Renault Sandero RS: škoda, že se u nás neprodává

Oblíbené rychlé hatchbacky stojí v porovnání s běžnými verzemi pořádný balík. V Brazílii se však Renault rozhodl prodávat nabroušenou, ale hlavně dostupnou variantu sandero, kterou u nás koupíte pod značkou Dacia. Stojí v přepočtu jen 358 tisíc korun.
AKTUALITY, 09.10.15 | 12:00
hodnocení článku 4.0 b / 1x
vaše hodnocení: 0 b.
z naší nabídky:
Renault

Sandero se v zemích Latinské Ameriky prodává jako Renault, Dacii tam prakticky neznají. Francouzká automobilka má zřejmě k španělsky a portugalsky mluvícím zemím větší sympatie než k domácímu evropskému trhu, jinak si to nedovedeme vysvětlit. Proč jinak by divize Renault Sport vyvinula speciálně pro tamní trhy Sandero RS s poctivým atmosférickým dvoulitrem, které za málo peněz nabídne opravdu hodně?

Renault Sandero RS Možná za tím stojí přísné emisní limity, které zdejší automobilky nutí nasazovat miniaturní drahé turbomotory. V Brazílii však není žádný problém nabídnout v říši automobilů ohrožený motorový druh, jakým je atmosférický benzínový čtyřválec s výkonem 108 kW. K tomu přidejte šestistupňovou manuální převodovku s krátkými drahami a hmotnost lehce přes 1 100 kilo.

Výsledkem je schopnost Renaultu Sandero RS zrychlit z nuly na stovku za 8 sekund a maximální rychlost 202 km/h. Původně levné lidové auto se změnilo také vzhledem. Stojí na litých sedmnáctipalcových kolech a že se nejedná jen tak o něco obyčejného, prozrazují i výrazněji tvarované nárazníky, zadní difuzor, dvojitá chromovaná koncovka výfuku nebo křídlo na pátých dveřích. Auto vypadá dobře, má dobrý motor a mělo by i dobře jezdit – o to se prý stará tvrdší podvozek.

Renault Sandero RS Renault Sandero RS je tedy jakousi vstupenkou mezi schopnější auta pro zákazníky s omezeným rozpočtem (v přepočtu stojí zhruba 358 tisíc korun). Škoda, že se jej u nás nedočkáme…"na prvním místě je spokojený čtenář"
1/9
2/9
3/9
4/9
5/9
6/9
7/9
8/9
9/9


nahoru

kontakt - naši partneři - práce s cookies

Copyright © 2005–2017 EBM system s.r.o. | technická podpora

TOPlist