Škoda Fabia Combi 1.2 HTP - zhodnocení po osmi letech provozu

Auto bylo koupeno v roce 2004 s 1 800 km na tachometru. Motor jsem si vybral 1.2 HTP 47 kW, jelikož jsem chtěl zkusit něco jiného než MPi.
RECENZE UŽIVATELŮ, 29.08.13 | 00:00
hodnocení článku 2.8 b / 26x
vaše hodnocení: 0 b.
z naší nabídky:
Škoda Fabia
Značka:Škoda
Model:Fabia
Typ:Combi
Karoserie:kombi
Objem motoru:1 198
Palivo:benzín
Rok výroby:2004
Typ řazení:manuální
Najeto km při koupi:1 800
Najeto km nyní:96 000
Koupen jako:nový
Jak dlouho vůz využívám:8 let
Průměrná spotřeba:5,6 l
Poruchy:Vyměněno čidlo teploty vody
Předchozí vozidlo:Škoda Fabia

Auto bylo koupeno v roce 2004 s 1 800 km na tachometru. Motor jsem si vybral 1.2 HTP 47 kW, jelikož jsem chtěl zkusit něco jiného než MPi. Po usednutí za volant mě překvapil zvuk motoru, znějící tak trochu jako diesel...

MOTOR
Jedná se o tříválcový 12ventilový agregát z vlastní produkce Škoda, rozvody jsou poháněny řetězem, čehož se trochu bojím (přeci jen jsem zastánce starého dobrého OHV). Dynamika motoru je na věk a určení motoru velmi slušná, na dálnici udržím i do mírného kopce 180 km/h, ale spotřeba v tomto případě znamená cca 9 litrů/100 km. V normálním provozu spotřebuje 5 - 6 litrů. Motor je zatím (ťuk ťuk) velice spolehlivý a na mé poměry naprosto dostačující.

BRZDY
Vpředu chlazené kotouče, vzadu bubny (nepoznal jsem rozdíl kotouče X bubny). Mají prudký nástup a velmi dobrý účinek. Fabia je lehké auto, takže je brzdění velmi snadné, občas až příliš jedovaté.

PODVOZEK
Vpředu poháněná náprava typu McPherson, vzadu kliková s vlečenými rameny. Podvozek je komfortní, i na třídu "malé vozy" je na špici v tomto segmentu. Na rozbité silnici trochu více přenáší rázy do interiéru, ale nejde o nic, co by mi vadilo. Výhoda zadní klikové nápravy spočívá ve spolehlivosti a jednoduchosti. Na podvozku jsem měnil za celou dobu provozu jen 1x silentblok vlevo vpředu. S podvozkem tedy také spokojenost.

INTERIÉR
Interiér snad nemá cenu připomínat, jeho kvality dosahují minimálně spodní hranice aut o třídu výše, kvalitní měkčené plasty jsou zde vítány. Strohost interiéru má své výhody - především jednoduchost, přehlednost, praktičnost. Je zde dost odkládacích prostor a dobrý výhled na všechny strany (horší je to s 'A sloupkem', holt daň za vysokou úroveň bezpečnosti).

EXTERIÉR
Na autě nic neupadlo, nezrezavělo, metalíza je také jak nová a auto zvenčí působí velmi bytelně (říkám mu Malý tank), není to jako papíroví japončíci (Honda Civic, Toyota Corolla, Mazda MX-5), kdy vás srazí cyklista a auto je na dvě půlky, cyklista řekne sorry a jede dál... Design je na tu dobu velice povedený, nejhezčí je podle mě verze kombi, pak sedan a nakonec hatchback.

SPOLEHLIVOST
Za dobu provozu (jak jsem již uvedl) byla závada v čidle teploty vody, 1x špatný silentblok. Krom toho byly měněny kotouče, destičky, provozní kapaliny a filtry. S motorem nikdy nebyly potíže, s autem jako takovým také ne. Jsem rád za "fabku", je to opravdu povedené auto.

Na závěr bych mohl doporučit toto auto všem, kteří jezdí po městě, okresky a dálnice (dálnice doporučuji převážně 1.9 TDi, 1.4 16V 74 kW a 2.0 MPi)
Nebojte se tohoto auta, nikdy mě nenechalo na holičkách. Doporučuji olej Shell HELIX ULTRA 5W-40 a měnit jej každých 7 500 km. U svíček se mi jako vhodná značka jeví BRISK a NGK. Zároveň naprosto nemohu doporučit svíčky značky BOSCH. Po 600 km mi odešly hned tři sady. První cca po 580 km, poté v servisu cca po 15 sekundách nové a poté zase to samé. Takže BOSCH nekupuji (nevím, jestli cívky se s nimi nekamarádí, ale NGK a BRISK fungují bez problému).

Co říci na závěr. Nízká spotřeba, nízké provozní náklady, dobrá dynamika a spolehlivost dělají z auta kus železa, co něco vydrží :-)


Tip: Škoda Fabia combi III. generace - jedno velké ale?

Tip: VIDEOTEST: Škoda Fabia Combi III (2015)


KladyZápory
Nízká spotřeba, i na dálnici se dá udržet 6 litrů  Pod 2 000 otáčkami motor duní  
Solidní dynamika, skvělé brzdy  Nepříliš hezký zvukový projev motoru  
Kvalitní zpracování, interiér    
Prostornost, obrovský zavazadelník    
Spolehlivost    

Spolehlivost
1
 
Provozní náklady
1
 
Cena náhradních dílů
1
 
Dostupnost náhradních dílů
1
 
Koupili byste si automobil od stejné značky znovu? anohodnocení
brzdy
1
design
1
dílenské zpracování
1
dynamika motoru
2
jízdní komfort
2
ovladatelnost
1
prostornost
1
pružnost motoru
2
řazení
1
řízení
1
sedadla
2
spotřeba
1
výhled z vozu
2
celkové hodnocení - průměr:
1.38
Toto hodnocení je subjektivním dojmem autora testu, který hodnotí automobil s přihlédnutím k vozům srovanatelné třídy.
Uděluje se známka od 1 (výborné) do 5 (nedostatečné).
nahoru

kontakt - naši partneři - práce s cookies

Copyright © 2005–2017 EBM system s.r.o. | technická podpora

TOPlist