Škoda chystá útok na Čínu

Velkolepou show, přesně v duchu toho, co mají Číňané rádi, přichystala minulý pátek v Pekingu Škoda Auto. Šlo o první v sérii prezentací, které mají odstartovat poslední fázi příprav před spuštěním produkce vozů Škoda přímo v Číně.
AKTUALITY, 28.09.06 | 00:00
hodnocení článku 0.0 b / 0x
vaše hodnocení: 0 b.
z naší nabídky:
Škoda
Škoda v ČíněOctavia upravená pro místní trh a odpovídající vkusu místních zákazníků bude poprvé představena v listopadu (18.-28. 11.) na autosalonu v Pekingu; výroba v šanghajském závodě pak začne v první polovině roku 2007.
Dříve než nové auto uvidí čínská veřejnost, seznámilo se minulý týden na akci v luxusním Beijing Laffitte Chateau skoro pět stovek významných hostů, 250 čínských novinářů a 150 současných a budoucích dealerů značky Škoda v Číně se stoletou historií Škodovky a s budoucími plány společnosti.

TIP: Škoda v Číně sází na bohaté

Dražší než Rolls Royce
škoda octavia"Po úspěších v Evropě nadešel čas na novou éru značky Škoda také v Číně," řekl při příležitosti prezentace značky prezident Volkswagen Group China Winfried Vahland, bývalý člen představenstva Škoda Auto. Nezapomněl zdůraznit, že značku osobně velmi dobře zná. Martin Jahn, člen představenstva Škoda Auto zodpovědný za personalistiku, pak překvapil pozvané hosty připomenutím, že ve třicátých letech minulého století byl jeden typ vozu značky Škoda dokonce dražší než Rolls-Royce (jednalo se o model Hispano Suiza a rok 1924).
"Zahájení výroby v Číně je součástí expanzivní strategie značky Škoda pro další léta. Škoda Auto patří k nejrychleji rostoucím automobilkám v Evropě a další šance na úspěch vidíme právě v nových teritoriích, ať už je to Rusko, Indie nebo právě Čína, země, jejichž trhy rostou závratným tempem a hlad zdejších zákazníků po nových vozech evropského stylu a kvality neustává," řekl Jahn a dodal, že v roce 2015 by chtěla Škodovka poprvé vyrobit milion aut. Čína a další zmíněné trhy by k tomu měly výrazně přispět. V šanghajském závodě se počítá za plného provozu v roce 2009 s produkcí tří modelů Škoda (Fabia, Octavia, Superb) přes sto tisíc ročně. Dnes se v Číně prodává okolo tisícovky vozů Škoda.

TIP: Škoda: každý rok nový model

Tři procenta trhu
Škoda Superb 2007Licenční smlouvu o výrobě Octavie II. generace (tedy té, která byla uvedena na trh v roce 2005) podepsali zástupci Škoda Auto a společnosti Shanghai Volkswagen (joint venture Volkswagenu a významné čínské automobilky SAIC) loni v dubnu. Letos v červnu uzavřely obě strany další smlouvy, podle nichž bude později zahájena v Číně také výroba modelu Fabia a Superb (resp. následníků současných modelů).
Kromě Šanghaje, kde už několik měsíců působí tým ze Škody Auto, který koordinuje přípravy na zahájení výroby, má česká automobilka kancelář také v Pekingu - ta dosud zajišťovala prodej importovaných vozů Škoda.
Zatím měla Škodovka v Číně 38 dealerů, nyní Shanghai Volkswagen buduje po celé zemi novou, daleko rozsáhlejší dealerskou síť. Se 66 dealery již má podepsané smlouvy, resp. předběžné smlouvy; jejich počet bude dále stoupat.
"Tržní podíl značky Škoda na čínském trhu by pak měl do tří let dosáhnout 2,5 až tří procent," potvrdil mluvčí automobilky Roman Meliška.

Autor: TZS
1/2
2/2


nahoru

kontakt - naši partneři - práce s cookies

Copyright © 2005–2017 EBM system s.r.o. | technická podpora

TOPlist