Škoda Octavia RS!

NOVÉ MODELY, 26.09.05 | 00:00
hodnocení článku 0.0 b / 0x
vaše hodnocení: 0 b.
z naší nabídky:
Škoda Octavia

Na frankfurtském autosalónu se tradičně představují horké novinky podzimu. Často jde o světové premiéry, které automobilky pečlivě tají právě pro tuto příležitost. Mladoboleslavská Škodovka zde v těchto dnech vystavuje modifikovaný koncept Yeti s otevřenou střechou a novinku, která přijde na trh příští měsíc - Škodu Octavia RS. A právě octavii, nejsilnější auto, které se kdy v Mladé Boleslavi sériově vyrábělo, jsme měli možnost vyzkoušet.

Octavia RS - svezli jsme seMnožství pozitivních ohlasů, které nová octavia už nasbírala doma i v zahraničí, si doslova říkalo o její další modifikace. A protože na ostřejší auta se sportovním designem a srdcem zákazníci slyší, přišla Škodovka s typem RS.
Už holý fakt, že nová Octavia RS disponuje dvoulitrovým přeplňovaným čtyřválcem s přímým vstřikováním benzínu a slušným výkonem 147 kW, čili rovných 200 koní, ji zařadil na čelo všech doposud sériově vyráběných škodovek. "Je to nejsilnější auto, jaké kdy Škodovka vyráběla," tvrdí vedoucí prodeje pro Evropu Petr Podlipný.

Pocity pro řidiče důležité
Octavia RS - svezli jsme seBěhem kilometrů, které jsme s novinkou najeli po dálnici i úzkých a točitých okresních silničkách, vyšlo najevo, že nová silná octavia vzbuzuje pocity racionální i ryze emocionální. Racionalitu lze spatřovat v její velikosti, pohodlí cestujících a tradičně velkém kufru, takže může leckomu sloužit jako rodinný či služební vůz. Emocionální pocity pak prožije každý, kdo uslyší zvuk vyladěný sportovním výfukem do hlubších bublavých tónů a sešlápne při rozjezdu pořádně plyn. Sice jsme nepřeměřovali výrobcem udávané hodnoty zrychlení z nuly na stovku za 7,3 sekundy u limuzíny a 7,5 u kombíka, nicméně je pravdou, že síla při ostřejším rozjezdu člověka docela slušně do sedadla zamáčkne.
Během jízdy pak překvapí, že dvoulitrový přeplňovaný motor není třeba příliš vytáčet, příjemně zabírá už od 2500 či 3000 otáček. Podvozek novinky je snížen o 12 milimetrů, takže na dálnici při vyšších rychlostech - i díky dobře vyladěné tuhosti - velmi dobře sedí. Vzhledem k tomu, že jsme jeli po německé dálnici, můžeme potvrdit, jak snadno a nepozorovaně se lze s novinkou na šestý rychlostní stupeň dostat i nad hranici dvousetkilometrové rychlosti. Jako maximální rychlost výrobce udává 240 km/h.
Nová Octavia RS je na silnici dobře vidět. Kromě červeného laku si lze vybrat i novou modrou barvu - Race blue. A od příštího roku bude k mání i ve žluté Sprint Yelow.

TIP: DOPLŇENO: Škoda Octavia RS - ceny v ČR + první foto z Frankfurtu!

Design s příjemnými detaily
Octavia RS - svezli jsme seV porovnání s běžnou novou octavií nemá RS výrazné designové změny, nicméně detaily, které ji odlišují, jsou příjemné. Octavia RS má sedmnáctipalcová kola (na přání lze objednat osmnáctipalcová), mezi jejichž loukotěmi jsou vidět zelené brzdové třmeny. Zadní nárazník vertikálně dělí podlouhlé odrazky, takzvané kočičí oči, které jinak dost velkou hmotu zádi příjemně člení.
Přední masce s integrovanými mlhovkami dominuje široký otvor k nasávání vzduchu pro chlazení motoru. Ve standardní výbavě bude mít novinka i xenonové světlomety.
Interiéru vévodí sedačky. Na první pohled připomínají kokpit závodního vozu - a skutečně jsou tvarovány tak, že v ostřejších zatáčkách dobře drží tělo.

Za přímé konkurenty Octavie RS Petr Podlipný považuje Renault Megan Sport, Opel Astra OPC, Ford Mondeo ST 220 a Volvo S40/V50 T5.Škoda Octavia RS se začne prodávat v říjnu a bude stát 754 900 Kč, kombi 794 900 Kč.Autor: TZS
1/9
2/9
3/9
4/9
5/9
6/9
7/9
8/9
9/9


nahoru

kontakt - naši partneři - práce s cookies - marketingové podmínky

Copyright © 2005–2017 EBM system s.r.o. | technická podpora

TOPlist