Renault Laguna II jako náhrada za Fabii

Dotaz

Dobrý den,
rozhodl jsem se si místo Fabie koupit Renault Laguna 2.generace (2001-2007), rok výroby 2003 a mladší, do 200 000 Kč. Chtěl bych se proto zeptat, jaký motor je pro tento vůz nejlepší z hlediska spolehlivosti, dynamiky a spotřeby a jaké jsou celkové zkušenosti.Děkuji
PORADNA, 16.06.09 | 00:00
hodnocení článku 0.0 b / 0x
vaše hodnocení: 0 b.
z naší nabídky:
Renault Laguna

Odpověď

Renault Laguna 2005Renault Laguna na sebe při přechodu na druhou generaci upozornil zkraje velmi moderní technikou a řadou progresivních prvků výbavy, jenž měly uživatelům usnadňovat život. Právě sázka na nevyzkoušená řešení motivovaná snahou o získání co největšího náskoku před konkurenčními vozy později zapříčinila, že namísto užívání si novinek v oblasti výbavy se řada majitelů musela nedobrovolně potýkat s řadou do té doby neznámých problémů. Zejména elektronická část žila velmi často takříkajíc vlastním životem. Třeba inovativní „kouzelná“ karta umožňující bezklíčový vstup do vozu a následné spuštění motoru byla zkraje málo mechanicky odolná, čímž selhávaly její mikrospínače. Ani pozdější a výrazně odolnější karty ale nebyly bez problémů. Občas se prostě odmítly spojit s příslušnou řídící jednotkou, čímž majitele v lepším případě nepustili dovnitř, v horším neumožnily spustit motor. Tyto rébusy jsou již na dnešních lagunách zpravidla odstraněny. Co přetrvalo, jsou problémy se čtečkou karty, jejíž výměna vyjde na zhruba 4500 korun.
Zdrojem závad jsou však i další systémy. Třeba ten, průběžně kontrolující tlak v pneumatikách a založený zcela nepochopitelně na jiném principu, než u všech ostatních výrobců. Zatímco u nich využívá prosté snímače otáček kol systému ABS/ESP, tak Renault se rozhodl měřit tlak přímo originálním snímačem, nasazeným na ventilku. Občas tak displej na palubní desce ukazuje, že některé z kol má nízký tlak, což následné přeměření vyvrátí.
Co se týče vhodných motorů, tak záleží na tom, o co Vám jde především. Jestliže je vaši prioritou spolehlivost, volte ty zážehové, jestliže se chcete hezky svézt, jsou motory dCi objektivně lepší.

Renault Laguna II 

RECENZE OJETIN: Renault Laguna II - Krásný vůz zezačátku hodně zlobil

 

Renault Laguna 2005Překvapivě dobrá je už základní 1,6 16V, zkraje nabízená ve verzi se 79 kW. Později díky proměnnému časování sání se výkon vyhoupnul na 82 kW. Až na epizodu se zapalovacími cívkami a občas selhávající snímač polohy vačkové hřídele jde o velmi spolehlivý agregát. Špatná není ani větší 1,8, která je však z hlediska výkonu oproti 1,6 mírným zklamáním. Ještě mnohem hůře je na tom dvoulitr, který prostě žere a nejede. V roce 2003 byl doplněn u turbodmychadlo, které zcela zásadně změnilo jeho charakteristiku z nic neříkající a mdlé na vynikající. Se 125 kW a od roku 2005 dokonce 150 kW je jízda opravdu velmi dynamická. Spolehlivost je rovněž na vysoké úrovni, takže tento motor je dle mého názoru z těch zážehových nejlepší pro Lagunu.
Z dieselů je to pak oslavovaný dvoulitr s výkonem 110 kW (později i 127 kW), nabízený od roku 2005. Ten je jízdně taktéž velice působivý a navíc mechaniky značně odolný. Ve srovnání se starší 1,9 dCi dostal rozvodový řetěz a vodou chlazené turbodmychadlo. Modernější je i Common Rail Bosch CP33 s piezovstřikovači.
Starší 1,9 dCi na sebe nechvalně upozornila kolabujícími turbodmychadly a EGR ventily, jakož i rozličnými závadami zejména prvního Common Railu Bosch CP1. Když už se pro ni rozhodnete, volte co možná nejnovější vůz.
Vůbec nejlepší volbou je Laguna takzvané fáze II, vyráběná od roku 2005. Na první pohled pouhý facelift ukrývá řadu technických změn. To spolu s důrazem na vyšší kvalitu montáže znamenalo, že tyto laguny jsou globálně hmatatelně spolehlivější a jakostně lepší, než ty původní. Bohužel pověst vozu dělá v podvědomí veřejnosti hodně, a tak nejen tyto modernizované Laguny II, nýbrž i současnou Lagunu III považují mnozí „znalci“ za nespolehlivou. Že tomu tak není ukáže jistě nejbližší budoucnost.1/8
2/8
3/8
4/8
5/8
6/8
7/8
8/8


nahoru

kontakt - naši partneři - práce s cookies

Copyright © 2005–2017 EBM system s.r.o. | technická podpora

TOPlist