Škoda Auto včera začala vyrábět vůz Yeti

Cenu terénní škodovky firma odhalí až v červnu, spekuluje se o částce do 400 tisíc korun. Ročně chce Škoda Auto vyrábět 20 tisíc terénních vozů.
AKTUALITY, 13.05.09 | 00:00
hodnocení článku 0.0 b / 0x
vaše hodnocení: 0 b.
z naší nabídky:
Škoda

Škoda YetiPrvní terénní škodovka, vůz Yeti, se včera začala vyrábět v závodě Škody Auto ve východočeských Kvasinách.
Model Yeti, který jako koncept firma představila v březnu 2005, si letos odbyl světovou premiéru v provedení pro sériovou výrobu na autosalonu v Ženevě. Do prodeje se první kusy dostanou na přelomu června a července.
"Tento vůz najde uplatnění na všech trzích, vhodně rozšiřuje portfolio Škody Auto. Samozřejmě nepředpokládáme žádnou velkosériovou výrobu. Vůz je určen pro zákazníky, kteří ocení průchodnost po nezpevněných cestách, prostor i pohodlí," řekl mluvčí automobilky Jaroslav Černý.
Na první terénní škodovku se lidé už několik týdnů u prodejců ptají. "Jednotlivé dotazy již registrujeme, zákazníky však zajímají spíš obecné věci, jako kdy se začne prodávat a kolik bude stát," potvrdil jeden z mladoboleslavských prodejců. Někteří prodejci již také začali vytvářet pořadníky.
Cena auta však zatím není pevně stanovena. Spekuluje se, že cena nejlevnější verze s benzinovým motorem o obsahu 1,2 litru a s pohonem jen předních kol bude začínat na částce 395 tisíc korun. Verze se silnějším benzinovým motorem 1,8 litru nebo verze s dieselmotory, které už budou k dostání s pohonem všech čtyř kol, by se měly pohybovat v částkách kolem půl milionu korun.
Automobilka zatím cenové spekulace nekomentuje. Cenu pro český trh zveřejní pravděpodobně až v červnu na autosalonu v Brně, kde bude mít Škoda Yeti českou premiéru.
Škoda Yeti - první výroba - ilustrační fotoAutomobilka počítá, že by v Kvasinách mohla vyrábět zhruba 200 aut denně. Předseda představenstva Reinhard Jung letos v Ženevě při světové premiéře oznámil, že ročně firma vyrobí zhruba 20 tisíc kusů modelu Yeti.
Tento počet však bude zřejmě záviset na aktuálním vývoji automobilového trhu, na němž je nyní celosvětově největší zájem o malá auta.
Škoda proto momentálně zejména díky šrotovnému registruje v některých zemích velký zájem především o fabie, které vyrábí téměř na hranici své kapacity.
Pro mladoboleslavskou automobilku není Yeti v letošním roce jedinou plánovanou novinkou. Druhou je kombi verze limuzíny Superb, která by se měla na trhu objevit koncem roku. Škoda také letos připravila faceliftované verze Octavia Scout a Octavia RS.
"Vývoj a zavedení nového modelu jsou miliardové záležitosti. Pokud se nový vůz dostává na trh i v době ekonomické krize, chce tím dát automobilka najevo, že je zdravá a konkurenceschopná," řekl ředitel Sdružení automobilového průmyslu Antonín Šípek.Autor: iHNED


nahoru

kontakt - naši partneři - práce s cookies

Copyright © 2005–2017 EBM system s.r.o. | technická podpora

TOPlist