Sezona otevřených střech začíná

Ať už na to máte necelý půlmilion, nebo třeba pětkrát víc, jízdu autem bez střechy si letos můžete užít na palubě několika novinek.
NAŠE TÉMA, 24.05.12 | 12:00
hodnocení článku 3.0 b / 1x
vaše hodnocení: 0 b.

Ty, kdo mají v oblibě Volkswagen Golf, určitě osloví jeho nová verze Cabriolet, která se objevila po dlouhých deseti letech. V Česku se také oficiálně začal prodávat silný americký Chevrolet Camaro, z kategorie silných vozů přezdívaných "muscle car". V jeho otevřené verzi si můžete užít vůbec nejdostupnější osmiválec v Česku. Pokud to ovšem myslíte se sportovním svezením vážně, vynásobte jeho cenu dvakrát. A můžete si pořídit nekompromisní Porsche 911 Carrera.

Fiat 500C

Fiat 500C 
Střecha se roluje nad víko kufru, pocit z kabrioletu je stoprocentní.
Italský stylový hatchback navazuje na tradici svého předchůdce, a proto je v Česku k dostání i v otevřené verzi 500C. Nejde ani o kabriolet, ani o kupé kabriolet. Auto má totiž pevný rám a stahuje se pouze střecha, která ovšem zajede až za hlavy cestujících vzadu. S trochou nadsázky by se tak malý vůz dal označit za landaulet. Střecha má několik poloh, bohužel ale omezuje přístup do miniaturního zavazadlového prostoru, který tak musel dostat jen malé víko. Auto ovšem potěší všechny, komu jde o nízkou spotřebu. K dostání je s malým dvouválcovým motorem, který sice zvukově lehce připomíná sekačku, spotřebuje ale jen 4,0 litru benzinu na 100 km.

Cena od: 425 000 Kč


Peugeot 308 CC
Francouzský kupé-kabriolet patří ke stálicím mezi otevřenými vozy na našem trhu. Nově přijel s faceliftem, který upravuje nejen jeho přední masku chladiče, ale i další drobné detaily v interiéru. Díky pevné skládací střeše se dá vůz používat celoročně, dovnitř by se pohodlně měli vejít až čtyři dospělí cestující. Počítat ovšem musíte s omezeným zavazadlovým prostorem, který je v případě složené střechy velmi malý. Systém Airwave v sedadlech fouká cestujícím na krk teplý vzduch a tím umožní jezdit s otevřenou střechou i za chladného počasí. Půlmilionová cenovka platí pro základní benzinový motor 1.6 VTi, HN doporučují přeplňovaný 1.6 THP s výkonem 200 koní za 695 tisíc korun.

Cena od: 500 000 Kč

Volkswagen Golf Cabrio
VW Golf CabrioWolfsburská automobilka se vrátila k otevřené verzi svého nejúspěšnějšího hatchbacku Golf. Poslední verze Cabriolet skončila s odchodem čtvrté generace před deseti lety, pátá neexistovala. Nyní je ale zpátky, tentokrát už bez nevzhledného bezpečnostního oblouku, který se klenul nad středem kabiny. Vůz designově připomíná ostrou verzi GTI zejména díky LED na předních světlometech. Pohodlně sveze dva dospělé a dvě děti. Auto je k dostání se širokou nabídkou motorů. Základní cena platí pro povedený mladoboleslavský motor 1.2 TSI s výkonem 105 koní. Dobrá je ovšem i varianta 1.4 TSI (160 k) za 614 900 Kč. Pokud toužíte po rychlém svezení, vydržte do příštího roku na otevřené GTI.

Cena od: 519 900 Kč

Mini Cooper Roadster
Novinka legendární britské značky, kterou na začátku tisíciletí dostalo do svého opatrovnictví německé BMW. Po prvním modelu pro dva, nazvaném Mini Coupé, přichází jeho otevřená varianta Roadster. Stylové auto je zaměřeno hlavně na sportovní svezení, proto nabízí tuhý podvozek, který pomůže lepším průjezdům v zatáčkách. Řidič by se tak měl obezřetně vyhýbat větším nerovnostem na silnici. Při rychlostech nad 80 km/h se automaticky vysouvá zadní spoiler, který tlačí zadní kola směrem k silnici. Kufr s 240 litry kapacity se hodí jen na víkendový piknik. Na výběr jsou různé varianty zážehové 1.6, k dispozici je i turbodiesel. Základní cena platí pro verzi Cooper s výkonem 122 koní, což na malé auto bohatě stačí.

Cena od: 557 500 Kč

Porsche 911 Cabriolet
Ikonický sportovní vůz ve své nové generaci dostal už samozřejmě také verzi Cabriolet. Je to vůbec poprvé v jeho historii, co má auto s nataženou střechou identické tvary jako kupé, přitom většina panelů je jiných. Se střechou se dá pohodlně manipulovat i za jízdy, větrný deflektor není potřeba ručně nasazovat jako u řady jiných vozů. I ten se totiž dá ovládat elektricky. Zadní sedačky jsou jako obvykle spíše nouzové. Lahůdkou je ovšem motor, který najdete podle tradice vzadu. Plochý šestiválec boxer s atmosférickým plněním je schopen vyrobit v základní verzi 350, v silnější verzi S rovných 400 koní. Model S začíná na 3 140 000 Kč, zvládá ale uhánět až rychlostí 301 km/h. Stovka zabere 4,7 sekundy.

Cena od: 2 754 000 Kč

Volvo C70
Volvo C70 (2012)Otevřené auto ze Švédska ve své aktuální generaci prošlo faceliftem. Ten se projevil hlavně na úpravě přední masky chladiče, která autu velmi sluší. Jde o jeden z mála otevřených vozů na našem trhu, který zvládne pohodlně přepravit čtyři dospělé cestující, aniž by si stěžovali na nedostatek prostoru na zadních sedadlech. Kufr je i při stažené střeše dostatečně velký. Jízdní vlastnosti jsou ovšem zaměřené na poklidné projížďky krajinou, nižší torzní tuhost se občas projevuje povrzáváním dílů pevné skládací střechy. Proti hovoří slabší nabídka motorů. Jediná benzinová volba je nyní motor T5 s výkonem 230 koní, naftu zastupují dva motory D3 (150 k) a D4 (177 k), přičemž první z nich je také základní ceníkovou volbou. Motor T5 stojí 1,1 milionu korun, je k němu ale v ceně už i automatická převodovka.

Cena od: 985 000 Kč


Chevrolet Camaro Cabriolet
Americký Chevrolet už na českém trhu nenabízí jen své levné vozy vyráběné v Koreji. Konečně se do Česka dostaly také pravé americké "muscle cars". Řeč je o supersportovním Chevroletu Corvette a extravagantním Chevroletu Camaro. Ten lze pořídit také v otevřené verzi. Pod jeho kapotou nehledejte nic jiného než dunivý osmiválec obřího objemu 6,2 litru dostupný s manuálem i automatem. Stovku překoná za 5,4 sekundy, ale ve městě se musíte připravit na téměř dvacetilitrovou spotřebu. Miniaturní kufr působí legračně, stejně tak laciné plasty v interiéru. Nízká cena ale znamená, že levněji osmiválec podobných parametrů nemáte šanci sehnat. Camaro vám navíc zaručí, že budete vždy středem pozornosti.

Cena od: 1 112 000 Kč

BMW 6 Cabriolet
Pokud hledáte prestižní svezení ve špičkově zpracovaném voze, na letošní sezonu se hodí novinka od BMW. Řada 6 v otevřené variantě poskytne jemnou kůži, dřevěný dekor palubní desky nebo hliníkové ozdoby. Střechu lze stahovat i za jízdy, v kufru místo nezabírá. Exkluzivní je také nabídka motorů pod kapotou. Pokud nechcete už tak velmi povedený základ 640i s výkonem 320 koní, potěší vrcholný dvakrát přeplňovaný osmiválec. Ten je schopen produkovat 407 koní a na stovku zrychlí za rovných 5 sekund. Auto tak potěší komfortem i sportovním svezením. Doporučujeme ale vyzkoušet si i naftovou verzi 640d. Překvapí jen o šest desetin slabší dynamikou, přitom spotřeba je o polovinu nižší. Cena u tohoto motoru startuje na 2 265 000 korun. Připravte se ale na řadu nutných příplatků.

Cena od: 2 190 000 Kč

Zdroj: IHNEDAutor: iHNED


nahoru

kontakt - naši partneři - práce s cookies

Copyright © 2005–2017 EBM system s.r.o. | technická podpora

TOPlist