Škoda 1.9 tdi 4x4

Vůz sem zakoupil po několika mesíčním hledání a shanění v Praze v bazaru jako dovoz ze zahraničí. Sháněl sem podobný model co vlastní kamarád protože sem dobře věděl jak vozidlo používá a co vydrží.
RECENZE UŽIVATELŮ, 01.04.12 | 00:00
hodnocení článku 0.0 b / 0x
vaše hodnocení: 0 b.
z naší nabídky:
Škoda Octavia
Značka:skoda
Model:1.9 tdi 4x4
Typ:octavia 1
Karoserie:combi
Obsah motoru:1.9
Palivo:nafta
Rok výroby:2001
Typ řazení:manuální
Najeto km při koupi:70000
Najeto km nyní:155000
Koupen jako:ojety
Jak dlouho vůz využívám:5
Průměrná spotřeba:6.8 l/100km
Předchozí vozidlo:renault r19

Vůz sem zakoupil po několika měsíčním hledání a shánění v Praze v bazaru jako dovoz ze zahraničí. Sháněl sem podobný model co vlastní kamarád protože sem dobře věděl, jak vozidlo používá a co vydrží.
První co sem se vždycky díval a co bylo jedním z důležitých hledisek je paket pro špatné cesty. Jedná se o velmi bytelný kovový kryt motoru, který na rozdíl od plastu snese povahu českých silnic. Při představě kupovat vanu pod motor, u které je v originále cena nad 10 tis. je tak důvodem k zamyšlení.(kamarád ji dělal 3x pokaždé frézovaní vozovky)Po koupi vozu a přezutí na nové obutí se začalo ozývat hučení při následné konzultaci s prodejcem sem byl ujišťován, že se jedná o ložisko a nabídnul mi i část nákladů kompenzovat. Realita byla jiná, ložiska byla v pořádku, ale hučení se projevovalo z Haldexu. Zeptal sem se u místního prodejce co tak haldex může stát. Paní se mile usmála, sdělila mi, že druhý den je tady a částka 93 500,- pochopil sem. Po kontaktováni prodejce mi nabídl díl za 15000 anebo polovinu na účet jako kompenzaci. Nakonec sem sehnal za 8000 zánovní prý se zvýšenou svornosti či co.
Funguje velmi dobře připadá mi chováním jako stara a6(mam ji mužů posuzovat) Mam ještě dva kamarády co mají steny vůz a motorizaci takže zimní provoz na Liberecku dostava úplně jiný rozměr pro nás, tam kde většina aut stoji nebo se tlačí a tak (Ještěd) máme jasnou převahu. Nestalo se mi, že bych musel dávat řetězy nebo házet nějak extra lopatou zatím vše bez vážnějších problémů. Zimní radovánky mi plně vynahradí zvýšenou spotřebu 6.8-8l. Přes léto je na dálku 5.4 -. 6.8 dle rychlosti město 6.8-7. 4.
Po 2 letem provozu sem nechal zvýšit výkon o nějakých 12% Pd motory zas tak dobře nejdou bez větších zásahu. Spotřeba mírně klesla a po 10000km mi odešlo turbo. Turbo na Pd se zas tak dobře neshání tak sem na něj cekal asi 3 týdny. cena 8000 plus olej a filtry práce celkem 11500,-. Ceny náhradních dílů na 15 let vyráběnou škodovku nemůžou byt nijak závratné ani v originále takže repliky a vrakoviště sou rozumné .
Během provozu mě škodovka nikdy nenechala stát ani když sem jel s dýmovnicí (bouchlo turbo a nasála olej z motoru do spalovacího prostoru) bylo to jen kousek :). Za 80000km sem dal 20tis do dílu, jinak oleje, desky 1x, kotouče sou na řadě, filtry, žárovky,

škodovka byla vybavena černou kůží což velmi oceňuji protože má 3 letá dcera je velmi tvořivá. (boty, různé pochutiny, pastelky) a tak skoro vše najdete různě rozmačkané pod dětskou sedačkou. Stačí ošetřit přípravkem na kůži a všechny stopy sou pryč. Přední sedačka má asi o dvě polohy navíc o proti mechanické což oceňuje moje žena je menší a pořad přenastavovat je složité tři paměti bohatě stačí. Interiér je strohý se všemi funkčními prvky na svých místech. Zavazadlový prostor dobře přístupný (kočárek se vejde, snad všechny typy) a využitelný jediná výtka je k pátým dveřím, které podléhají zubu času, zkrátka reznou.

Závěrem bych chtěl říct, že se těžko shání vůz podobných kvalit. Sem za těch par let spokojen s ohledem na náklady na provoz jsem doposud levněji nejezdil. Pokud mohu někomu doporučit tuto volbu myslím že neubude zklamán jedná se o spolehlivý vůz s rozumnými náklady a slušným jízdním komfortem.

KladyZápory
Cena prostornost interieru
Nahradní díly odhlučnení motoru
motor  
podvozek 4x4  
  

Spolehlivost
2
 
Provozní náklady
1
 
Cena náhradních dílů
1
 
Dostupnost náhradních dílů
1
 
Koupili byste si automobil od stejné značky znovu? určitě anohodnocení
brzdy
2
design
2
dílenské zpracování
2
dynamika motoru
2
jízdní komfort
2
ovladatelnost
1
prostornost
2
pružnost motoru
2
řazení
1
řízení
1
sedadla
2
spotřeba
2
výhled z vozu
2
celkové hodnocení - průměr:
1.76
Toto hodnocení je subjektivním dojmem autora testu, který hodnotí automobil s přihlédnutím k vozům srovanatelné třídy.
Uděluje se známka od 1 (výborné) do 5 (nedostatečné).


1/1


nahoru

kontakt - naši partneři - práce s cookies

Copyright © 2005–2017 EBM system s.r.o. | technická podpora

TOPlist