Škoda Roomster Scout nebude 4x4

Umění zaujmout a okouzlit zákazníky. O to v automobilovém průmyslu jde především. Chrlit nové modely umí i mladoboleslavská Škodovka. Po krátké době včera představila další novinku - Škodu Roomster v provedení Scout. A my dnes přinášíme první informace.
NOVÉ MODELY, 28.11.06 | 00:00
hodnocení článku 0.0 b / 0x
vaše hodnocení: 0 b.
z naší nabídky:
Škoda Roomster

Ještě před pařížským autosalonem mladoboleslavská Škoda ohromila motoristickou veřejnost konceptem nazvaný Joyster, který posléze přitahoval ve městě nad Sénou návštěvníky do výstavního stánku. K vidění byla také oplastovaná Octavie nesoucí přídavek Scout. Od té doby uplynul sotva měsíc a Škodovka opět přestavuje nový model. Ano, je tu pokračování designérské linie Scout ve stylu "allroad". Praktické černé plastové olemování nyní dostal nejmladší model automobilky Roomster. Opět v jménu nese známé označení Scout.

TIP: Škoda Joyster půjde do výroby!

Škoda Roomster ScoutKompaktní MPV Škoda Roomster Scout je obohacena o designové prvky terénního vozu. Vnejší rozměry Roomsteru Scout činí 4219 mm x 1695 mm x 1650 mm. Vůz bude standardně dodáván s 16" koly Scout z lehké slitiny, na přání bude možné žádat i 17". Kola jsou speciálně vyvinutá pro tento model a dotvářejí osobitý design spolu s ochrannými kryty a stříbrným spodním krytem zadního nárazníku. Navíc každý Scout bude mít skla v zadních dveřích, zadních bočních oknech a zadním okně s vyšším stupněm tónování (SunSet). Již z prvního pohledu by mělo být jasné, že se jedná o vůz pro volný čas.

TIP: TEST - Škoda Roomster 1.4 TDI

V interiéru k mnoha změnám nedošlo. Přístrojová deska bude nabízena v provedení Onyx/Onyx nebo Onyx/Silver. Potahy sedadel jsou vyrobeny ze stejného materiálu jako v případě modelu Octavia Scout.

TIP: TEST SPOTŘEBY: Škoda Roomster 1.4 TDI

Škoda Roomster ScoutPod kapotou došlo pouze k jediné změně. Scout nebude k možné objednat s tříválcovým motorem 1.2 HTP. Základní pohonnou jednotku bude tvořit čtyřválcová zážehová čtrnáctistovka s výkonem 63 kW, kterou bude následovat šestnáctistovka s 77 kW. Zástupcem vznětových motorů bude známá 1.4 TDI s výkonem 59 kW a výkonější 1.9 TDI s 77 kW. Všechny agregáty budou vybaveny pětistupňovou manuální převodovkou. Jedině ve spojení s motorem 1.6 může být na přání dodána šestistupňová automatická převodovka Tiptronic. Zklamáním zajisté bude, že Roomster Scout nemá pohon všech kol. Jedinou poháněnou nápravou zůstává ta přední. O uzávěrce diferenciálu či vyšší světlosti ani nemluvě.

Škoda Roomster ScoutŠkoda představila oplastovaný Roomster, stejně jako nedávno Volkswagen svůj CrossGolf, který pohání taktéž pouze jedna náprava. Na trhu můžete ještě narazit na CrossPolo a nebo Citroen Berlingo XTR. Škoda využila malé konkurence a oplastováním spodních částí karoserie se snaží nezaspat v kategorii univerzálně laděných vozů. Myslím, že provedené změny by u jiné automobilky nestačily k solidním prodejním úspěchům, ale jedná-li se o Škodovku, o model Scout bude zajisté zájem. A to i přesto, že stejná světlá výška a pouze pohon přední nápravy nedovolí sebemenší výlet mimo asfaltové komunikace.

Světová premiéra mladoboleslavské novinky se uskuteční zároveň na autosalonu v německém Essenu a italské Boloni začátkem prosince. Na trh by Roomster Scout měl dorazit během března příštího roku. Prodejní cena ještě nebyla stanovena, lze však předpokládat stejný rozdíl cen jako u Octavie.Autor: Petr Šikl
"výkonu není nikdy dost..."
1/4
2/4
3/4
4/4


nahoru

kontakt - naši partneři - práce s cookies

Copyright © 2005–2017 EBM system s.r.o. | technická podpora

TOPlist