Škoda Rapid získala pět hvězd od Euro NCAP za bezpečnost

Testovací komisaře Rapid přesvědčil i za ochranu chodců či přítomnost elektronických asistenčních systémů.
NOVÉ MODELY, 28.11.12 | 14:00
hodnocení článku 5.0 b / 1x
vaše hodnocení: 0 b.
z naší nabídky:
Škoda Rapid

Rapid dosáhl 94 % z maxima možných bodů. Vůz získal maximální možný počet bodů v dynamických testech za ochranu tříletých dětí. Figurínám, upoutaným na zadních sedadlech v dětských sedačkách se systémem Isofix přední ani boční náraz neublížil. V celkovém součtu si Rapid za bezpečnost dětí vysloužil 80 % z maximálního možného počtu bodů.
Pozitivně na modelu Euro NCAP zhodnotil i ochranu chodců. Za vlastnosti nárazníku při nárazu získal model bodové maximum. Nárazník je konstruován tak, že v případě kolize je maximálně redukován jeho účinek na nohy chodců. Nejlepší hodnocení vykazuje také kapota především v místech, kam by mohla narazit hlava dítěte.
Také osazení modelu Rapid elektronickými asistenčními systémy přispělo k hodnocení pěti hvězdami. Zejména díky kontrole stability ESC a signalizaci nezapnutých bezpečnostních pásů na sedadlech řidiče a spolujezdce, které jsou v zemích EU součástí standardní výbavy.

V oblasti pasivní bezpečnosti je posádka v případě kolize chráněna rozsáhlým bezpečnostním paketem. Do něj patří mimo jiné přední, boční a hlavové airbagy, výškově stavitelné tříbodové bezpečnostní pásy s předpínači a hlavovými opěrkami.
Součástí sériové výbavy vozu Rapid pro země EU je systém ESC, včetně ABS. Úroveň aktivní bezpečnosti Rapidu mohou zvýšit i prvky příplatkové výbavy jako kontrola tlaku v pneumatikách (TPM), mlhové světlomety s corner funkcí nebo asistent pro rozjezd do kopce (HHC)."na prvním místě je spokojený čtenář"
1/9
2/9
3/9
4/9
5/9
6/9
7/9
8/9
9/9


nahoru

kontakt - naši partneři - práce s cookies

Copyright © 2005–2017 EBM system s.r.o. | technická podpora

TOPlist