Renault Laguna I - jak vyzrát na nepravidelný chod motoru 1.8i?

Při zahřátí motoru auto cuká při přidávání plynu. Svíčky jsme měnili, palivový filtr také. Diagnostika mi na motoru nic neukázala.
TECHNICKÁ PORADNA, 28.08.12 | 00:00
hodnocení článku 5.0 b / 1x
vaše hodnocení: 0 b.
z naší nabídky:
Renault Laguna
Autor dotazu: 
Značka, model:Renault Laguna
Bližší označení:1
Rok výroby:2000
Palivo:benzin
Výkon v kW:88
Kód motoru:VF1B5640E22095018
Popis závady:Při zahřátí motoru auto cuká při přidávání plynu. Svíčky jsme měnili, palivový filtr také. Diagnostika mi na motoru nic neukázala.
Kód chyby určené na diagnostice:Žádná
Typ diagnostického přístroje: 
Kroky učiněné pro odstranění chyby + následky: 


Odpověď:

Dobrý den,
víceméně lze možné okruhy závad rozdělit na několik skupin. Ačkoli následující výčet se bude zdát jako velmi dlouhý, není problém většinu věcí prověřit při jedné návštěvě servisu.
Kdyby se cukání vyskytovalo při studeném motoru, skoro bych Vám poradil zkontrolovat, jestli si motor někde nepřisává neohřátý, falešný vzduch. Je fakt, že primárně by pak otáčky houpaly na volnoběh. I takto ale zkuste překontrolovat sání: vizuálně a pak i za pomocí čističe brzd (nastartovat a stříkat na hadice sání).
Nechte dále ověřit, zda Vám správně podává benzínové čerpadlo a to právě i po zahřátí. Někdy se také může stát, že Vám diagnostika neukáže vadný snímač polohy škrticí klapky.
Dále zde máme klasicky cívky, kabely a rozdělovač (palec i víčko), nechte je zkontrolovat (cívku i kabel můžete zakoupit po jedné zkušební a prohazovat...).
Teoreticky se může jednat i o čidlo teploty motoru, ale to by Vám pravděpodobně diagnostika ukázala...stejně jako jakékoli jiné čidlo. Otázka je, jestli jste diagnostiku absolvoval se zahřátým nebo relativně studeným motorem...
Cukání zahřátého motoru může velmi dobře dělat i vadná lambda sonda, zkuste si na ní nechat změřit odpor.
Cukání auta mohou vyvolávat i vadná ložiska převodovky, ale to se zpravidla děje za doprovodu rachtání a není snadné to zaměnit, respektive by Vás to zřejmě natolik vyděsilo, že byste nepsal do internetové poradny, ale jel byste rovnou do servisu.
Ještě mne napadá exotická závada v podobě urvaného silentbloku motoru, který by o sobě dával vědět právě při akceleraci a auto by dovedl slušně rozdrnčet.

nahoru

kontakt - naši partneři - práce s cookies

Copyright © 2005–2017 EBM system s.r.o. | technická podpora

TOPlist