Škoda Rapid Spaceback je na startu

Jak vyplývá z neoficiálních informací od výrobce, novinka má za sebou úspěšnou ověřovací sérii, jež slouží především pro doladění svařovací a montážní linky.
NOVÉ MODELY, 23.05.13 | 12:00
hodnocení článku 4.0 b / 2x
vaše hodnocení: 0 b.
z naší nabídky:
Škoda Rapid

Některé vozy také absolvují dlouhodobé závěrečné zkoušky v reálném provozu. Tato auta již Škoda ani příliš netají. Dají se zahlédnout na českých silnicích, jen jsou polepená páskami, mají záměrně fádní barvu, chybějí jim estetické doplňky a na zádi nesou klamavý název Fabia.

Tato verze Rapidu využívá karoserii, které se kdysi říkalo "polokombi" - něco mezi běžným hatchbackem a opravdovým kombi. Bude tedy docela zajímavé sledovat, kde se objeví ve statistikách, které žádný mezistupeň neuznávají. Škoda představí Rapid Spaceback v létě. Vedení firmy předpokládá, že právě o toto provedení bude v zemích západní Evropy podstatně větší zájem. Starší varianta (liftback) byla totiž vyvinuta zejména pro východoevropské a mimoevropské trhy. V motorech a ve výbavě přitom mezi oběma variantami nebude téměř žádný rozdíl.

Rapid se má v příštích letech stát po Octavii druhou nejprodávanější modelovou řadou vozů s okřídleným šípem. Šéf české prodejní organizace Škody Petr Pečenka věří, že i díky nové verzi Spaceback obsadí Škoda v Česku opět třetinu trhu, o kterou přišla v roce 2008. Nyní má automobilka mírně přes 29 procent.

Základní Rapid měl sice hodně rozpačitý prodejní start a někteří dealeři mluvili o velkém zklamání, v posledních týdnech však poptávka výrazně vzrostla. Důvodů je několik: Škoda snížila původní, značně přestřelenou cenu. Vozu již nekonkuruje předchozí generace Octavie v levnějším provedení Tour, které nakonec dali mnozí zákazníci přednost. A automobilka již překonala obtížnou úvodní fázi, kdy začala nabízet vůz, který neměl žádného přímého předchůdce - tedy něco zcela nového, na co motoristé v mnoha zemích vůbec nebyli připraveni.

Důsledkem současného prudkého růstu poptávky je, že zákazníci, kteří si objednávají automobil "na míru", musejí na Rapid dost dlouho čekat. Dodací lhůta nyní činí až osm týdnů od objednávky, v některých případech aut s mimořádnou výbavou je ještě delší. Na většinu ostatních škodovek se přitom podle mluvčího Vítězslava Pelce obvykle čeká jen po dobu čtyř až šesti týdnů.

Zdroj: IHNED"na prvním místě je spokojený čtenář"


nahoru

kontakt - naši partneři - práce s cookies

Copyright © 2005–2017 EBM system s.r.o. | technická podpora

TOPlist