Škoda Roomster - jak ji hodnotí majitel?

Škoda Roomster se na našich silnicích i přes svůj kontroverzní a často diskutovaný vzhled již zabydlela. Co na ni říká uživatel, který s ní za rok najel přes padesát tisíc kilometrů?
RECENZE UŽIVATELŮ, 28.04.08 | 00:00
hodnocení článku 3.8 b / 4x
vaše hodnocení: 0 b.
z naší nabídky:
Škoda Roomster
Značka:Škoda
Model:Roomster
Typ:1.4 16V
Karoserie:kombi, VAN, MPV, SUV
Obsah motoru:1.4
Palivo:benzín
Rok výroby:2007
Typ řazení:manuální
Najeto km při koupi:0
Najeto km nyní:56 000
Koupen jako:nový
Jak dlouho vůz využívám:15 měsíců
Průměrná spotřeba:6,9
Poruchy:zatím nic
Předchozí vozidlo:Audi A3
Roomster jsem pořídil jako nový v lednu 2007. V základní výbavě s projektorovými světlomety, mlhovkami, centrálním zamykáním na dálku, automatickou klimatizací, rádiem Panasonic a krytem přihrádky před spolujezdcem.

Vlastníte vůz značky Škoda? Podělte se s ostatními o své zkušenosti ZDE!

Na auto jsem dostal slušnou slevu - celkově bylo za 377 000,- . Navíc jsem dokoupil ještě gumové koberce a zástěrky blatníků.
Za více než rok se mi sešly následující zkušenosti:
Vzhled: Mně se roomster líbí, ženě ne... Zadní okno je šikovné na couvání, auto končí 'sklem'. Hodně se špiní boční a zadní dveře a zvláště zrcátka, při jízdě v zimě je to protivné. Zrcátka sama jsou velká a dobře ukazují. Nárazník vepředu je ve stejné rovině jako světlomety, a tak mám o ně strach, zatím se jim ale nic nestalo. Modrá základní barva je hezká, ale rychle se špiní.
Interiér: Prostorný a celkem šikovně vyřešený - ve srovnání se starší fabií má mnohem lépe vymyšlené odkládací prostory, držáky na nápoje jsou i ve dveřích. Jen se zde chytá špína a prach. Celá palubní desla je z tvrdých plastů, ale na pohled je elegantní a snadno se čistí. Přední sedadla jsou pohodlná, nic mi na nich neschází, i když mám 190 cm. Vzadu je místa skoro příliš - hlavně na výšku. Tři autosedačky se sem také vejdou, i když jsme museli vybírat konkrétní typy - prostřední sedačka je úzká, a tak jsme museli najít nějaký kompromis... Zadní sedačky jsou dost daleko od těch předních, a tak mi děti neokopávají záda. Kouzla se sedačkami, na které je reklama, se dělat dají, ale prakticky je nepoužívám - základní kufr mi slouží k naprosté spokojenosti. V zimě není problém interiér vytopit a v létě uchladit. Sériové reproduktory jsou celkem slušné.
Motor: Na takové auto je to dost slabý motor, což mě dost překvapilo - v autosalonu jsem se svezl s 1.2 HTP a pocitově je dynamika skoro stejná. Zpočátku jsem jezdil za 7,5 litru, což mě děsilo, ale cca po 5 000 km se spotřeba snížila na 6,7-7,0 litru. Pokud se snažím, dá se jet i za 5,5 l, ale pak se jenom šourám. Po dálnici si řekne o 7 l. Ve městě také. Motor je málo pružný, až cca od 4 000 otáček je živější. Motor je hlučnější, ale má celkem šmrncovní zvuk. Olej používám 0W-40 Shell.
Převodovka: Perfektní - má přesný a jakoby měkký chod. IV. a V. stupeň jsou dlouhé a auto na ně zrychluje dost neochotně.
Brzdy: Výborné. Nevadnou, i když jsou vzadu jen bubny.
Podvozek: Používám pneumatiky Michelin Energy na 15'' ocelových discích. Na zimu jsem sehnal Pirelli Snowtrac z druhé ruky, ty jsou super. Auto je stabilní i ve vysokých rychlostech. Je citlivé na boční vítr, ale nic tragického. Pružení a tlumení je slušné - výrazně komfortnější než fabia a srovnatelné se starší A3.
Celkově jsem spokojený, ale radši bych si připlatil za silnější motor.
KladyZápory
prostor motor
brzdy spotřeba
klimatizace hlučnost
světla  
pohodlí  

Spolehlivost
1
 
Provozní náklady
2
 
Cena náhradních dílů
2
 
Dostupnost náhradních dílů
1
 
Koupili byste si automobil od stejné značky znovu? asi anohodnocení
brzdy
1
design
2
dílenské zpracování
1
dynamika motoru
4
jízdní komfort
2
ovladatelnost
1
prostornost
1
pružnost motoru
4
řazení
1
řízení
1
sedadla
1
spotřeba
3
výhled z vozu
2
zavazadelník
1
celkové hodnocení - průměr:
1.78
Toto hodnocení je subjektivním dojmem autora testu, který hodnotí automobil s přihlédnutím k vozům srovanatelné třídy.
Uděluje se známka od 1 (výborné) do 5 (nedostatečné).
nahoru

kontakt - naši partneři - práce s cookies - marketingové podmínky

Copyright © 2005–2018 EBM system s.r.o. | technická podpora

TOPlist