S jakým motorem koupit ojetou Škodu Rapid?

Čtenář se rozhlíží po starším Rapidu do 250 tisíc. Dnes pro něj i pro ostatní čtenáře přiblížíme jednotlivé motorizace.
PORADNA, 21.03.17 | 00:00
hodnocení článku 4.6 b / 5x
vaše hodnocení: 0 b.
z naší nabídky:
Škoda Rapid
DOTAZ: Dobrý den, chci starší Škodu Rapid za nějakých 200-250 tisíc korun. Co za tuto cenu koupím a s jakým motorem jej doporučíte? Výběr je totiž docela veliký. Josef Sýkora

Doporučeníhodná motorizace 1.2 MPI
ODPOVĚĎ: Dobrý den Josefe, máte pravdu, že koupit si ojetý Rapid dnes nepředstavuje žádný problém, zde na tipcars.com jich je v nabídce skoro osm set kusů. Zajímavé je, že masivně převládají benzínové motorizace (přes 600 kusů), zatímco dieselových je k prodeji "jen" cca 170 kusů. Protože ale ve vašem dotazu nepreferujete žádné z paliv, podíváme se na všechny možnosti. Za vámi uvedený rozpočet koupíte v případě nafty 1,6 TDI CR s výkonem 77 kW, převážně půjde o auta roku výroby 2013 s nájezdem kolem 100 tis. km. U benzínů převládá motor 1,2 TSI s výkonem 63, případně i 77 kW. Benzínové verze ale budou mít mnohem menší nájezd - počítejte zhruba s 30-40 tisíci ujetými kilometry u ojetiny s cenou kolem 250 tisíc korun.

1,2 TSI 77 kW - o tomto motoru jsme již na tipcars.com psali několikrát. Pokud funguje, jede výborně a když nejezdíte svižně, ani moc nežere. Konstrukčně je motor shodný se slabší variantou, která má v Rapidu 63 kW. Je to konstrukčně jednoduchý motor, kterému chybí EGR ventil a nemá ani proměnné časování ventilů. Bohužel ale jeho pověst na začátku pokazily vytahané rozvodové řetězy, které výrobce od poloviny roku 2011 nahradil jiným, širším řetězem. Kdo jezdí na krátké trasy nebo hodně na spotřebu, může si zakarbonovat písty nebo si naředit nespáleným palivem olej. Zkrátka nebojte se motor čas od času malinko prohnat v otáčkách. Osobně bych se jednotky neobával, samozřejmě záleží na jeho aktuálním stavu a nájezdu. Riziko závady je ale vyšší než u atmosférického motoru.

1,2 MPI 55 kW - v inzerci jich najdete jen pár kousků, což je škoda, protože tohle je skvělá volba. Pokud jste tedy klidným řidičem a zajímá vás hlavně spolehlivost motoru. Tenhle atmosférický tříválec známe hlavně z menší Fabie (zde jako HTP), kde tyhle dvanáctiventilové motory (tovární označení CGPA-C) najíždějí neuvěřitelné kilometry bez fatálních závad. Za mne palec nahoru.

1,4 TSI 90 kW - ano, to je on. Problémový motor, který od začátku trápily problémy s rozvody. V inzerci jich naštěstí najdete jen asi patnáct, zřejmě je už majitelé odstavili. Tomuto motoru se vyhněte.

1,6 TDI 66 a 77 kW - pokud se rozhodnete pro diesel, jinou volbu mít nebudete. Vyloženě problémový motor to není, když už se něco porouchá, většinou jde o vstřiky. Stejnou jednotku najdeme i v Octavii.nahoru

kontakt - naši partneři - práce s cookies - marketingové podmínky

Copyright © 2005–2018 EBM system s.r.o. | technická podpora

TOPlist