Škoda Superb Combi má největší kufr ve třídě

Do zavazadlového prostoru praktičtějšího provedení Škody Superb se vejde až 1,95 m3 nákladu. Na trh vůz dorazí v průběhu září.
AKTUALITY, 18.06.15 | 12:00
hodnocení článku 4.0 b / 1x
vaše hodnocení: 0 b.

Třetí generace novodobého superbu využívá modulární stavebnicové techniky MQB koncernu Volkswagen, přičemž rozvor náprav byl prodloužen o 80 mm na celkových 2836, celkově má být třetí superb oproti druhé generaci o téměř 5 centimetrů širší, což je jistě jen ku prospěchu cestujícím, na délku potom vůz měří 4.86 metru.

Pod kapotou lze vybírat výhradně z přeplňovaných jednotek s přímým vstřikem paliva na bázi konstrukce MQB. Zákazníci mají na výběr mezi pěti benzinovými motory TSI a třemi naftovými motorizacemi se vstřikováním common-rail. Všechny agregáty splňují emisní normu EU 6 a jsou sériově vybaveny systémem Start-Stop a rekuperací brzdné energie. Benzinové motory pokrývají výkonové spektrum od 92 kW (125 k) do 206 kW (280 k). Spektrum naftových agregátů sahá od 88 kW (120 k) do 140 kW (190 k). I přes dostatečný výkon nejsilnějšího dvoulitru je přece jen škoda, že pod kapotou nelze mít šestiválcový motor, který by se k charakteru vozu přece jen hodil. S výjimkou základní benzinové motorizace jsou pro všechny agregáty k dispozici dvouspojkové převodovky DSG.

Ve standardní výbavě je například systém elektronické kontroly stability ESC včetně multikolizní brzdy, pro země Evropské unie pak také systém Front Assist s funkcí nouzové brzdy City, elektronická kontrola tlaku vzduchu v pneumatikách a sedm airbagů. Nechybí elektronická uzávěrka diferenciálu XDS+, na přání se dodává adaptivní tempomat Adaptive Cruise Control (ACC), funkce Crew Protect Assist potom „připraví“ vůz a jeho posádku na hrozící nehodu. S udržením vozu v jízdním pruhu pomáhá systém Lane Assist. Systém Traffic Jam Assist má zvýšit bezpečnost při jízdě v koloně a dopravních zácpách. Novinkou je také systém Blind Spot Detect a třízónová automatická klimatizace. Stejně jako liftback, může být i Combi poprvé na přání vybaveno takzvaným virtuálním pedálem pro bezdotykové otevírání elektricky ovládaných pátých dveří pomocí gesta: k otevření pátých dveří postačí jednoduchý pohyb nohou pod zadním nárazníkem – praktická funkce zejména ve chvíli, když jdete k autu s plnýma rukama.

Sečteno, podtrženo, nový Superb Combi je:
• delší a vyšší v porovnání s předchůdcem
• zavazadlový prostor pojme od 660 do 1950 litrů nákladu v závislosti na konfiguraci interiéru
• spoléhá výhradně na přeplňované čtyřválce, šestiválec skončil s minulou generací

Hlavní konkurenti:

Ford Mondeo

Ford Mondeo 2015 + komfort jízdy
+ jízdní vlastnosti
+ na výběr je i hybridní verze
-rozporuplný design interiéru a kvalita provedení některých jeho částí

Volkswagen Passat

Volkswagen Passat Variant 2014 + výkonnější dieselový dvoulitr
+ hybridní verze
-menší zavazadlový prostor"na prvním místě je spokojený čtenář"
1/6
2/6
3/6
4/6
5/6
6/6


nahoru

kontakt - naši partneři - práce s cookies - marketingové podmínky

Copyright © 2005–2018 EBM system s.r.o. | technická podpora

TOPlist