Škoda Fabia 1.9 TDI - mladý majitel hodnotí

Tak napíši krátkou recenzi na Škodu Fabii. Auto jsem si koupil k 18. narozeninám, od koupě (140 000 km) až doteď (240 000 km) žádné poruchy.
RECENZE UŽIVATELŮ, 15.09.15 | 00:00
hodnocení článku 3.0 b / 1x
vaše hodnocení: 0 b.
z naší nabídky:
Škoda Fabia
Značka:Škoda
Model:Fabia
Typ: 
Karoserie:kombi
Objem motoru:1 897
Palivo:nafta
Rok výroby:2004
Typ řazení:manuální
Najeto km při koupi:140 000
Najeto km nyní:240 000
Koupen jako:ojetý
Jak dlouho vůz využívám:5
Průměrná spotřeba:6
Poruchy:jen uložení kol atd., ale to je u každého auta
Předchozí vozidlo:neudáno

Auto jsem si koupil ke svým osmnáctým narozeninám. V té době mělo najeto 140 000 km a až do 240 000 km, což je nyní, nemá žádné poruchy. Kromě uhlíků na startéru, ale když je člověk zručný, opraví si je sám. Dále jsem měnil uložení kol, čepy atd. Žijeme v České republice, kde prostě auto trpí na podvozek. S vozem jsem moc spokojený, tedy až na docela velkou hlučnost a také na pohodlí a prostor - interiér je opravdu malý hlavně při přepravě čtyř dospělých osob. Měřím 190 cm a za mě se prostě nikdo neposadí. Auto bych doporučil lidem s menším vzrůstem, nebo jako první auto. Opravy jsou levné, svezení s 1.9TDI PD + chip opravdu na dané poměry svižné, hodně se člověk přiblíží RS po chipu.

Při 130 km/hod a více je už motor opravdu vytočený a prosí o přeřazení. Chybí mi tu šestý převodový stupeň a kdo napíše, že RS má šestku, tak to ano, ale jen kratší stupně, což je sice na závodění lepší, ale když jedete 130 km, tak vám to na hluku moc neubere a na otáčkach jen nepatrně.

Dieselová motorizace 1.9TDI PD s chipem je opravdu svižné auto. Pokud se o něj dobře staráte, vydrží nespočet km, náhradní díly jsou velice levné, pořizovací cena není také vysoká, menší rozměry se vám hodí třeba při parkování, navíc má tenhle motor nízkou spotřebu.

Je pravda, že jsem se před nákupem dost dlouho rozhodoval mezi fabií a octavií, ale já chtěl kombika a ten se mi líbí víc u fabie. Octavia mi přijde zastaralého tvaru kombiku, svezení je to samé, místa v octavii není o moc více, i když někdo tvrdí, že je to prostě úplně to samé v bledě modrém.
Pak byl ve hře taky golf, ale to už je opravdu jen otázka vkusu. Golf tedy dělá silnější verzi, která může lákat nadšence rychlejší jízdy.

PS: Všem doporučuji do fabie namontovat sedačky z octavie II jako já. Jejich pohodlí je úplně někde jinde. Teď se posadím do klasických sedaček a nemohu vydržet více jak hodinu jízdy. Kdyby někdo chtěl poradit, stačí mi napsat.

TIP: Vložte si recenzi na své vlastní auto zde!

KladyZápory
spotřeba prostor
pro menšího majitele nebo ženu výborné auto hluk
cena vysoké otáčky při vyšší rychlosti
náhradní díly 6. stupeň by se hodil
levná údržba  

Spolehlivost
1
 
Provozní náklady
1
 
Cena náhradních dílů
1
 
Dostupnost náhradních dílů
1
 
Koupili byste si automobil od stejné značky znovu? anohodnocení
brzdy
2
design
2
dílenské zpracování
4
dynamika motoru
2
jízdní komfort
3
ovladatelnost
1
prostornost
5
pružnost motoru
2
řazení
2
řízení
2
sedadla
4
spotřeba
1
výhled z vozu
3
celkové hodnocení - průměr:
2.53
Toto hodnocení je subjektivním dojmem autora testu, který hodnotí automobil s přihlédnutím k vozům srovanatelné třídy.
Uděluje se známka od 1 (výborné) do 5 (nedostatečné).
nahoru

kontakt - naši partneři - práce s cookies

Copyright © 2005–2017 EBM system s.r.o. | technická podpora

TOPlist