Škoda Octavia přichází ve verzi G-TEC

Octavia s pohonem na zemní plyn se představí na ženevském autosalonu.
AKTUALITY, 21.02.14 | 12:00
hodnocení článku 4.5 b / 2x
vaše hodnocení: 0 b.
z naší nabídky:
Škoda Octavia

Škoda Octavia bude zákazníkům brzy k dispozici také s pohonem na zemní plyn. Po modelu citigo tak domácí Škoda Auto představí svůj druhý model poháněný stlačeným zemním plynem (CNG).

Podle automobilky je pohon na zemní plyn důležitou součástí její strategie trvale udržitelného rozvoje.

Škoda Octavia ve verzi G-TEC je vybavena přeplňovaným zážehovým motorem 1.4 TSI o výkonu 81 kW (110 k). Motor je uzpůsoben pro spalování zemního plynu a benzínu. Paket G-TEC zahrnuje technické prvky, jako je systém Start/Stop a rekuperace brzdné energie. Pohonná jednotka splňuje emisní normu EU 6, která vstoupí v platnost v září tohoto roku.

Výrobce uvádí, že dojezd Octavie G-TEC při provozu čistě na zemní plyn činí až 410 km na jedno natankování. Automobil spotřebuje 5,4 m3 (3,5 kg) zemního plynu na 100 km, to odpovídá emisím CO2 ve výši 97 g/km. Na plnou benzínovou nádrž lze potom ujet až 920 km. S využitím obou paliv je tedy teoreticky možné, aby Octavia G-TEC na jedno natankování urazila až 1 330 km.

Uvedení nového modelu Octavia G-TEC je pro domácí škodovku další krok v oblasti vývoje vozidel šetrných k životnímu prostředí. V současné době česká automobilka vyrábí 97 modelů s hodnotami emisí pod 120 g CO2/km, z toho 17 vozů s emisemi pod 100 g CO2/km."na prvním místě je spokojený čtenář"


nahoru

kontakt - naši partneři - práce s cookies - marketingové podmínky

Copyright © 2005–2017 EBM system s.r.o. | technická podpora

TOPlist