Škoda Octavia 2.0i a kladné hodnocení majitele

Na 2 litrový motor si nemohu stěžovat. Při koupi v nějakých 110 tis. km jsem udělal rozvody, oleje, filtry a svíčky. Od té doby jen jezdím.
RECENZE UŽIVATELŮ, 20.07.12 | 12:00
hodnocení článku 4.8 b / 5x
vaše hodnocení: 0 b.
z naší nabídky:
Škoda Octavia
Značka:Škoda
Model:Octavia
Typ:2.0i
Bližší označení:8ventil 85kw
Karoserie:liftback
Objem motoru:2 litry
Palivo:benzín
Rok výroby:2001
Typ řazení:manuální
Najeto km při koupi:110000
Najeto km nyní:130000
Koupen jako:ojetý
Jak dlouho vůz využívám:1 rok
Průměrná spotřeba:7.5
Poruchy:nema
Předchozí vozidlo:Seat Ibiza

Když pominu výměnu oleje a filtru po předepsaných 15tis.km., k dnešnímu dni jsem ujel 20tis.km a zatím bez zavady. V nějaké recenzi jsem četl, že tento motor má velkou spotřebu oleje a benzínu a to mně také přimělo napsat. Škoda že tyto recenze většinou píšou lidé, kteří s popisovanou motorizací máji nulové praktické zkušenosti. Já totiž jezdím průměrně za 7.5 litru, při delších trasách se spotřeba pohybuje kolem 7 litrů a to jezdím vcelku svižně.

Olej jsem doléval po 9000. km a to 0.4 litru. Co se týče dynamiky motoru, tak ta je velmi dobrá, na pětku můžete jet klidně 50km v hodině. Když pak sešlápnete plynový pedál, tak auto začne ihned zrychlovat až po konečných 205km v hodině. I když je motor pouze osmiventil a proto jsem si jej koupil, tak se dá vytočit až na nějakých 5700 otáček za minutu. Na trojku jsem jel 140km v hodině, ale to není podstatné. Podstatný je hlavně velmi dobrý zátah už od volnoběhu. Řadit se naprosto v pohodě dá už ve 2000 otáčkách. Motor je vcelku jednoduchý, nechtěl jsem žádnou náchylnou super techniku a hlavně už žádné turbo. Jízdní vlastnosti nejsou nijak sportovní, ale motor je spíše neúnavný tahoun, vhodný jak na krátké, tak i dlouhé jízdy. Jen na dálnici bych uvítal šestku. Klidně bych ji řadil při 90km v hodině.

Podvozek je spíš pohodlnější, ale to jen na mých 15 palcových zimních gumách. Letní 17 palcové jsou o něco tvrdší, ale na pohodlí to moc neubere. Brzdy jsou velmi slušné, ale jen díky čtyřem kotoučovým brzdám. Při brzdění dost pomáhá motor. Když jsem do své oblíbené zatáčky najížděl s vypůjčeným 1.8 20v turbo 110kW a spoléhal se na brzdný účinek motoru, netušil jsem, že je téměř mizivý. Ale za to muže kompresní poměr, který je díky turbu snížený. Svezení bylo velmi slušné, ale odspodu - tím myslím od volnoběhu je atmosférický dvoulitrový osmiventil lepší. Ve vyšších otáčkách už jede líp turbo, ale rozdíl není nijak velký na to, abych přesedlal na dražší techniku.

Spotřeba u turba byla o něco větší než u dvoulitru, ale i při svižné jízdě na větší vzdálenost byla jen něco nad 8 litrů. Věřím, že s každým z těchto aut se dá jezdit i za 11 litrů/100 km. Když člověk ale nebude zbytečně vytáčet motor do mrtva a u některých jedinců i studený, tak se k této spotřebě ani zdaleka nepřiblíží. O velikosti vnitřních prostor a praktičnosti octavie se ani nebudu zmiňovat, určitě ji má váš soused. Chtěl jsem se jen zastat benzinových motoru před šílenstvím s názvem TDI. S pozdravem Míra Kubát.

KladyZápory
  
  
  
  
  

Spolehlivost
1
 
Provozní náklady
2
 
Cena náhradních dílů
2
 
Dostupnost náhradních dílů
1
 
Koupili byste si automobil od stejné značky znovu? určitě anohodnocení
brzdy
2
design
2
dílenské zpracování
1
dynamika motoru
2
jízdní komfort
2
ovladatelnost
1
prostornost
1
pružnost motoru
1
řazení
1
řízení
1
sedadla
1
spotřeba
1
výhled z vozu
2
zavazadelník
1
celkové hodnocení - průměr:
1.35
Toto hodnocení je subjektivním dojmem autora testu, který hodnotí automobil s přihlédnutím k vozům srovanatelné třídy.
Uděluje se známka od 1 (výborné) do 5 (nedostatečné).
nahoru

kontakt - naši partneři - práce s cookies

Copyright © 2005–2017 EBM system s.r.o. | technická podpora

TOPlist