Škoda Octavia 2.0 TDI

RECENZE UŽIVATELŮ, 22.12.05 | 00:00
hodnocení článku 0.0 b / 0x
vaše hodnocení: 0 b.
z naší nabídky:
Škoda Octavia

Ve srovnání s předchozí verzí Octavie Clasic 1.9 TDi 81 kW má Nová Octavia 2.0 TDi PD velmi výrazně odlišné jízdní vlastnosti. Je to již má třetí Octavia, první jsem zakoupil v roce 1998.

Značka:Škoda
Model:Octavia
Typ:2.0 TDi PD
Karoserie:kombi
Obsah motoru:1990
Palivo:nafta
Rok výroby:2005
Typ řazení:manuální
Najeto km při koupi:5
Najeto km nyní:10000
Koupen jako:nový
Jak dlouho vůz využívám:4 měsíce
Průměrná spotřeba:5.7
Poruchy:Ne
Předchozí vozidlo:Škoda Octavia
Přechod na modernizovanou verzi téhož typu a motorizace v roce 2005 jsem zaznamenal výraznou změnu v odhlučnění kabiny a nově nastavený podvozek, který vykazoval výrazně lepší směrovou stabilitu při průjezdu zatáčkami. Nová Octavia představuje absolutní změnu ve srovnání s tím, co jsem doposud poznal. Prodloužený rozvod a víceprvková zadní náprava dávají autu výborné vlastnosti jak v přímém směru, tak v zatáčkách. O těchto vlastnostech jsem se mohl přesvědčit při cestě do Španělska na dálnicích při průjezdu Německem, Francií i Španělskem. Na německých dálnicích jsem, kde to provoz dovolil, vyzkoušel i její vlastnosti při maximálce. Zatímco v předchozí verzi jsem po zvýšení rychlosti přes 160 km/h pociťoval nutnost 'pekelného' soustředění, s 'Novou' jsem se cítil při 210 km/h zcela bezpečně. Tento pocit pramenil nejen z bezvadné směrové stability a nízké hladiny vnitřního hluku, ale i z motoru, který se v rychlostech nad 160 km/h choval nádherně dynamicky a to i při obsazení vozu čtyřmi osobami a plným 'kufrem'. V horách Španělska jsem ji vyzkoušel na úzkých zatáčkovitých tratích, rovněž při plném obsazení. Stabilita vozu při rychlých průjezdech byla excelentní a radostí byla i dynamika a zátah dvoulitrového turbodieselu.
Jediným překvapením pro mne bylo, že si motor cca po 7 tisících řekl o cca 0.5 litru oleje, na což jsem nebyl u předchozích motorů zvyklý. V servisu mě ujistili, že je to normální, tak uvidím. Spotřeba paliva se při této 4000 km dlouhé 'španělské jízdě' pohybovala 7.2 l/100 km při cestě tam a 6.8 l/100 km při cestě zpátky. Průměrná dosažená rychlost včetně kilometrů najetých mimo dálnice se pohybovala okolo 130 km/hod, tedy žádná procházka. Vzhledem k tomu, že se jedná o nové a nezajeté auto, je spotřeba v mezích možností. Zatím se pohybuje cca o 0.5 l/100km výš ve srovnání s předchozím 1.9 TDi 81 kW. Svou roli v tomto srovnání jistě hraje rozdílnost motorů, typu karoserie (předchozí byly hatchbacky) a v neposlední řadě i hmotnost vozu.
Závěrem mohu jen kostatovat, že zátah turba při 2000 ot/min je úžasný a obrovský kroutící moment zbavuje řidiče nutnosti neustálého 'kvedlání' při změnách rychlosti, jako u benzíňáků. Na 6ku dokáže jet od 50 do 210 km/h a v oblastech mezi 80 - 100 km/h, t.j při obvyklých rychlostech,vykazuje takové zrychlení, že předjíždění je radost a nikoliv stres.
Po 8 letech zkušeností s turbomotory VW se už v životě k benzínu nevrátím. Ročně najedu zhruba 30 000 km. Těm, kdo najdou alespoň 20 000 se diesel určitě vyplatí. S poznatky a radami uvedenými v dotčeném článku se mohu v plné míře ztotožnit.
KladyZápory
  
  
  

Spolehlivost1
Provozní náklady1
Cena náhradních dílů1
Dostupnost náhradních dílů1
Koupili byste si automobil od stejné značky znovu? určitě anohodnocení
brzdy
1
design
1
dílenské zpracování
1
dynamika motoru
1
jízdní komfort
1
ovladatelnost
1
prostornost
1
pružnost motoru
1
řazení
1
řízení
1
sedadla
2
spotřeba
1
výhled z vozu
1
zavazadelník
1
celkové hodnocení - průměr:
1.07
Toto hodnocení je subjektivním dojmem autora testu, který hodnotí automobil s přihlédnutím k vozům srovanatelné třídy.
Uděluje se známka od 1 (výborné) do 5 (nedostatečné).
nahoru

kontakt - naši partneři - práce s cookies - marketingové podmínky

Copyright © 2005–2018 EBM system s.r.o. | technická podpora

TOPlist