km/h (i když těch 200km/h není nereálných). Ke spolehlivosti motoru samotného nemám co říct. Ještě jsem s ním neměl žádný závažný problém. Jinak celkově spolehlivost auta bych ohodnotil jako lepší průměr. Vyjma běžných problémů, jako je lehký únik oleje, či občas nefunkční roletka zavazadlového prostoru, jsem se setkal pouze se dvěmi závadami. Částečně přestal svítit displej od automatické klimatizace, který informuje řidiče o nastavené teplotě (displej ukazuje neúplná čísla). Přesně při 200 000 najetých kilometrech se mi rozletělo spojkové ložisko - oprava proběhla svépomocí = 450kč

Nyní mám s autem najeto cca 70 000km a s klidným svědomím můžu říct, že jsem s ním pořád spokojený a až se do něj pustí rez, tak jeho nástupcem bude možná zase Laguna.

KladyZápory
vzhled horší přístup k motoru (při větších opravách)
prostornost  
užitnost  
pohodlí  
  Spolehlivost
2
 
Provozní náklady
1
 
Cena náhradních dílů
2
 
Dostupnost náhradních dílů
1
 
Koupili byste si automobil od stejné značky znovu? anohodnocení
brzdy
2
design
1
dílenské zpracování
2
dynamika motoru
3
jízdní komfort
1
ovladatelnost
2
prostornost
1
pružnost motoru
3
řazení
2
řízení
2
sedadla
1
spotřeba
1
výhled z vozu
2
celkové hodnocení - průměr:
1.76
Toto hodnocení je subjektivním dojmem autora testu, který hodnotí automobil s přihlédnutím k vozům srovanatelné třídy.
Uděluje se známka od 1 (výborné) do 5 (nedostatečné).
nahoru

kontakt - naši partneři - práce s cookies

Copyright © 2005–2017 EBM system s.r.o. | technická podpora

TOPlist