Rodinné MPV do 250 tis. Kč - Chevrolet Orlando nebo Peugeot 5008?

Dieselové MPV s nízkou spotřebou paliva je snem mnoha českých rodin. Který z těchto dvou kandidátů má větší šanci lépe posloužit?
PORADNA, 15.02.17 | 00:00
hodnocení článku 2.0 b / 1x
vaše hodnocení: 0 b.
z naší nabídky:
Peugeot 5008, Chevrolet Orlando
DOTAZ: Dobrý den všem čtenářům, známý mi nabízí Chevrolet Orlando s dvoulitrem v naftě. Má nájezd 95 tisíc km. Je to podle vás dobré auto? Moc Chevroletům nevěřím, prý je to ale technika z Opelu. Manželce se ještě líbí Peugeot 5008. Je to podle vás lepší volba? Chtěli bychom jej také v naftě. Rozpočet: 250 tisíc korun. Díky Zdeněk.

ODPOVĚĎ: Dobrý den Zdeňku, Orlando je docela dobře postaveným autem, i když není tak praktické jako Peugeot 5008. Pokud chcete dieselový motor, usuzuji, že najezdíte větší porce kilometrů. Jinak by nafta smysl nedávala a volil bych spíše atmosférickou osmnáctistovku v benzínu, která má sice vyšší spotřebu, ale na krátké vzdálenosti je z dlouhodobého pohledu mnohem spolehlivější. Diesel 2.0 VCDi (96 a 120 kW) bude tedy vhodnou volbou, pokud často jezdíte na dlouhé trasy při plném zatížení a váš roční nájezd bude řekněme nad 20 tis. km. Motor splňuje emisní normu Euro 5 a netrpí v podstatě žádnými častými závadami. Jeho jedinou nevýhodou je fakt, že pokud bude třeba vyměnit filtr pevných částic, oprava se prodraží - neexistuje z druhovýroby a cena je přes 100 tis. Kč. Před nákupem si s autem zajeďte na diagnostiku a nechte si vyčíst paměť závad, případně i stav FAPu.

U Peugeotu je diesel dobrou volbou. Za Váš rozpočet koupíte zhruba to stejné jako v případě Orlanda - tedy ročníky 2011-2013 s nájezdy kolem 120 tis. km. Budete mít jen nesrovnatelně větší výběr. Na tipcars.com je v současnosti k disopozici kolem 120 vozidel s dieselovým motorem oproti 16 naftovým Orlandům. Pojďme tedy k motorizacím. Zvolit lze slabší osmiventilovou jednotku 1.6 HDI - v tom případě doporučuji ročníky 2010 a mladší, kdy se podařilo vyřešit časté netěsnosti vstřikovačů. Motorový olej měňte nejpozději po 15 tisíci kilometrech. V autorizovaném servisu si nechte zkontrolovat stav (zaplnění) filtru pevných částic. Může být zanesen buď popílkem, častěji však nespálenými sazemi. Lze jej repasovat, nebo zakoupit nový filtr. V automobilech koncernu PSA existují tři řady filtrů FAP lišící se podle stáří vozu a emisní normy, přičemž jejich koncové ceny začínají na částce 8 990 Kč (vč. DPH). V případě sofistikovaného systému používaného u některých vozů koncernu PSA, kdy je FAP spojen s oxidačním katalyzátorem, je cena 16 990 Kč. Od roku 2014 motor 1,6 HDi s výkonem 88 kW splňuje normu Euro 6, což mimo jiné znamená, že budete muset doplňovat AdBlue.
Osobně bych se při koupi zaměřil na 2.0 HDI. Je agilní, spolehlivý a auto má s tímto motorem i lepší konstrukci zadní nápravy. Před koupí zkontrolujte, jestli byly /popř. kdy budou/ měněny rozvody – interval je po 150 tis. km. Olej u dieselového dvoulitru měňte po 20 tis. km.nahoru

kontakt - naši partneři - práce s cookies - marketingové podmínky

Copyright © 2005–2018 EBM system s.r.o. | technická podpora

TOPlist