Škoda Octavia může být čtyřkolka i jako liftback

Po Octavii Scout a Combi nyní Škoda Auto nabízí pohon všech kol i pro octavii v karosářské variantě liftback. S pohonem všech kol tak domácí automobilka aktuálně nabízí sedm modelů.
AKTUALITY, 15.10.14 | 12:00
hodnocení článku 5.0 b / 1x
vaše hodnocení: 0 b.
z naší nabídky:
Škoda Octavia

Na trh se čtyřkolkami se Škoda dostala v roce 1999 s octavií první generace. Od té doby se nabídka postupně rozšiřuje a dnes je v provedení s pohonem obou náprav k dostání Octavia Combi 4×4, Octavia Scout, Yeti 4×4, Yeti Outdoor 4×4, Superb 4×4, Superb Combi 4×4 a nově také octavia 4X4 jako liftback.

Pod kapotou bude možné vybírat ze čtyř motorizací, přičemž základ tvoří jednotka 1.6 TDI s výkonem 105 koní a manuální šestistupňová převodovka. Toto provedení startuje na částce 535.900 Kč. Paleta motorů pokračuje dvoulitrovým TDI se 150 koňmi, přes osmnáctistovku TSI s výkonem 180 koní, až po vrcholný diesel naladěný na výkon 184 koňských sil. Ten potenciálního zákazníka vyjde na 655.900 Kč.

Pohon všech kol je pro octavii dostupný od výbavového stupně Ambition, jehož součástí je mimo jiné palubní počítač, elektrické ovládání oken vpředu, elektricky ovládaná a vyhřívaná vnější zpětná zrcátka, centrální zamykání s dálkovým ovládáním nebo klimatizace s chlazenou schránkou u spolujezdce.

Do roku 2013 dodala mladoboleslavská značka zákazníkům na celém světě přibližně 386 400 automobilů s pohonem všech kol.
Zadní nápravy vozů byly vždy poháněny pomocí mezinápravové lamelové spojky Haldex. Aktuální systém ji má řízenou elektronicky s možností plynulé regulace točivého momentu mezi přední a zadní nápravu. Například při brzdění motorem nebo jízdě po dálnici je poháněna primárně přední náprava."na prvním místě je spokojený čtenář"


nahoru

kontakt - naši partneři - práce s cookies - marketingové podmínky

Copyright © 2005–2018 EBM system s.r.o. | technická podpora

TOPlist