Renault Mégane Grantour 1,6i - jak zvládl prvních 150 tis. km?

Přesně pře rokem jsme se rozhodli pro koupi kombíku v nižší střední a volby byly pouze dvě. Focus – Megane.
RECENZE UŽIVATELŮ, 03.01.11 | 00:00
hodnocení článku 0.0 b / 0x
vaše hodnocení: 0 b.
z naší nabídky:
Renault Mégane
Značka:Renault
Model:Mégane
Typ:Grantour
Bližší označení:Privilegue
Karoserie:kombi
Obsah motoru:1600
Palivo:benzin
Rok výroby:2006
Typ řazení:manuální
Najeto km při koupi:120000
Najeto km nyní:145000
Koupen jako:ojetý
Jak dlouho vůz využívám:rok
Průměrná spotřeba:7.5
Předchozí vozidlo:neudáno

Přesně pře rokem jsme se rozhodli pro koupi kombíku v nižší střední a volby byly pouze dvě. Focus – Megane. A vzhledem k velmi dobrým zkušenostem s Renaulty (310 tis. R19, 150 tis Megan I) zvítězil Megan II. V době pořízení mělo auto 3 roky a nájezd 120 tis. a po třech servisních prohlídkách (60-90-120). V bazaru se nám auto velmi zalíbilo a po prohlídce mechanikem jsme přistoupili ke koupi. A ejhle, jaká drobnost. Automatickou kartou k vozu (slouží pro zamykání a startování) nešel vůz zamknout. Bazar nabídl slevu 7000,- nebo opravu, volili jsme opravu. Po 14 dnech jsme pak auto doplatili a odvezli domů.

Dojmy po roce: Vzhledem k faktu, že jsme potřebovali auto výhradně na trasu D8-D1-D2, neřešil jsem jízdní vlastnosti ve vyšších rychlostech na silnicích III. třídy v zatáčkách. To opravdu ne, pak bych volil Imprezu. Na dálnici se ale chová naprosto pohodlně a bezpečně. Ostré a přesné brzdy, pohodlný podvozek a velký komfort daný výbavou. Proti Focusu 1,6 Tdce je hluk v kabině při 150 o poznání nižší. Proti Focusu je Megan i subjektivně o malinko větším vozem. Naprostou pohodlnost dopřeje karta, kterou mám pořád v peněžence a prakticky ji nemusím vytáhnout. Auto se samo odemkne při dotyku kliky a samo zamkne (viz. níže). Ve výbavě je kromě standardní elektroniky i např. automaticky ztlumované zpětné zrcátko, takže vás při šeru nikdo neoslní, nemusí se překlápět, což patří do výbavy mnohem dražších aut. Spotřeba výrazně závisí na stylu jízdy, resp. na rychlosti. Po silnici I. třídy a 90-100 km rychlosti se dá jezdit pod 6 l. Při mé nejběžnější jízdě po dálnici a 150 km/hod mám dlouhodobý průměr 7,5. Udávaný výkon motoru nabízí solidních 82 kW, ale nevím kde ty koně jsou, v motoru asi ne. Přijde mi to méně než u Focusu s 66 kW. I když je pravdou, že po sešlápnutí plynu a točení do otáček jede líp, pak je ale spotřeba o litr vyšší. Interiér ve světlé kůži je příjemný, rovněž široký kožený multi volant. Bílé podsvícení budíků je v noci uklidňující. Řadící páka se ovšem tyčí jako modřín na louce a je již ošoupaná, řazení až přespříliš lehké, přítelkyni vyhovující, mě ne. Hudba od Bose včetně CD changer je skvělá. Co vadí dost je povrzávání přístrojové desky v místech před spolujezdcem např. při jízdě po kostkách, ale opět klasicky ala Renault, jen při teplotách pod 7°.

Závady, problémy: Byl celkem tři (pominu-li prvotní anabázi v bazaru s automatickým zamykáním), i když v podstatě o závady jako takové nešlo. Již při první jízdě se rozsvítila kontrolka „servis“ a na počítači nápis check airbag. Váhal jsem, jestli zajet do servisu, ale po cca 500 km zhasnula a už se nerozsvítila. Druhá „oprava“ bylo nepříjemné tečení vody do interiéru z klimatizace. Vyčištění ucpané svodné hadice stálo hodinu práce. No třetí závadou je srandovní automatické zamykání. Auto má celkem 5 tlačítek na klikách všech dveří, po jejichž dotyku se auto zamkne. Spolehlivě funguje pouze to na 5. dveřích, jinak je to vždy loterie. Jeden týden funguje pravá strana, pak všechny, pak žádnéJ. Obrovská nevýhoda tohoto systému je teď v době mrazů, kdy jsou tlačítka zamrznutá a pro zamknutí je nutné vytáhnout kartu.

Shrnutí: Za cenu 162.000,- jsme pořídili nadstandardně vybavený, dle mého názoru i designově povedený vůz, na nových 17“ litých kolech obutých pneu Michelin Primacy HP a v kufru nové zimáky Primacy Alpin na 16“ plecháčích. A nemůžu si než rýpnout, určitě lepší volba než Fabie za 300. Počítal jsem s tím, že občas zazlobí elektronika, protože je úplně všude. Celkově však musím hodnotit jen pozitivně, protože náklady za rok dosáhly kromě benzínu pouze 500,- za vyčištění klimy. Až na výše uvedené probliky jsme s vozem naprosto spokojeni. Možná bych měnil benzin za 1,5 Dci. Ted nás čeká garančka ve 150 tis. Je možné že tato hranice je pro Megany kritická, přijdou investice a naplní se tak skeptické řeči „antirenaulistů“. Uvidíme.


KladyZápory
výbava řazení
cena povrzávání palubovky
pohodlí  
design  
  

Spolehlivost
2
 
Provozní náklady
2
 
Cena náhradních dílů
2
 
Dostupnost náhradních dílů
2
 
Koupili byste si automobil od stejné značky znovu? anohodnocení
brzdy
1
design
1
dílenské zpracování
2
dynamika motoru
3
jízdní komfort
2
ovladatelnost
2
prostornost
1
pružnost motoru
4
řazení
3
řízení
2
sedadla
2
spotřeba
2
výhled z vozu
2
celkové hodnocení - průměr:
2.07
Toto hodnocení je subjektivním dojmem autora testu, který hodnotí automobil s přihlédnutím k vozům srovanatelné třídy.
Uděluje se známka od 1 (výborné) do 5 (nedostatečné).
nahoru

kontakt - naši partneři - práce s cookies - marketingové podmínky

Copyright © 2005–2017 EBM system s.r.o. | technická podpora

TOPlist