Škoda Roomster 1.2 TSI a zkušenosti majitele po 37 000 km

Popíši vám mé zkušenosti se Škodou Roomster Scout 1.2 TSI, 63 kW, v roce 2010 koupeno jako nové. Výbava Scout doplněna o loketní opěrku, ovládání rádia na volantu a vyhřívané sedačky.
RECENZE UŽIVATELŮ, 15.05.13 | 00:00
hodnocení článku 3.1 b / 13x
vaše hodnocení: 1 b.
Značka:Škoda
Model:Roomster
Typ:Scout 1.2 TSI
Karoserie:nerozhoduje
Objem motoru:1 200
Palivo:benzin
Rok výroby:2010
Typ řazení:manuální
Najeto km při koupi:0
Najeto km nyní:37 000
Koupen jako:nový
Jak dlouho vůz využívám:2,5 roku
Průměrná spotřeba:6 l
Předchozí vozidlo:Škoda Roomster


Podvozek: mohu jen chválit, opravdu se povedl. Velmi dobrá směrová stabilita. Dokonce není náchylný ani na boční vítr. Zatáčky vykružuje znamenitě. Až mi připadá sportovní. Auto moc nereaguje na zatížení - řekl bych, že skoro vůbec. Proti Octavii 1 se vůbec nehoupe. Dle mého názoru je vše způsobeno obřím rozvorem (který je větší než u Octavie 2) a minimálním zadním převisem. Ale nemůžu jen chválit. Vůz je hodně tvrdý, za což může standardní obutí: 205/45/R16 sice vypadá krásně, ale na naše cesty se nehodí. Na zimu máme 15ky, kdy jízdní vlastnosti jsou skoro stejné, ale pohodlí daleko větší. Dále bych vytkl velký hluk od kol hlavě za mokra (subjektivně horší než u Octavie 1). Osobně hodnotím jízdní vlastnosti za velmi dobré.

Brzdy: perfektní, i když vzadu jsou jen bubny.

Interiér: vepředu jako Fabie a osobně se mi hodně líbí. Pokud si sednete dozadu, sedíte v jiném voze, protože všude je místo, jak před koleny, tak nad hlavou. Co mohu vyzdvihnout je: sunset origo (zatmavění); ovládání rádia na volantu - návykové (!); loketní opěrka, kterou jsem nechtěl, ale přítelkyně si ji vydupala a nyní jsem za ni rád; vyhřívané sedačky - chci je už do každého auta; dvojitá přihrádka před spolujezdcem - zbytečnost, ale potěší; úložný prostor pod sedačkami. Co je špatně: pokud je silné slunce, palubovka se odráží do okna. Také bych vytkl, že v případě existence loketní opěrky je špatný přístup k zapínání pásu (které je moc utopené) a nesmyslně malý držák na brýle ve stropnici - nevejdou se tam žádné sluneční brýle.

Motor: je dostatečný. Pokud jedeme dva, má i výkonovou rezervu. Pokud vůz zatížíte, pak je to horší, ale dá se s ním jezdit. Turbo zabírá kolem 1 500 otáček, při hodnotě 1 800 je v plné síle. Motor nemá cenu vytáčet. Nad 4 000 otáček jede jako elektromotor.
Max. rychlost byla ve čtyřech pasažérech 180 km/hod, více jsem nezkoušel.
Spotřeba (dlouhodobá) - v zimě 6,2 l a v létě 5,8 l. Počítač nelže, pokaždé hodnotu propočítávám a vždy sedí do desetiny přesně.Závady:
- 10 000 km: začala vrzat sedačka řidiče (vyreklamováno)

- 12 000 km: zadrhávání kliky u řidiče (vyreklamováno, ale opět sem tam zadrhne)

- 14 000 km: spadla guma mezi plastem, kde jsou ostřikovače, a kapotou (jako by se scvrkla - vyreklamováno)

- 27 000 km :rachocení rozvodů (vyreklamováno)

- 35 000 km: praskající lak na více místech (budu reklamovat), začala páchnout klima (opraveno svépomocí sprejem a novým filtrem)


Co mě zklamalo, je ošizení vozu - uvedu jen pár příkladů. Vůz byl doma 14 dní, najeto 1 000 km a když jsem přezouval pneumatiky na zimní, zjistil jsem, že výfuk má už lišku. Dále zadní bubny byly zrezlé po první zimě. Čemu jsem nevěřil je, že tam, kde je plast (podvozkové časti, podběhy a různé zaplastování), je jen lak a ne Tlumex či jak se říká té hmotě.
Bohužel jsem zjistil, že nás tak oklamávají všechny značky, nejen Škoda. Celkově však proti vozu nic nemám a opět bych si ho koupil. Je kvalitní a cena je adekvátní.KladyZápory
Neokoukanost Prasklý lak
Spotřeba Nesmyslné šetření
Prostor  
Motor  
Podvozek  

Spolehlivost
1
 
Provozní náklady
1
 
Cena náhradních dílů
2
 
Dostupnost náhradních dílů
1
 
Koupili byste si automobil od stejné značky znovu? ano

Jaká je spolehlivost koncernového motoru 1,4 TSI?hodnocení
brzdy
1
design
2
dílenské zpracování
2
dynamika motoru
2
jízdní komfort
2
ovladatelnost
1
prostornost
1
pružnost motoru
2
řazení
2
řízení
2
sedadla
2
spotřeba
1
výhled z vozu
3
celkové hodnocení - průměr:
1.76
Toto hodnocení je subjektivním dojmem autora testu, který hodnotí automobil s přihlédnutím k vozům srovanatelné třídy.
Uděluje se známka od 1 (výborné) do 5 (nedostatečné).


1/2
2/2


nahoru

kontakt - naši partneři - práce s cookies

Copyright © 2005–2017 EBM system s.r.o. | technická podpora

TOPlist