Škoda Roomster po devíti letech končí

Ve výrobním závodě v Kvasinách už sjíždí poslední kusy, výroba roomsteru bude definitivně ukončena 30. dubna. Nástupcem bude blízký příbuzný VW Caddy.
AKTUALITY, 24.04.15 | 12:00
hodnocení článku 1.0 b / 1x
vaše hodnocení: 0 b.
z naší nabídky:
Škoda Roomster

Škoda Roomster si za svoji devítiletou životní éru nenašla příliš mnoho obdivovatelů. Vůz s předkem z fabie a zadní částí s nezvykle velkými zadními okny si doposud pořídilo zhruba 370 tisíc zákazníků, čímž si zasloužil své místo mezi deseti nejprodávanějšími modely v Česku.

Roomster se vyrábí v závodě Škoda Auto v Kvasinách. Jeho výroba bude ukončena 30. dubna, což je oproti předchozím plánům automobilky o měsíc dříve. Důvodem pro tento krok je především rozšiřování a modernizace výrobního závodu a také zahájení výroby nových modelů. Konkrétně jde o třetí generaci limuzíny superb a zcela nové, prozatím bezejmenné SUV s okřídleným šípem ve znaku.

Škoda model Roomster představila na autosalonu v Ženevě v roce 2006. Brzy po premiéře byl uveden na trh. Jeho místo nezůstane prázdné, podle informací automobilky se dočká nástupce. Opět půjde o malý užitkový vůz, postavený na podvozkové platformě Volkswagenu Caddy.
Výroba nástupce roomsteru se z Kvasin přemístí do polské Poznaně, kde se nachází jeden z výrobních závodů koncernu Volkswagen."na prvním místě je spokojený čtenář"


nahoru

kontakt - naši partneři - práce s cookies

Copyright © 2005–2017 EBM system s.r.o. | technická podpora

TOPlist