Renault Mégane - proč se motor na plyn dusí?

Dokud se motor nezahřeje, tak se dusí. Například když přijedu na křižovatku kde musím zastavit, při rozjezdu musím motor držet ve vyšších otáčkách, abych se rozjel.
TECHNICKÁ PORADNA, 18.09.09 | 00:00
hodnocení článku 0.0 b / 0x
vaše hodnocení: 0 b.
Autor dotazu:Karel Vlašic
Značka, model:Renault Megane Classic
Bližší označení: 
Rok výroby:1999
Palivo:benzin a LPG
Výkon v kW:66
Kód motoru:LAOFOG 1.6
Popis závady:Dokud se motor nezahřeje, tak pořád chcípá-dusí se. Poté, když přijedu například na křižovatku kde musím zastavit, tak při rozjezdu musím motor držet ve vyšších otáčkách, abych se rozjel a nechcípl motor. Prostě se auto pořád dusí. Po kontrole na diagnostice je vše v pořadku. Byly vyměněny různé součástky-preventivně, svíčky, kabely ke svíčkám, hadičky a nějaká čidla, bohužel mám pořád tento problém. Nejsem odborník, ale nemůže to být něco v karburátoru, třeba nějaká nečistota, a jsem schopen si závadu odstranit sám?
Kód chyby určené na diagnostice: 
Typ diagnostického přístroje: 
Kroky učiněné pro odstranění chyby + následky: 


Odpověď: píšete tady, že se Vám automobil dusí při nízkých otáčkách a když je studený motor. Ale nenapsal jste jestli se závada projevuje když jedete na plyn a nebo na benzín. Jsou to totiž dva na sobě nezavislé systémy, které fungují každý trošku jinak. Pokud se závada projevuje na plynový pohon, tak to může být hned několik věcí, které toto chování můžou ovlivňovat. Vzhledem k tomu, že je to docela staré auto, myslím si, že je tam ještě podtlakový systém plynu (ne vstřikování). Na tomto systému se musí zkontrolovat dost věcí, jako například filtry - jestli nejsou ucpané, membrány - jestli jsou v pořádku a taky to, jestli není rozhozená kalibrace plynu. Tohle všehno má velký vliv na to, aby motor na plynový pohon správně fungoval. Proto doporučuji navštívit nějaký servis, který se zabývá zástavbou plynového pohonu do automobilů, aby Vám automobil a funkčnost plynu zkontroloval a popřípadě seřídil, nebo opravil. Plynový pohon je sice daleko úspornější než jízda na benzín, ale skrývá také různá úskalí. Například vstřikovače se daleko víc zanáší a pokud automobil začne škubat, nebo nějak špatně pojede a nezjistíme jinou závadu, tak někdy stačí vyčistit a přezkoušet vstřikovače na zkušební stolici. Vstřikovače se čistí ultrazvukem a po vyčištění jsou potom opravdu jako nové, tedy pokud nejsou už tak poškozené, že už jim ani čištění nepomůže.

A teď se podíváme na možnost, že se tento problém děje při jízdě na benzín. Pak je třeba zkontrolovat jiné věci a to například zapalování, změřit lambda regulaci atd. Je toho opravdu dost a pokud automobil nemám u sebe, nedokážu takto přesně odpovědět. Takže rada na závěr: pokud se vám tyto příznaky objevují pří jízdě na plyn, tak určitě navštivte servis, který se plynovým pohonem zabývá a nechte si automobil zkontrolovat. A pokud se vám to stává při jízdě na benzín, tak si nechte zkontrolovat automobil v servise, aby zjistili čím to je. Ono někdy prostě nepomůže, když člověk napíchne automobil na diagnostiku. Ta mu často nic neřekne. Pak je zapotřebí i nějaké další měření, zjištění skutečných hodnot, atd.

nahoru

kontakt - naši partneři - práce s cookies - marketingové podmínky

Copyright © 2005–2018 EBM system s.r.o. | technická podpora

TOPlist