Renault Scénic - po dvou letech bez poruch

Renault Scénic dovezený z Francie, měl najeto za rok a půl 120 000 km. Dalších 25 000 km s ním už najel uživatel dnešní Zkušenosti a ten nákupu zahraniční ojetiny rozhodně nelituje.
RECENZE UŽIVATELŮ, 18.06.08 | 00:00
hodnocení článku 0.0 b / 0x
vaše hodnocení: 0 b.
z naší nabídky:
Renault Scénic
Značka:Renault
Model:Scénic
Typ: 
Karoserie:VAN
Obsah motoru:1,5
Palivo:nafta
Rok výroby:2005
Typ řazení:manuální
Najeto km při koupi:120000
Najeto km nyní:145000
Koupen jako:ojetý
Jak dlouho vůz využívám:2 roky
Průměrná spotřeba:6
Poruchy:ne
Předchozí vozidlo:Renault Scénic

Vozidlo Renault scénic jsem zakoupil před dvěma lety, kdy mně trošku zarazily najeté kilometry. Přece jsem si představoval, že vůz ve stáří jednoho a půl roku nemůže mít ujeto 120000km. Co mě však zaujalo byl vyjímečný stav vozu, žádné škrábance, žádné poškození interiéru, vůz byl po kompletním servisu rozvodů, oleje, brzd, doplněna a revize klimatizace a mnoho dalších věcí.

Vlastníte vůz značky Renault? Podělte se s ostatními o své zkušenosti ZDE!

Lehce jsem si dokázal spočítat, že pokud bych měl tohle absolvovat nespravilo by to jen pár tisíc. Z tohoto důvodu jsem se rozhodl pro koupi vozidla, které sice mělo více najeto, avšak bez dalších investic což u auta, které by mělo najeto do sto tisíc km, by mě teprve čekalo. Dalším momentem pro mé rozhodnutí byla skutečnost, že vozidlo bylo dovezeno z Francie a v porovnání s vozidly jezdícími v ČR byl již na první pohled vidět markantní rozdíl nejen v tech. stavu, ale i v celkovém dojmu a designu.

S vozidlem Renault scénic s motorem 1,5 Dci, 74 kw jsem najezdil na necelé dva roky 25 tis. km, kdy můžu říci, že za celou dobu jsem neměl absolutně žádnou závadu ani opravu. S průměrnou spotřebou kolem 6 l a s bohatou výbavou a vnitřním prostorem můžu bez nadsázky říci, že v porovnání cena+kvalita není na českém trhu v současné době konkurenční vůz. Vzhledem k tomu, že mám rodinu jsem se rozmýšlel i mezi jinými značkami a to zejména VW Touran, VW Sharan a Ford C-Max, kdy však u volkswagenů byly ceny přemrštěně vysoké, kdy kvalita, ani výbava těmto cenám neodpovídaly. Naopak v porovnání s jízdními vlastnostmi scénica můžu říci, že svou tuhostí a tvrdostí, malým konfortem a výbavou mě tyto vozidla zcela odradily od dalšího uvažování o koupi. U fordu byly tyto vlastnoti nepoměrně lepší, kdy za příznivější cenu nabízel ford lepší výbavu s lepšími jízdními vlastnostmi a pohodlím. Avšak cenově je stále ford vysoko nad cenou scéniců, kdy ve srovnání s výbavou, komfortem a jízdními vlastnosti renaultu ford prohrál na celé čáře.

Taktéž jsem uvažoval i o vozech japonské provenience jako je Toyota corolla verso, avšak menší dostupnosti servisu a náhradních dílů a taktéž velký finanční propad ojetin mě od tohoto odradily. Rovněž jsem uvažoval i o Renaultu scénicu grand což je 7 místná verze scénica, kdy však v době, kdy jsem své vozidlo kupoval grand byl cenově poměrně dražší než scénic což v současné době již není. Na závěr bych chtěl říci, že vozidlo jsem zakoupil v obci Vracov v okrese Hodonín od místního prodejce, který se uvedenou značkou zabývá.


KladyZápory
spotřeba nejsou
komfort  
nízká cena  
skvělý design  
bohatá výbava  Spolehlivost
1
 
Provozní náklady
1
 
Cena náhradních dílů
2
 
Dostupnost náhradních dílů
1
 
Koupili byste si automobil od stejné značky znovu? určitě anohodnocení
brzdy
1
design
1
dílenské zpracování
1
dynamika motoru
1
jízdní komfort
1
ovladatelnost
1
prostornost
1
pružnost motoru
1
řazení
1
řízení
1
sedadla
1
spotřeba
1
výhled z vozu
1
zavazadelník
1
celkové hodnocení - průměr:
1
Toto hodnocení je subjektivním dojmem autora testu, který hodnotí automobil s přihlédnutím k vozům srovanatelné třídy.
Uděluje se známka od 1 (výborné) do 5 (nedostatečné).
nahoru

kontakt - naši partneři - práce s cookies

Copyright © 2005–2017 EBM system s.r.o. | technická podpora

TOPlist