Renault Scenic - jak to s ním je?

Dotaz

Dobrý den,
rád bych pořídil ojetý Renault Scénic, ale není mi zcela jasný rozdíl mezi třemi kategoriemi - Renault Scénic, Renault Mégane Scénic, Renault Grand Scénic.
Mohl bych Vás požádat o vysvětlení rozdílů ? Velmi děkuji,
Pavel Chroumal
PORADNA, 11.12.08 | 00:00
hodnocení článku 0.0 b / 0x
vaše hodnocení: 0 b.
z naší nabídky:
Renault Scénic

Odpověď

Renault ScénicVážený pane Chroumale,
Renault se s modelem Scénic stal v roce 1996 průkopníkem kategorie velkoprostorových vozidel.
Nikdy předtím sice výrobce nenabídl více jak 5 míst, ale to mu všichni jeho příznivci určitě odpustili a prodejní čísla hovoří za vše nejen v kategorii nových vozů, ale i v kategorii ojetin. Do roku 1999 nebyl model překonán a až vozy jako Citroën Xsara Picasso, Opel Zafira – jediná v té době sedmimístná - začaly scénicu konkurovat. Do roku 1999, kdy toto MPV doznalo faceliftových změn, se označovalo tím, z čeho vychází jeho technologie, motory, části interiéru – Renaultem Mégane. Celý název modelu tak zněl Renault Mégane Scénic.
Od roku 1999, po faceliftu, se název zkrátil na Renault Scénic. Nový model dostal stejně jako jeho základ čirou optiku a jiná světla vzadu. Změny oproti předchůdci byly spíše kosmetické, základ zůstal stejný. Motorizace starého scénicu byly obvykle osmiventilové a postupem času byly všechny tyto pohonné jednotky nahrazeny šestnáctiventilovými (v roce 1998) a nakonec se začal dodávat i dieselový common rail s přímým vstřikováním paliva 1,9 dCi (v roce 2000).
Dokonce se příznivci značky a modelu dočkali i verze RX 4 s náhonem na všechna kola. Znáte ji určitě ze silnice. Takový scénic s připevněnou rezervou na zadní dělených dveřích otevírajících se do stran nelze zcela jistě přehlédnout.
V roce 2003 přišel nový model se zcela novým a jiným, nadčasovým designem. Dosud všechny modely ale byly pouze 5místné. Snad to donutilo výrobce vyrobit i 7místnou verzi. Vznikla tak novinka (stejně jako byl vyráběn Renault Espace a jeho prodloužená verze GrandEspace), která přidala ještě dalších 30 cm zavazadlového prostoru. I u scénicu se jedná o prodlouženou verzi Grand, odtud Renault GrandScénic.

nahoru

kontakt - naši partneři - práce s cookies

Copyright © 2005–2017 EBM system s.r.o. | technická podpora

TOPlist