Škoda Superb a chvála pohonu LPG

Reaguji na článek o LPG, nebo CNG. Jezdím a předělávám vozy na LPG již plných 20 let a přes optimistický názor redakce na pozitivní vývoj CNG na úkor LPG, nejsem z praxe vůbec téhož názoru.
RECENZE UŽIVATELŮ, 30.06.12 | 00:00
hodnocení článku 3.0 b / 1x
vaše hodnocení: 0 b.
z naší nabídky:
Škoda Superb
Značka:Škoda
Model:Superb
Typ: 
Karoserie:sedan
Obsah motoru:1800
Palivo:LPG + benzin
Rok výroby:2002
Typ řazení:manuální
Najeto km při koupi:0
Najeto km nyní:185000
Koupen jako:nový
Jak dlouho vůz využívám:9
Průměrná spotřeba:8
Poruchy:žádné !!
Předchozí vozidlo:Toyota Land Cruiser

Zdravím a reaguji na článek o LPG, nebo CNG. Jezdím a předělávám vozy na LPG již plných 20 let a přes optimistický názor redakce na pozitivní vývoj CNG na úkor LPG, nejsem z praxe vůbec téhož názoru. LPG je levnější, dostupnější a variabilní přestavbou skoro na všechny typy vozů. To o CNG nelze vůbec prohlásit, neboť je za 1. - dražší, 2. - omezený výběr drahých vozů z výroby, 3. - spotřeba vůbec není, jak píšete 4,5 kg 4 . - nejsou a nebude dostatek čerpacích stanic CNG 5. - vzhledem k českému prostředí je LPG běžnější záležitostí než CNG 6. - oponovat levnějšími diesely není taky tak jednoznačné, protože na naftové auto si přidáte de facto více peněz a je dražší údržba a servis, nehledě k poruchám naftových motorů, jako např. vstřik. čerpadla apod. 6. - Nehrozí nekvalitní LPG jako u nafty, kde se často lije vody, 7. - U LPG nemusíte z praxe měnit tak často olej, protože již vizuálně je vidět, že není po servisním intervalu vůbec vyjetý, 8. - Při aktuální ceně 17-18 kč za litr CNG a vstupní ceně vozu si každý spočítá co je pro něj výhodnější.
Sám jsem měl i ve voze jako první v ČR vodíkový pohon, a to v Škodě Superb a Renault Thalia... dodnes tyto vozy jezdí, ale to je jiná kapitola. Servisy na přestavbu LPG se od začátku roku nedokáží pro obrovský zájem zastavit - to je moje zkušenost a praxe. A do CNG bych nešel už jen z toho důvodu, že výrobci si za tyto vozy účtují nehorázný peníze a je jen úzký omezený výběr… takže proč bych měl kupovat auto, které nechci jen proto, že má CNG pohon...? Radši si koupím auto, které chci a přestavím na LPG. Mělo by se zmínit, že i LPG jde kupředu a dnes se běžně přestavují vozy s přímým vstřikováním FSI, TSFI, TSi apod. a o vodíku ani nemluvě, kdy mi kolega z USA poslal přestavbový kit na vodíkový pohon, takže můj Superb prosím jezdi na LPG i vodík !! A jede a šetří. Když jsem oslovil státní zkušebnu, abych tento výrobek mohl dodávat do ČR, nepochodil jsem... přitom v USA je to běžná věc a jezdí tam na to, každý kdo chce šetřit své šestilitrové mazlíčky. Takže proč například nejde Evropa směrem jako USA a neprodává vodíkové sady oni...? Provozní náklady jsou prosím v halířových položkách na kilometr!!! Odpověď je jednoduchá, protože by páni majitelé nadnárodních kooperací nevydělávali jako nyní… když jsem měřil emise, byly skoro nulové!! Takže čistší než CNG a vše podobné…

KladyZápory
  
  
  
  
  

Spolehlivost
1
 
Provozní náklady
1
 
Cena náhradních dílů
2
 
Dostupnost náhradních dílů
2
 
Koupili byste si automobil od stejné značky znovu? anohodnocení
brzdy
1
design
1
dílenské zpracování
1
dynamika motoru
1
jízdní komfort
1
ovladatelnost
1
prostornost
1
pružnost motoru
1
řazení
1
řízení
1
sedadla
1
spotřeba
1
výhled z vozu
1
celkové hodnocení - průměr:
1
Toto hodnocení je subjektivním dojmem autora testu, který hodnotí automobil s přihlédnutím k vozům srovanatelné třídy.
Uděluje se známka od 1 (výborné) do 5 (nedostatečné).
nahoru

kontakt - naši partneři - práce s cookies - marketingové podmínky

Copyright © 2005–2017 EBM system s.r.o. | technická podpora

TOPlist