Renault R19 Chamade

Renaulta jsem koupil jako ojetinu od automechanika. Auto jsme si tak nějak prohlédli, projeli, dohodli se na přijatelné ceně a já jsem spokojeně odjel.
RECENZE UŽIVATELŮ, 19.07.07 | 00:00
hodnocení článku 0.0 b / 0x
vaše hodnocení: 0 b.
z naší nabídky:
Renault R19
Značka:Renault
Model:R19
Typ:Chamade
Karoserie:limuzína, sedan, hatchback
Obsah motoru:1900
Palivo:nafta
Rok výroby:1991
Typ řazení:manuální
Najeto km při koupi:160 000
Najeto km nyní:200 000
Koupen jako:ojetý
Jak dlouho vůz využívám:1
Průměrná spotřeba:5
Poruchy:elektrika
Předchozí vozidlo:Opel Astra
Při koupi jsem neměl potřebu auto nějak zvlášť důkladně prohlížet, jelikož jsem si myslel, že když je auto od mechanika a navíc z venku vypadá velice pěkně, bude v pořádku.

Vlastníte vůz značky Renault? Podělte se s ostatními o své zkušenosti ZDE!

Jak se ale později ukázalo, byl to solidně zamaskovaný kousek. Na zadních lemech byly nalepeny krásně vyhlížející samolepky s motivem ohnivých paprsků, ty se mi ovšem moc nezamlouvaly, tak sem je odlepil. Jenže to, co sem potom zjistil, mě málem život stálo. :-) Pod nálepkami byly solidně rozrezlé lemy, puchýřky na laku a pravý lem se mi dokonce rozpadl v ruce (asi jej držela po hromadě jen ta nálepka). Po tomto 'problému' už mě nemohlo nic překvapit. Snad jen to, že ve velice krátké době postupně odešly brzdy (komplet - přední koutouče + destičky, zadní bubny + pakny, lanko ruční brzdy), podsvícení části palubovky přestalo svítit (to jsem si všiml i u více devatenáctek), ventilátor v přístrojovce ze začátku foukal všude a potom odešel úplně a taky nějak začala vrzat, lupat a skřípat el. přední okna. Pak začal zlobit centrál - byl na dálku (asi infra - dosah cca 2 m)- neotevíral dveře u spolujezdce a časem přestal odemykat i zadní pravé dvěře.
No ale abych jen nepomlouval, tak musím říct, že renault je opravdový francouz. Podvozek je nepopsatalně příjemný, krásně houpavý - žádné drncání po těch našich děravých cestách, prostě pohodička. Hlučnost motoru za studena je malinko vyšší, ale po zahřátí není skoro vůbec slyšet, na to, že to je ropák. A ta spotřeba! Opravdu geniální. Při jizdě městem dělá asi 5,5 - 6 l/100 km, při jízdě mimo město je spotřeba krásných 4,7 l/100 km a při jízdě po dálnci (Brno-Praha) - průměrná rychlost 110 km/hod - se spotřeba vyšplhala na pouhé 4 l/100 km.
I při těchto hodnotách spotřeby a faktu, že auto jezdí na naftu, je to velice živý automobil a jeho 47 kW, dělá na naftu velké věci. Motor táhne v podstatě od volnoběhu až po asi 3 200 ot./min - potom výkon znatelně slábne. Kdo říká, že se se starým dieslem a ještě k tomu bez turba nedá předjed třeba fabia 1.4, tak buď kecá, nebo neumí jezdit.
Co se týká prostornosti devatenáctky, tak je to slušné rodinné auto. Kufr pojme na sedan překvapující mnnožství věcí a rozměry. Ale čím víc se blížíte dopředu auta, tím víc ubývá místo. V zadu je v podstatě ještě příjemně (i pro průměrně vysokého člověka), ale vpředu - ach ten předek. I když je sedadlo řidiče výškově stavitelné, tak jsem se tam se svými 197 cm soukal poměrně těžko, ale přece! Sedačky jsou sice pohodlné, ale nepříjemně je vyřešen sklon volantu a díky němu se mi do něj zaplétaly občas i kolena. :-)
Každopádně z toho, co sem tu psal, vyplývá, že (podle mě) by určitě měl být jeden z rozhodujících faktů předchozí majitel - a na automechaniky obzvlášť pozor!
KladyZápory
silný motor málo prostoru pro urostlejší posádku
vynikající jízdní vlastnosti žhavení v zimě je trochu delší
velký zavazadlový prostor podsvícení části palubovky - nesvítí
příjemný vzhled centrální zamykání
  

Spolehlivost
2
 
Provozní náklady
1
 
Cena náhradních dílů
2
 
Dostupnost náhradních dílů
1
 
Koupili byste si automobil od stejné značky znovu? asi anohodnocení
brzdy
2
design
1
dílenské zpracování
2
dynamika motoru
1
jízdní komfort
1
ovladatelnost
1
prostornost
3
pružnost motoru
1
řazení
1
řízení
2
sedadla
2
spotřeba
1
výhled z vozu
1
zavazadelník
1
celkové hodnocení - průměr:
1.42
Toto hodnocení je subjektivním dojmem autora testu, který hodnotí automobil s přihlédnutím k vozům srovanatelné třídy.
Uděluje se známka od 1 (výborné) do 5 (nedostatečné).


1/4
2/4
3/4
4/4


nahoru

kontakt - naši partneři - práce s cookies - marketingové podmínky

Copyright © 2005–2018 EBM system s.r.o. | technická podpora

TOPlist