Škoda Roomster 1.2 HTP - jaký je jako náhradní vůz?

Po čas vyřizování pojistné události mi autopůjčovna přivezla jako náhradní vůz Škodu Roomster. Můj předešlý vůz, Ford Mondeo St200, byl do té doby mnou na těchto stránkách chválen. Nemusím vám nejspíše popisovat, jak jsem se na tento automobil tvářil.
RECENZE UŽIVATELŮ, 02.04.12 | 12:00
hodnocení článku 0.0 b / 0x
vaše hodnocení: 0 b.
z naší nabídky:
Škoda Roomster
Značka:Škoda
Model:Roomster
Typ:1.2 16v
Bližší označení:HTP
Karoserie:MPV
Obsah motoru:1198
Palivo:benzin
Rok výroby: 
Typ řazení:manuální
Najeto km při koupi:60000
Najeto km nyní:65000
Koupen jako:ojetý
Jak dlouho vůz využívám:1.měsíc
Průměrná spotřeba:6.5
Předchozí vozidlo:Ford Mondeo

Po čas vyřizování pojistné události mi autopůjčovna přivezla jako náhradní vůz Škodu Roomster. Můj předešlý vůz, Ford Mondeo St200, byl do té doby mnou na těchto stránkách chválen. Nemusím vám nejspíše popisovat, jak jsem se na tento automobil tvářil. Byl jsem roztrpčený nejen z toho, že jsem přišel o svého miláčka, ale i z faktu, že mě čeká se dopravovat něčím takovým, jako je tříválcové MPV z Mladé Boleslavi. Škodovka, jak jsem již nastínil, byla osazena tříválcovým nesmyslem s označením 1.2 HTP.

Proč tak silná slova?
S autem jsme jezdili i delší cesty za účelem hledání nového rodinného plechového mazlíka a tam se ve vší kráse projevil tříválcový motor, který se zdá vhodný pro zahradní traktůrek, ale do rodinného vozu, který by nedejbůh měl vézt celou rodinu včetně zavazadel, ne. Hluk, který vás bude provázet při dálničních rychlostech, je jednoduše řečeno nesnesitelný. Spotřeba na dálnici se pohybovala okolo 9 litrů. Mimo ní je schopen jezdit i za litrů šest. Pružnost, akcelerace - pojmy, které jsou pro takto osazený Roomster zapovězené. Nesmím opomenout, ale zdá se mi to jako samozřejmé, že převodovka je pětistupňová. Další stupeň by motůrek neutáhl.

Na jeho obranu: Podvozek je čitelný, vůz, který má takto vysokou stavbu, se drží silnice až nečekaně houževnatě. Sportovní jízda je mu vzhledem k jeho určení zapovězena, nemusíte se ovšem bát, že vás Škodověnka vynese do polí.
Ve volantu citu moc nenajdete, ale stejně jako moje žena si vaše drahé polovičky budou libovat, jak jde všechno jednoduše a lehce. Převodovka je přesná jako všechno. Jde lehce, ale řazení zpátečky na místě jedničky vám při rozjezdech na křižovatce připraví horké chvilky.

Škodovku jsme měli zhruba měsíc, najeli jsme cca 5000 km. Auto jsme přebírali se stavem kilometrů okolo 60000 km. Zdá se tedy, že zánovním vozem. Auto nemá jednoduchý úděl. Jde z ruky do ruky a myslím, že se s ním nejedná v rukavičkách. Technicky jsem neobjevil žádný do očí bijící problém. V interiéru nic výrazně nevrzalo, ovšem je možné, že to skrze hluk motoru není slyšet. Jen to čalounění. Dvoubarevné čalounění se silně špiní a není nijak zvlášť příjemné. Vyplatí se připlatit si a hlavně se vyhnout této kombinaci barev. Interiéru vládnou tvrdé plasty, ale na slícování nenajdete chybu, a budete si pochvalovat Německý precizní přístup k ergonomii. Nic nehledáte, vše je při ruce. V sedačkách to není. Při dlouhých cestách, žádná sláva. Mě bolela záda, zadek a lokty si nemáte kam opřít. Nesmím opomenout, že vzhledem k mojí výšce 190 cm mi moje koleno výrazně utlačoval středový tunel. Roomster vám dá pocit, že řídíte spíše SUV, sedíte vysoko a to je poznat na skvělém výhledu z vozu. Dokonce máte tendence vyrazit bez obav po polní cestě k chalupě a je pravdou, že to pro auto není problém. Silnou stránkou je variabilita vnitřního prostoru. Nic není problém. Odvezete skoro vše. Kola jsou v rozích karoserie, žádné zbytečné převisy. Parkovat je také jednoduché, auto je přehledné a není potřeba ani parkovacích senzorů.

Když nám půjčovna oznámila, že je čas vůz vrátit, nechtělo se nám. Roomster, když opominu naší motorizaci a dosti diskutabilní vzhled, příjemný druhý vůz do rodiny. Upozorňuji druhý vůz. Na popojíždění, nákup, s dětmi do školy apod. je to skvělé, uživatelsky příjemné auto. Roomster se vám tak nějak svojí ošklivostí dostane pod kůži, možná ho budete litovat, že je to takový hrbáč, ale jeho hrb vás bude bezpečně vozit na krátkých úsecích, kam budete chtít.

KladyZápory
prostornost podmotorování
uživatelská přívětivost čalounění
manévrovatelnost vzhled
 spotřeba na dálnici
 hlučnost

Spolehlivost
2
 
Provozní náklady
3
 
Cena náhradních dílů
3
 
Dostupnost náhradních dílů
1
 
Koupili byste si automobil od stejné značky znovu? anohodnocení
brzdy
3
design
5
dílenské zpracování
3
dynamika motoru
4
jízdní komfort
2
ovladatelnost
2
prostornost
2
pružnost motoru
5
řazení
3
řízení
3
sedadla
4
spotřeba
3
výhled z vozu
2
celkové hodnocení - průměr:
3.15
Toto hodnocení je subjektivním dojmem autora testu, který hodnotí automobil s přihlédnutím k vozům srovanatelné třídy.
Uděluje se známka od 1 (výborné) do 5 (nedostatečné).
nahoru

kontakt - naši partneři - práce s cookies

Copyright © 2005–2017 EBM system s.r.o. | technická podpora

TOPlist