Renault Mégane 1,9 dTi - zkušenosti majitele po dvou letech užívání

Rozhodl jsem se koupit auto, které bude funkční s pěknou výbavou a na zbytku mi nezáleželo. Vybíral jsem asi půl roku...
RECENZE UŽIVATELŮ, 28.06.10 | 00:00
hodnocení článku 5.0 b / 1x
vaše hodnocení: 0 b.
Značka:Renault
Model:Mégane
Typ:KA0N
Karoserie:kombi
Obsah motoru:1870
Palivo:nafta
Rok výroby:1999
Typ řazení:manuální
Najeto km při koupi:145000
Najeto km nyní:175000
Koupen jako:ojetý
Jak dlouho vůz využívám:2 roky
Průměrná spotřeba:6
Poruchy:Prosakuje olej - opět
Předchozí vozidlo:Renault Clio

Když jsem před dvěma lety vybíral auto, šel jsem na to trochu jinou, možná mnohem riskantnější, cestou. Bylo mi zle z autobazarů a některých prodejců, kteří prodávali nablýskaná auta, 8 let stará, se zaručenými 60.000 km, bez servisních knížek, ale NEBOURANÁ a nevěděli, co by za to chtěli. Rozhodl jsem se koupit auto, které bude funkční s pěknou výbavou a na zbytku mi nezáleželo. Vybíral jsem asi půl roku...

...své auto jsem koupil jako dovoz z Německa, po špatně opravené bouračce, bez jakékoliv servisní historie s najetými 150.000 km, ale za luxusní cenu a s pěknou výbavou: ABS, 4x airbag, okna v elektrice(všechny), el. zrcátka vyhřívaná, vyhřívané sedačky, vyhřívané čelní sklo, klimatizace.
Auto však bylo v příšerném stavu - zprvu jsem se obával, že jsem pořídil vrak max. na ND a že má taktika nevyšla. Navíc jsem si zde přečetl recenzi a při zjištění, že jsem vybral motor, který nikdo nedoporučuje se mě začala zmocňovat panika. A pak to přišlo....
...motor špatně startoval za studena i za tepla, padala nafta, byl propálený celý výfuk kromě svodů, auto jelo max. 140 km/h a příšerně kouřilo (spotřeba cca 7.5 l/100km), byly zkroucené přední kotouče, destičky sjeté na plech a jen na jedné straně, vyteklé zadní brzdy, vymlácená celá přední náprava, olej tekl úplně všude - zkrátka auto mělo za sebou těžký život a já se postavil před, pro mě, nevyřešitelný velký problém.
Na druhou stranu fungovalo veškeré vyhřívání, elektrika + mechanika, okna stahovala, turbo bylo suché, chladiče nikde netekly, dokonce teploměr ukazoval správně, ale funkčnost airbagů jsem radši nezkoušel...:-) A zde zase má taktika vyšla.
Protože však v Renaultu pracuji, dal jsem se do oprav...celkovou investici ani nepočítám, ale zhruba jsem do auta investoval 60.000 Kč za opravy, což byly náklady vzhledem k pořizovací ceně auta pro mě přijatelné.
Dnes by to auto nikdo od toho, které jsem koupil, nepoznal, jelikož je na něm téměř polovina věcí nových. Začal jsem tankovat kvalitní naftu, kterou si ještě sám aditivuji a výsledky se dostavily. Auto jede na dálnici do omezovače - tedy 186 km/h podle GPS, spotřeba se ustálila na 6ti litrech a to jezdím hlavně po Praze. Navíc jsem přidal parkovací senzory dozadu kvůli tažnému, fólie na skla, denní světla s modulem na automatické rozsvěcování, HF sadu Parrot, nové rádio a repro. Kvůli zadní nápravě, která je pravděpodobně ze Scénica jsem musel koupit originální ALU kola (nic jiného se v podstatě do podběhů už nevejde), jelikož plechové disky, se kterými jsem auto koupil, byly úplně vyhnilé a pneumatiky mi tak neustále ucházely.
Na tuning nejsem, úpravy mě nezajímají, spíš chci, aby auto nějak vypadalo, ale v původní podobě.
Jsem s autem velice spokojen a rozhodně bych výrobce neměnil (sice mi zase trochu prosakuje olej z vany a převodovky, ale to je dáno tím, že to Francouz zkrátka neumí pořádně udělat), ale na technické jsem prošel a emise jsem dal na poprvé.
Mým předchozím autem byl Renault Clio ve verzi Baccara s motorem 1.8 a automatickou převodovkou. Auto jsem měl čtyři roky, najel jsem s ním 150.000 km a kromě spotřebních náhr. dílů, olejů a různých prkotin mě nikdy a nikde nenechalo ve štychu.
Zatím u mě značka Renault vítězí a názory těch, kteří jen ze sebe chrlí kritiku a opovržení, mě vůbec nezajímají, protože tento názor mají ve většině případů ti, co Renaulta maximálně viděli a nebo jenom někde slyšeli....a těm, kteří měli a nadávali mohu vzkázat jen to, že špatně koupili nebo se špatně starali.

KladyZápory
design dílenské zpracování, ale vzhledem k věku....
spotřeba ceny originálních dílů
nezájem zlodějů zvukový projev motoru
klidná jízda jízdní vlastnosti ve vyšších rychlostech
  

Spolehlivost
2
 
Provozní náklady
2
 
Cena náhradních dílů
3
 
Dostupnost náhradních dílů
1
 
Koupili byste si automobil od stejné značky znovu? určitě anohodnocení
brzdy
1
design
2
dílenské zpracování
2
dynamika motoru
2
jízdní komfort
3
ovladatelnost
2
prostornost
1
pružnost motoru
2
řazení
3
řízení
2
sedadla
2
spotřeba
1
výhled z vozu
1
zavazadelník
1
celkové hodnocení - průměr:
1.78
Toto hodnocení je subjektivním dojmem autora testu, který hodnotí automobil s přihlédnutím k vozům srovanatelné třídy.
Uděluje se známka od 1 (výborné) do 5 (nedostatečné).
nahoru

kontakt - naši partneři - práce s cookies

Copyright © 2005–2017 EBM system s.r.o. | technická podpora

TOPlist