S jakým motorem koupit Rover 75?

Náš čtenář se nebojí experimentovat. Vyhlédl si ojetý Rover 75 a dotazuje se na ideální motor do tohoto netypického vozu.
PORADNA, 17.10.17 | 00:00
hodnocení článku 0.0 b / 0x
vaše hodnocení: 0 b.
z naší nabídky:
Rover 75
DOTAZ: Dobrý den, za 80 tisíc korun jsem si vyhlédl ojetý Rover 75. Má ale dieselový motor. Toho se trochu bojím. Je to podle vás spolehlivé auto? Případně který motor je nejspolehlivější? Děkuji, Filip T.

ODPOVĚĎ: Dobrý den Filipe, Rover 75 už jen tak na tuzemských silnicích nepotkáme. Přesto může stále nabídnout neotřelé tvary karoserie v kombinaci s velmi komfortní jízdou. Pro ostatní zájemce nejdříve něco k benzínům, které se v tomto modelu celkem nabízely čtyři. Základním benzinovým motorem je čtyřválcová jedna-osmička vychvalované série K s výkonem 120 koní a točivým momentem 160 Nm. Ten patří k nejrozšířenějším a mohu jej doporučit. Dalšími v nabídce jsou čtyřventilové šestiválce s proměnlivou délkou sání o obsahu 2.0 (150 koní a 185 Nm.). Tyto motory, ač šestiválce, mají mdlou dynamiku a ve většině případů je koupíte jen s tragicky pomalým automatem. Vyráběl se ale jen do roku 2002, kdy byl nahrazen čtyřválcem o výkonu 110 nebo 118 kW s turbem. Právě tento by byl mou volbou, bohužel si pro něj musíte skočit do Německa, u nás jej neseženete. Dalším benzínovým šestiválcem je motor o objemu 2.5 litru (177 koní a 240 Nm). Ten už jede hezky svižně a s poměrně nízkou spotřebou, má ale v porovnání s doporučeným dvoulitrem zbytečně drahý servis (např. za výměnu rozvodů u něj dáte kolem 20 tisíc korun, což může být třetina ceny auta).

Zástupcem vznětových motorů je dvoulitr CDTi s výkonem 85 a 96 kW při 4000 otáčkách za minutu a točivým momentem 260 Nm při 2000 otáčkách. Jde o jednotku z BMW označovanou jako M47. Motor je spolehlivý, když už něco zazlobí, jde o váhu vzduchu. Pokud máte u vozidla zjištěnu jeho historii, nebál bych se ho koupit. Berte spíše verze s manuální převodovkou, automaty od firmy Jatco toho mnoho nevydrží. Náhradních dílů se nebojte, seženete je. Jen si na ně budete muset počkat trochu delší dobu. Každopádně na tuzemském trhu je výběr těchto vozidel velmi omezen. Aktuálně se na TipCars.com nabízejí jen tři kousky s cenami od 54 do 75 tisíc korun.nahoru

kontakt - naši partneři - práce s cookies - marketingové podmínky

Copyright © 2005–2017 EBM system s.r.o. | technická podpora

TOPlist