Renault vyvíjí nové SUV

Po novém crossoveru Kadjar, který Renault představil v Ženevě, automobilka oznámila, že v roce 2017 by se mělo objevit nové větší SUV postavené na základech Nissanu X-Trail.
AKTUALITY, 18.03.15 | 13:00
hodnocení článku 5.0 b / 1x
vaše hodnocení: 0 b.
z naší nabídky:
Renault

Prozatím bezejmenné SUV je ve stadiu vývoje, svými rozměry by se ale mělo postavit nad kadjar. Sedmimístný vůz má být podle automobilky prostorný a komfortní, v rámci spolupráce s Nissanem potom využije techniky X-Trailu včetně podvozkové platformy CMF a pravděpodobně také pohonu všech kol. Kadjar se má stát předlohou, co se týká designu.

Nedávno představený crossover kadjar v sobě tak trochu spojuje podobu menšího modelu captur a sesterského Nissanu Qashqai, s nímž sdílí také podvozkovou platformu CMF C/D. Vůz bude k dispozici s pohonem přední nápravy, nebo jako čtyřkolka, která by se neměla zaleknout ani lehčího terénu, když přední nájezdový úhel činí 18 °, přejezdový 25 °, světlá výška 190 mm a podvozek chrání před poškozením kryty.

Nový přírůstek do rodiny crossoverů je dlouhý 4,45 metru, široký je 1,84 m a na výšku měří 1,6 m. Vzhledem k těmto rozměrům se Renault nechal slyšet, že v kabině bude dostatek prostoru a celkově má být interiér velmi variabilní. Do zavazadlového prostoru se potom vejde 472 litrů nákladu. Převoz dlouhých předmětů ve voze má usnadnit například sklopné opěradlo spolujezdce vpředu.

Prodej Renaultu Kadjar bude v Evropě (včetně ČR) a četných zemích Afriky a Středomoří zahájen na začátku léta."na prvním místě je spokojený čtenář"


nahoru

kontakt - naši partneři - práce s cookies - marketingové podmínky

Copyright © 2005–2017 EBM system s.r.o. | technická podpora

TOPlist