Škoda Rapid Spaceback – novinka mezi hatchbacky

Automobilka Škoda přichází s novým hatchbackem nižší střední třídy - modelem Rapid Spaceback. Jeho premiéra je plánována na září tohoto roku.
NOVÉ MODELY, 15.07.13 | 12:00
hodnocení článku 5.0 b / 2x
vaše hodnocení: 0 b.
z naší nabídky:
Škoda Rapid

Škoda Auto rozšiřuje své portfolio vozů v segmentu kompaktů. Mezi modely Fabia a Octavia zamíří hatchback nižší střední třídy, kterým je Rapid Spaceback. Tento nový model cílí především na mladší zákazníky.
Design přední části modelu ŠKODA Rapid Spaceback se až po sloupek B shoduje s designem modelu Rapid. Automobilka se rozhodla vyjít vstříc zájemcům o individualizaci nového Rapidu Spaceback. V rámci volitelné výbavy je k dispozici několik designových prvků. Jedním z nich je jednodílná pevná panoramatická střecha. Její sklo je tónované a pokrývá celou střechu. Panoramatická střecha plynule přechází v prodloužené okno zadních dveří. Oba prvky spolu tvoří celistvou skleněnou plochu, která začíná u horní hrany čelního skla, pokračuje přes střechu až na záď, k prostoru pro registrační značku. V nabídce bude i černý střešní spoiler.

V interiéru Rapidu Spaceback najdete tříramenný volant, dekorační lišty a vzory potahů sedadel.
Na délku je Rapid Spaceback o zhruba 18 centimetrů kratší než Rapid, vnitřní prostor je, alespoň podle vyjádření automobilky, u obou modelů stejný. Zavazadlový prostor s objemem 415 litrů, resp. 1 380 litrů po sklopení zadních opěradel, se řadí k největším ve svém segmentu.

A jak je na tom nový Rapid Spaceback s bezpečností? V případě nehody se posádka může spolehnout na řadu prvků bezpečnostní výbavy, která zahrnuje například čelní, boční a hlavové airbagy a ESC. K aktivní bezpečnosti přispívají volitelně dodávané xenonové světlomety, kontrola tlaku v pneumatikách, přední mlhovky s corner funkcí nebo asistent rozjezdu do kopce.

Pod kapotou Rapidu Spaceback budou zákazníci vybírat ze čtyř benzínových a dvou naftových motorů. Jejich výkonová paleta pokrývá pásmo od 55 do 90 kW. Spolu s modelem Spaceback se do nabídky řady Rapid dostává také motor 1.6 TDI s výkonem 66 kW. Ve variantě GreenLine má Rapid Spaceback s tímto motorem spotřebu 3,8 l/100 km, což představuje hodnotu emisí CO2 jen 99 g/km.
Premiéru Rapid Spaceback oslaví v září na letošním mezinárodním autosalonu ve Frankfurtu nad Mohanem, na evropských trzích se novinka začne prodávat od října 2013."na prvním místě je spokojený čtenář"
1/6
2/6
3/6
4/6
5/6
6/6


nahoru

kontakt - naši partneři - práce s cookies - marketingové podmínky

Copyright © 2005–2018 EBM system s.r.o. | technická podpora

TOPlist