Sériová podoba Roomsteru se odhaluje!

NOVÉ MODELY, 10.01.06 | 00:00
hodnocení článku 0.0 b / 0x
vaše hodnocení: 0 b.
z naší nabídky:
Škoda

Světová premiéra Škody Roomster proběhne už za necelé dva měsíce na autosalónu v Ženevě. Tajemství se ale poodhaluje už teď. Podívejte se na fotku testovacího prototypu a na pravděpodobnou konečnou podobu Roomsteru.

Škoda RoomsterObrázky a informace týkající se mladoboleslavské novinky přineslo opět první letošní vydání německého Auto Bildu, stejně jako informace o nové Fabii, které jsme vám přinesli včera. Jak je vidět z obrázků, přední část sériové verze se od konceptu neliší (alespoň podle grafiků Auto Bildu), zadní část vozu by pak měla mít oproti konceptu menší okno pátých dveří a menší světla. Podle Auto Bildu je Roomster prostornější než Renault Kangoo, vyšší než Citroën Berlingo a má větší zavazadlový prostor než Fiat Doblo. Platformu Roomster zdědí po Fabii a německý časopis mluví i o třech motorech. Měly by se objevit oba tříválce, benzínový 1,2 HTP s výkonem 64 - 70 koní, přeplňovaný dieselový 1,4 TDI ve dvou modifikacích (70 k/155 Nm a 80 k/195 Nm) a benzínový čtyřválec 1,6 litru. Auto Bild upřesňuje i cenu, která by podle zdroje z automobilky měla být mezi 12 500 - 16 500 Euro (přibližně 350 - 480 tisíc korun).

TIP: Nová Fabia: první foto?

Škoda RoomsterV Kvasinách už probíhá zkušební montáž Roomsterů, sériová výroba má začít v polovině roku. Do prodeje se pak První Roomstery dostanou pravděpodobně v září. Jejich výroba přinese mimo jiné dva tisíce nových pracovních míst. Definitivní a oficiální fotky a informace vám samozřejmě přineseme přímo z odhalení v Ženevě. Jestli se Roomster stane kultovním autem, jak mu předpovídá Auto Bild, se ale dozvíme asi až za pár let.1/5
2/5
3/5
4/5
5/5


nahoru

kontakt - naši partneři - práce s cookies - marketingové podmínky

Copyright © 2005–2017 EBM system s.r.o. | technická podpora

TOPlist