S jakým motorem koupit Nissan Qashqai první generace?

Náš čtenář by rád koupil ojetý Nissan Qashqai za cca 200 tisíc korun. Jaká motorizace bude za tyto peníze nejlepší volbou?
PORADNA, 10.11.17 | 00:00
hodnocení článku 4.3 b / 4x
vaše hodnocení: 0 b.
z naší nabídky:
Nissan Qashqai
DOTAZ: Dobrý den, mám dvěstě tisíc za které chci nějaké spolehlivé SUV. Líbí se mi Qashqai, který má můj kamarád a nemůže si jej vynachválit. Má ale novější model. Jsou stejně povedené i ty starší? Hlavně mne zajímají dieselové motory. Děkuji, Tonda

ODPOVĚĎ: Dobrý den Tondo. Nissan Qashqai první generace měl obecně hodně povedené hlavně benzínové motorizace. U dieselů je dost vozů v nabídce se čtyřkolkou (elektromagneticky spínaná mezinápravová spojka), která je spolehlivá. Převažují manuální převodovky. U automatů je situace složitější. Diesely disponují šestistupňovým automatem, benzíny pak mají variátor.

Takhle vypadá nejrozšířenější motor 1,5 dCi
V případě dieselů začneme motorem 1,5 dCi o výkonu 76, později pak 81 kW. Zajímavostí je, že slabší verze nemá filtr pevných částic, jen škoda, že se u ní objevují problémy se vstřikováním Delphi a se zadíráním ložisek na klikovce. Pokud bych jej chtěl koupit, volil bych co nejmenší nájezd a nepodcenil bych kontrolu problematických částí motoru před koupí. Každopádně dieselových patnáctistovek je na trhu asi čtyřicítka s cenami začínajícími od 150 tisíc korun.

O něco menší počet prodávaných ojetin (asi třicet) najdeme v autobazarech s motorem 2,0 dCi. Ten má výkon 110 kW. Jde o docela spolehlivý motor. Když už něco zazlobí, je to filtr pevných částic. Doporučuji hlavně pro ty, kteří potřebují pohon 4x4. Za Vámi uvedený rozpočet bych se rozhodl právě pro něj.

Zvažte také 1,6 dCi s výkonem 96 kW. Pod kapotu se dostal až v roce 2012 a jejich ceny začínají od 250 tisíc korun. Tenhle motor je úsporný jako patnáctistovka, ale jede skoro jako dvoulitr. Navíc je také spolehlivý. Určitě doporučuji. Na výběr jich na TipCars.com najdete asi dvacítku.nahoru

kontakt - naši partneři - práce s cookies - marketingové podmínky

Copyright © 2005–2018 EBM system s.r.o. | technická podpora

TOPlist